Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    válasz radi8tor #36904 üzenetére

    Intel-hez ragaszkodtam volna, viszont amikor írták a 330-ról külföldi fórumokban az alábbiakat, kissé elbizonytalanodtam:

    - nem tudni idővel mennyire lesz tartós, mivel még új meghajtó és nincsen vele sok tapasztalat

    - a benne lévő Sandforce-os vezérlő miatt olyan lehúzásokat kapott látatlanban,hogy csak néztem, mindenki kékhalálos (BSOD) hibákkal rémisztgette azt az egy embert aki érdeklődött utána, mert szerintük a Sandforce vezérlő megbízhatatlan, hiába gyors...

    Mivel nekem a megbízhatóság az elsődleges és utána jön a sebesség, így lett ez (más Sandforce-ost sem akartam, viszont az Intel 320-asokról pedig volt az a rémhír amit linkeltem)...
    Viszont mint írtam sem a szoftverével sem a hozzáadott kerettel (még majdnem el is hajlott amikor nagyobb erővel hajtottam bele a csavart) nem vagyok megelégedve... (viszont a 80GB kicsi kezdett lenni, ez a 128GB most jó ideig elég lesz, vagyis provisioning után csak 107GB...)

    Egyelőre jó lesz, aztán ha váltok majd visszatérek Intel-esre, ha jól láttam a mostaniakhoz is ugyanaz a keret jár, amit itt hiányolok... (és a szoftvere lehet egyszerűbb de hibátlanul működött...) Nem flame-nek szántam ezeket, csupán az első napi tapasztalatok... :(

    (mielőtt valaki rákérdezne itt a keret problémámra: az 80-as Intel-hez valami masszív alumínium keret járt (nem hajlik el erősebb csavarástól sem) a hagyományos csavar menetekkel (ami a mezei 3,5-ös hdd-k felfogatásához való) illetve középtájt, ahová az ssd csavarozható be, egy kicsit meg van emelve, így pár mm-rel feljebb lesz a meghajtó ami sok egymás alá zsúfolt meghajtónál a szerelést, kábelezést könnyíti), a Samsung-hoz adott keret pedig majdnem "papírvékonyságú lemez" ami ránézésre könnyen hajlik és a közepe nem emelkedik ki semmilyen mértékben sem, így az ssd eléggé "lent van", a meneteibe pedig nem megy bele a hagyományos csavar, ami nálam problémás az egyedi felfogató csavarok miatt, amiket viszont adtak hozzá az hiába megy bele, a házamba viszont nem kompatibilis a felfogató keret menetével, röviden...)

    Amúgy ha jól láttam más P67-es lapokban produkálta ezeket az értékeket amiket kérdeztem, azért nem értem, másrészt még mindig magas a sok "error code 1117" a Magician naplójában...

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Aktív témák