Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz cwn #8330 üzenetére

    A 4k-ás értékei az általad említett RAIDnek meg elérnék akár a 8MB/s, míg az itt tárgyalt SSDk ennek a 2× és 5×-t tudják alapból.
    A szekvenciális olvasás, amiben a RAID nagyon jó, alap otthoni felhasználásban csak ritkán kerül sor.

    Szerintem előbb nézz utána a dolgoknak, mielőtt ide beírogatsz.

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • ffodi

    veterán

    válasz cwn #8330 üzenetére

    Adattárolás szempontjából valóban verhetetlen mondjuk 4b F3-as Samu raid0-ban(vagy raid5ben). Gondolok itt a kapacitásra vagy a szekvenciális sebességre, és nem különben az árra.

    Oprendszer szempontjából viszont nyomába sem ér egy jó SSD-nek. Szó volt itt a 4k-s irás/olvasás műveletekről, ahol egy db SSD 3-4x gyorsabb mint 4 HDD Raid-ben, illetve míg HDD-nek 9-13ms az elérési ideje, addíg egy SSD-nek általában kisebb mint 0,1ms, és ez a nem mindegy. Tapasztalatból beszélek, mert volt már raptorom is raid0-ban. ;)

    Akinek pedig van pénze SSD-re, annak van pénze nagyobb vinyóra is, amin elférnek kényelmesen az adatok, és az SSD-n csak az oprendszer és a programok vannak.

    Csatlakoznék az előttem szólókhoz abban is, hogy ha egy notiba raksz SSD-d az soha sem lesz olyan gyors, mintha egy asztali gépbe raknál(hasonló felépítést, és hardverelemeket feltételezve). :))

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Aktív témák