Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomsolo

    őstag

    válasz Highground #99750 üzenetére

    Napközbe kéne mennie a live chatnek is.

    Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

  • Highground

    aktív tag

    válasz Highground #99750 üzenetére

    Akit esetleg majd a jövőben érdekel:
    A dolog fejleménye, hogy kb. 48 órán belül cserélték a kulcsot egy másikra (működőre).
    Azonnal létrehoztam egy support ticketet, de 24 óra elteltével sem válaszoltak rá. Így felkerestem őket live chat-en, ahol 26.(!) voltam a sorban. Majd jó 45 perc után sorra is kerültem. A supportos emberke screenshotokat kért, majd miután validálta őket sűrű bocsánatkérések közepette megígérte, hogy 24 órán belül megoldást találnak a problémára. Másnap megint live chat, mert természetesen nem kerestek meg 23 óra elteltével sem. De akkor már rögtön bedobott liveba, majd mondta a support hogy felvették a kapcsolatot a "merchant"-al aki ugye az igazi eladó, és ő felajánlott nekem egy másik kulcsot. Ez már működött, és most mindenki happy. Dióhéjban ennyi. Azért írtam le mert hátha még valaki úgy jár mint én a kinguin-on.
    Ja és Tomsolo kollégának köszi a tippet a live chat-ért! Majdnem el is felejtettem hogy olyan is van. :R

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

  • maross

    veterán

    válasz Highground #99858 üzenetére

    A revoke-os dolgok szinte mindig megoldodnak, ha megbizhato embertol veszed, mert ebbe nemigazan lehet belekotni (azert lehetne magyarkodni vevo oldalrol). Duplicate key kellemetlenebb, foleg ha nem azonnal hasznalod fel a kulcsot, hanem ajandekba veszed (mint en egyszer bluegiftre :D).

    eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

  • maross

    veterán

    válasz Highground #99863 üzenetére

    Akkor kevertelek egy masik esettel, sok ropkod itt mostanaban g2a-val kapcsolatban :).

    eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

  • válasz Highground #99863 üzenetére

    Csekély, de lehetséges. :\ Valahol a népes Hongkong neoncsöves belvárosában van egy objektum.A g2a HQ. Benne egy félreeső iroda , pontos helyét többen is ismerik, naponta sokan elmennek előtte, az ajtaja is csak a szokásos jelentéktelen szürke fa-műanyag , de belépni oda körülményes - tucatnyi papír kitöltése, nyilatkozatok aláírása minden belépéskor, egyéb adminisztrációs feleslegességek - ,szóval amúgy sem kísérlik meg az ott dolgozók sem.A helyzet az, hogy lehetőség szerint inkább elkerülik.Jó pár employee váltotta egymást a múltban, és fogja a jövőben is, jelenleg 3 'állandó' adminisztrátor lakja.Igen, lakja, akár napi 20 órában is terhelésre ítélve.Ha valakinek a tudomására jut hogy be fogják oda osztani, akkor azt is tudja hogy a szokásosnál nagyobb nyomás alá helyezik egyúttal.Magasabb beosztás, de akkoris.... Rossz nyelvek szerint meg is figyelik őket.Hogy miért? Mert ott nem babszemmel és kaviccsal meg a játék.Ugyanis a hely az, ahol folyamatosan pásztázzák az érkező vásárlásokat, és figyelik az EU-ból beáramló hazugság áradatot. Kitöltött g2a profilok, egyértelműen EU-s IP-k, IP és országok elrejtésére próbálkozások, de egyértelműen hazugság, a véresen egyértelműen beazonosítható hazugság sorozatos megnyilvánulása a 3 dolgozó orra előtt. Játék a helyi és a távoli adóhivatalokkal. Jól tudják hogy a jólét alapja sok helyen , - így az EU-ban is - a magas adó, a brutálisan kiépített adórendszer , és így jól tudják hogy az átlag felhasználó menekülne ez alól a kötelezettsége alól, és könnyen tévútra is vihető.Tudják azt is hogy a kosárra kattintás után mi fog történni a vásárlás folyamán , ha egy átlagos vásárló aspektusából tekintjük végig a folyamatot.A forgatókönyv szinte mindig ugyan az : a user kiválasztja a játékot, appot, majd eljut a kosárig.Így pedig rövid úton a sarkallatos ponthoz el is érkezünk : a user megáll kicsit a Select Your Location legördülő listáját szemlézni.Nincs ráerőltetve hogy kifizesse az országához tartozó adókulcs mértékét, se ösztönözve. Saját akaratából odagörgethet országához,ahogy legtöbben meg is teszik, de a kis irodában azt is tudják hogy mi következik ezután : a többség pár másodpercig bámulja országának nevét,elidőz a mellé írt számra meredve, és némi tétovaság után - tegyük hozzá, hogy kicsiny bűntudattal - visszakattint a lista elejére.Ott szépen virít az első opció :
    ' Outside of the Europen Union | 0% VAT ' ami csábító,egykedvűen ott áll feketén-fehéren, de a fájdalmasan egyértelmű betűket nézve mostmár a szabad választás nyomását is érzi a vállára nehezedni a mélyentisztelt EU-s vásárló. Nem az a nehéz izzasztó nyomás, hanem csak ami épp jelen van. De a forgatókönyv természetesen a szokásos , mondhatjuk repetatív : pár gondolat az önnön megnyugtatására ( Haha, Hongkong messze van - körülményes lenne nekik ide papírmunkázni - lehet hogy nem is adóznak egészről - más se választja ki , akkor én méér??? - nem vagyok miller gyerek - mégse warezolok hanem fizetek érte, - ez a kelet európai valóság , nem svédország ez - stb... ), és gyors kattintás történik a Go to payment gombra. Gyors, hogy minél előbb megtörténjen a fizetés, hogy minél előbb elérhetővé váljék a 'View order' gomb , a benne rejlő captcha nyomogatással és a hőn áhított olcsósított kulccsal.Majd pedig a meglévő gyorsaság lendületével a kulcs smittelése a megfelelő kliensbe, egyúttal a g2a elhagyása. Még pár másodpecig az agy tudatában van hogy bűnöztünk, de az oldal bezárása ezt az érzést lassan háttérbe tolja, és viszonylag gyorsan meg is szünteti.A következő lépcső mindig az ego lenyugtatása , nem én voltam az előbb ott HongKong-ban, nem én bűnöztem, nem vállalok felelősséget az egészért.Nem én , nem , nem.Az oldal bezárása után ez már nem az én ügyem.Az agy megnyugtatja magát, és a játék pár nap múlva eltűnik a library plusz-egy-sor folyamában.Ezalatt HongKongban az ügyintézők a legtöbb esetben rezzenéstelen arccal nézik végig ahogy az adócsalás testet ölt másodpercenként több alkalommal, és tisztában vannak vele hogy a begyűjtött és logolt információ valós és létrejött, és azzal is hogy majd a jövőben a törvények változásával, és országok közötti kapcsolatok nyitásával előbb-utóbb minden bűnöző felett elszámolnak. Ál-bűnbánó visszatekintések, email-ek, account-ok törlése, bárcsak kiválasztottam volna! mentegetőzés mindenkitől, de az adóhatóság NEM FOG KEGYELMEZNI SENKINEK SEM, kivétel a pórnéppel ezesetben sem lesz. Mindeközben az egyik expert - egy közel 40 éves nő - szájja sarkából finomam elmosolyodik ahogy feltűnik a következő delikvens : Highground nevű felhasználó magyar IP-vel vásárolt 150 darab Dying Light , és 100 Star Wars Battlefront kulcsot, természetesen fizetéskor az első felső opciót választva.Soksok forinttal károsítva meg így az egyik európai országot. Egy szemvillanásig még nézi a nő, majd alig hallhatóan elnyög egy 'szerencsétlen flótás' -t, pár pillanattal később az adócsaló egyén már csak egy elem lesz a sok közül az adócsalók mételyének hatalmas halmazában....

    http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

Új hozzászólás Aktív témák