Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz _drk #135368 üzenetére

    Pont ezért nem érdemes belefeszülni az AAA játékok bűvkörébe. :K

    Most már lassan évtizedes folyamat, hogy a nagy játékokra egyre többet költenek, azt mindennel is kibővítik (főleg fejlődési és RNG loot rendszerekkel, hogy a Daiblo inspirálta MMO játékokhoz hasonló grindot és folyamatos OCD piszkáló elfoglaltságot öntsenek az ember nyakába), de ezekből évente akár csak egy darabbal, de jobb esetben is csak fél marékkal állnak elő, megszórják 100-200 milla közé eső marketinggel (ha úgy érzed hogy egy játékot rettenetesen vársz, és egy évre előre kiveszel 3 hét szabit a végigjátszásához, akkor annak a marketing költésnek minden centje jó helyre került :K ;] ), és várják a 10-20x szorzó környéki megtérülést.

    Kb 2011 óta lekattantam az AAA gyorsvonatról, akkor a Battlefield 3 és a Tömb Radír E3 videók kápráztattak nagyon el, de annyi eszem még volt hogy nem vettem meg őket. Nem úgy mint az előrendelt Bad Company 2-t egy évvel előtte, amivel kevesebbet játszottam végül mint az Inversion-nel, amitől viszont óránként tengeri beteg lettem :D

    Azóta szigorúan kivárom az első-második-sokadik leárazást single címeknél, AAA multit meg teljesen elfelejtettem, most hirtelen AAA játék sem jut eszembe az elmúlt évekből amivel jókedvűen coop-multiztam volna a legelső napon.

    Indie, na az más kérdés, mert mára már csak azok hozzák a szájam ízének megfelelő játékokat.
    Men of War: Assault Squad 1, Men of War: Assault Squad 2, Gates of Hell előrendelt/nulladik napos vételek voltak, beléjük is csurrant 3000 óra a 10 éve alatt, pontosabban a 3 életre elegendő modderek által készített tartalomba. :B
    Néztem is sandán a Company of Heroes 2, Dawn of War III fórumait, sírtak szegények hogy a Relic mint egyik utolsó AAA RTS készítő megroggyant, jajhátmilesz így velük is, meg a műfajjal is.

    Elmorzsoltam értük egy könnycseppet, frissítettem a Valour modot, és indítottunk egy 16 fős coop meccset egy Alföldnyi pályán, hátha most nem ver tönkre az AI indíttatással. :)

    Ugyanígy ha a DICE fejlesztők itt álltak volna a kapuban friss kokót és huncut szemű bolgár kurvákat ajánlgatva a Battlefield 1 menethez, akkor sem cseréltem volna le a Day of Infamy, Post Scriptum, Hell Let Loose, Squad, Armaháromtélennyáron, Natural Selection, Blackwake, Holdfast, Foxhole fizetős, és Empires Mod, Lambda Wars, No More Room In Hell ingyenes indie remekeket. :R

    Renegade X külön kiemelendő, ingyenes, és meglepően jól játszható, jól kinéző multi játék, Command and Conquer fanoknak pedig különösen kötelező kipróbálni. :K

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák