Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BloodPandus

    csendes tag

    válasz zeee #214 üzenetére

    Ja, hogy ti valszeg ismeritek egymást, meg egymás melóit...
    Így könnyű rutinosnak lenni... :DD :DD :DD :C :R

  • zolikaDB

    veterán

    válasz zeee #214 üzenetére

    Igen, ismerjük egymást, csak zeee már máshol melózik, 5 tengelyesen :D
    Namármost:
    1, ráhagyásos, de középen "homorú", ott alatta is volt a méretnek - jó, művez szerint a lényeg, h sík legyen
    2, én a kettőt egyszerre síkoltam (egymás mellé, spani, oldalszorító)
    3, fordításkor miért jó, h indikáltuk az elején? mivel csak síkot marok, a módszered szerint indikálásnak a megfordítás után lesz értelme - szerintem, mert akkor kezdhető a fúrás is
    4, oks, fúróval majd jobban állatkodok, én 33-ast S180, F25-el küldöm (állandóan mondja a ZPS ura, h a fejet nemnagyon szabad terhelni)
    5, ezek szerint a másik oldalon ne is fúrjak, hanem egyből bele a 32-es marót???
    Azaz: 32 -> 25 seco lapkás -> 52 körlapkás (MAS 1000-től érkezett a tanács, h akkora maróval, ami majdnem olyan nagy, mint a furat, nem szabad csinálni, mert nem tud mozogni...) Én a 25-öst S2500/F1600/fogás 0.5 paraméterekkel küldöm. De jó tudni, h mit lehet vele :K
    A kiesztergáló, a hosszú szárral, kaka. Az első néhány (1-2-3) ugyanakkora fogásnál (0.3 mm) hol kevesebbet, hol többet visz (-0.04, +0.01)... (igyekszem a rögzítőcsavart finoman és ugyanúgy meghúzni, S kb 900, F kb 90, és nem változtatom a potméterrel...)
    6, leszorító horony: 52 körlapkás, S1000, F2000, fogás 1 mm -> 35-40 perc
    "nem szereti a lapka ha élen dolgozik" Ez mit jelent? Élen dolgozik?
    7, "még valami, ha derékszöges volt a darab a készre munkálást egymás melett oldanám meg, mivel egy oldalról van méretezve minden furat y-ban, igy a programban, duplán irni a furatkoordinátákot +- y-ba, a többit meg elforgatni 180 fokkal mivel középen van az x0"
    Ezt hogy érted? Hogy a darab oldala 90 fokot zár be a felszínnel? Mert ennek nem egészen volt így... Amúgymeg ha így lenne, akkor hogy lehetne megoldani, h a 2 darab tökéletesen egymáshoz simuljon? X és Y irányban egy-egy oldalszorító???

Új hozzászólás Aktív témák