Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. A fórum alapos áttanulmányozása után a múlt héten sikerült beszereznem egy 120 GB Intel 520-as SSD-t, ezúton is köszönöm a sok hasznos tanácsot, leírást és tesztet. Az itt leírtak alapján sikerült is a beüzemelés, azonban mivel egy régebbi konfigurációba került (ASUS M2N-SLI Deluxe (2006), AMD Phenom II, 8GB DDR2, Windows 7 x64) úgy tűnik csak némi kompromisszummal tudom kihasználni az SSD nyújtotta lehetőségeket/sebességet.
    A következő a helyzet:
    az alaplapon lévő 6 darab SATA 2-es csatlakozón nincs AHCI támogatás, azonban az előbbieken felül van még egy külön port, amely egy alaplapi J-Micron SATA RAID vezérlő egy külön portja. Az alaplapi dokumentáció szerint ez a port BIOS szinten konfigurálható RAID vagy AHCI módban. AHCI üzemmódot sikerült is beállítani, majd egy J-Micron driver megadásával a Windows 7 x64 ENG is hiba nélkül feltelepült. Futtatva az ajánlott SSD manager programokat, úgy tűnik hogy a TRIM viszont nem elérhető. Némi utánafórumozás után kiderült, hogy az on-board JMicron JMB36X vezérlő nem támogatja a TRIM-et.

    A véleményeteket szeretném kérni, mit javasoltok: melyik irányba induljak tovább? Sebesség és egyéb szempontokat figyelembe véve melyik megoldás az előnyösebb?
    1. maradjon az SSD a jelenlegi J-Micron vezérlőn AHCI-vel, de TRIM nélkül.
    2. vagy érdemes lenne visszakötni az SSD-t a standard SATA portokra, amelyeken nincs AHCI, viszont lenne esélye TRIM-re (ezt a verziót még nem próbáltam, de ha jól értettem a leírtakat, akkor SATA IDE módban elérhető a TRIM minden egyéb barba trükk nélkül).

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • válasz Bodor #13345 üzenetére

    @Bodor
    Köszönöm válaszod, a javasolt verziót követve sikerült a TRIM-et is engedélyezni. :R

    Üdvözlettel: Bélabácsi

Új hozzászólás Aktív témák