Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Túl vagyok egy vaklárma parázáson* (raw read error rate, data mező csillió, ójajezmegmi), de az még kérdés, hogy normális-e, hogy a HDS 4.40 időnként mást ír performanszhoz? Pár napja megállt bennem a vér, hogy baj van az SSDmmel (Adata sx900), mert csak 80%-ot írt ki rá, és azt állította, hogy bár támogatott de mégsem működik a TRIM. Ugyanekkor SSDOK 1.5.5.1 szerint minden oké volt. Első alkalommal egy HDS újraindítás után újra 100%-ot írt, másnap amikor megint 80-at írt már csak gép újraindítás után állt vissza 100-ra. SSDOK mindig hibátlannak írja.

    Szokott ilyet csinálni a HDS? Vagy valami mocoroghat a háttérben?

    HDS 4.40 o.k.o.s. fül

    A fenti kép a 80% kijelzésekor készült. A egyedüli változás (read, write kivételével) amikor újra 100%-ot jelzett ki a raw read-nál volt, value/worst 106/106, ezek perpill 104/104-en állnak. A data field decimálisra volt állítva, de ha jól tudom itt inkább a hexa kódok jelentenének valamit. Tudna esetleg erről valaki plusz infót? Meg az alsó grafikon értelmezésének se tudom hol álljak neki... :)

    Itt egy SSDOK 1.5.5.1 screenshot is.

    Üdv!

    *Ezúton köszönöm a hard_disk_sentinel_s_m_a_r_t_okosan topik és hdsentinel fórumtárs hasznos információit!

    [ Szerkesztve ]

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

Új hozzászólás Aktív témák