Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gudi

    tag

    válasz czakof1946 #12272 üzenetére

    szia Czakof1946!
    Igaz, hogy nem írtam hogy mennyire számítok "öreg motorosnak" ezért elmondom, hogy mindkét szimulátort (FS9, FSX) használom, az előbbit már talán 10 éve is. Az is igaz, hogy részben elfoglaltságom és egyéb körülmények miatt nem mindennaposak a repüléseim, de azért szoktam a VATSIM-en is repülgetni.
    Ugyanúgy jártam én is az FSX-re váltással, mint te, ugyanis hogy mire elég erős gépem lett, annyira felszereltem az FS9-et, hogy az is nagyon szépen működik, különösen az fps érték tekintetében.
    Barátaim viszont, akikkel multiplayert szoktunk repülni, nagyrészt FSX-esek és ugyebár így csak FSX-el tudok csatlakozni. A másik pedig, ami meghatározza sokszor, hogy mivel repülök, az, hogy melyik rendszerhez milyen kiegészítők vannak telepítve (gép vagy scenery.)
    Látható tehát, hogy nagyon nem vagyok tájékozatlan a dolgokban, épp ezért nem értem a felmerült problémámat nevezetesen az ARRIVAL kezelését. Annál is inkább, mert mind az FSX IFLY B738, mint az FS9 PMDG 738 esetében úgy működik ez a gomb (DEP/ARR) ahogy itt minden kedves segítőkész fórumozó mondja, hogy a földön be lehet programozni az érkezési eljárást is.
    Akkor konkrétan: az előbbi gépeken az FMC-ben a DEP/ARR gomb megnyomására a bal felső sorban megjelenik a Departure, és egyidejűleg az alatta lévő sorban jobb oldalon pedig az Arrival.
    A PMDG 747-400 esetében a DEP/ARR gomb megnyomására csak a címsorban a departure eljárások kiválasztására van lehetőség (persze először az induló RWY-t). Az arrival eljárásokat itt nem lehet kiválasztani.
    Akkor megkérdezném, -mivel ezek szerint valamit nem jól tudok- hogy ilyenkor a földön melyik menüpontban tudok Arrival-t választani, mert a többi gépnél megszokott módon nem tudok..
    Remélem pontosan körülírtam a problémát, és ennek birtokában tudtok nekem adni valami tanácsot, amit előre is köszönök.

Új hozzászólás Aktív témák