Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz Myoka #250 üzenetére

    Igen, az NCT honlapja szerint a 2000 kompatibilis a Fanuccal (amúgy a 100 v 101 meg tök ugyanúgy fest, mint a 2000).
    Debrecen lehet akármilyen szép, csak sajnos a fizu sovány. Érdekes, mert kereslet nagyon van CNC-sekre, de fizetés az nincs. Ahogy te mondtad. Nálunk is csak a főnök cigánykodik, hogy mikor lesz már kész, mikor lesz már kész? Forgasson meg ő 3x-4x egy 300-400 kilós darabot. És úgy, hogy közben becsúszik egy kis külön meló, mert a szerszámosoknak össze kell marni egy félig kész szerszámot. Tegnap egész nap forgattam, síkoltam, mértem... A sok spanájzli meg oldalszorító ráncigálástól rendellenesen nőni kezdett a bicóm :DDD Feltettem egy darabot, benne a nagy fészek, 2 saroklekerekítés felhegesztve, mert nagy lett a rádiusz. Mivel kinagyoltak belőle vagy 100 kg anyagot, meg hőhatás érte, mondanom sem kell hogy szépen elment a sík. Oldalszorítóval első körben nem lehetett megfogni, mert csavarta a darabot (szorító nélkül is megmértem, meg szorítóval is, és amikor megfeszítette az darabot, taszterrel 3 tizeddel többet mért a gép...) Mindegy, hosszú, fáradságos, szereléssel teli nap volt. De mint kiderült, a majd 60 éves váltómmal is ugyanezt csinálja a főnök.
    Hát, én csak drukkolni tudok, hogy összejöjjön neked! Fizuról annyit, hogy itt nálunk sem egy leányálom, egy haver, aki elment a cégtől, az most egy másiknál több, mint br 1000 ft-ot keres. Plusz járulékok. A szép az, h ezt itt Debrecenben.
    Pesten egész jól kereshetsz. Volt munkatársam 5 tengelyesen nettó 200 körül. De külföldön még jobban :) Havi 1500-2000 euró plusz magyar minimálbér.

Új hozzászólás Aktív témák