Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rokefeller

    senior tag

    válasz Sigismund #674 üzenetére

    hello

    az én javaslatom az abszolút ocsmány megoldás, mert reinstallal megoldani ugye ocsmány, de ha még nem sikerült belőnöd a fedorát, akkor nem sokat buksz ha újrateszed.

    szerintem NE csinálj a partitionmaic-kel formázott partíciót, bízd azt a telepítőre, szóval csapd le a linux partícióját, ízlés szerint bármivel, maradjon egy szabad partícionálatlan terület

    telepítőcd vagy livecd mehet, aztán a telepítésnél az üres helyre lődd be a partíciókat, vagy hagyd hogy a telepítő használja fel a szabad helyett (itt bazira figyelj, nehogy az egész lemezt akarja használni, mindenképp csak a szabad területet) ja it figyelj arra is, hogy ha rábízod a szabad hely felhasználását a telepítőre, akkor lehet hogy alapból lvm-et lő be egy kis boot partícióval ami neked nem biztos hogy jó, mert az xp alól akkor nem tudom látod-e majd a volume-ot. szóval lehet hogy célszerű a saját kézzel beállítás

    aztán elvileg az installnál fel fogja ajánlani hogy hova tegye a bootloadert, és elvileg meg kell találja a már telepített xp-d valami unknown rendszerként, ott át is tudod nevezni xp-re, a bootloadert meg az mbr-be kell tenni. telepítés közben ne legyen bent pendrive mert az bekavar

    ennek így mennie kell simán

    (gyanítom hogy pl a partition magic nem tette bootolhatóvá a partíciód, vagy valami más, konkrétan én egyszer próbáltam nem gparted-del hanem valami wines cuccal partícionált és formázott ext2 filerendszert használni, a linux alatt egy nagy büdös bad vagy ismeretlen partíciónak látszott, úgyhogy gparted rulez. az installer beépített particionáló progija és a gparted sem hibázott még nálam)

    A télapó nem a régi már...

Új hozzászólás Aktív témák