Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cgsilver

    csendes tag

    hóhóhó...
    engem is elért a végzet, elköltöttem két délutánt, de végtére is szeretném kikérni a sokat tapasztalt nagyközönség véleményét.
    célom:
    - nem sima doovdekiváltót akarok építeni, mert lejáccó van, sőt optikai meghajtót el is felejtem :U
    - szeretném ha akár 1080p be is tudnék jáccani majd, ha lemegy a bluray olvasók ára és veszek bele egyet, de addig is mkv
    - occsó, óccsó, óccsó mert a benzin ára emelkedik, a gazdaság süllyed, meteorok és a média puszulással fenyeget, meg szegénylegény is vagyok + még ugye vinyó, ami most még van de majd kell
    - dizájn egynlőre nem fontos, ha rám szakad a bank majd veszek egy thermaltake mozartot, mer az teccik, addig meg fapad
    konfig:
    - CODEGEN 3D01-CA MIDI TOWER P4 400W fekvő (vagy 3D19-CA)
    - Gigabyte GA-MA78GM-S2H - mert a 690-es chipseteseket nem ajánlják HD-re ennek meg van DVI, meg HDMI kimenete is és extra VGA kar. nélkül is úgy néz ki hogy "ready for the HÖD"
    - AMD Athlon 64 3500+ 512kb Socket AM2 proci - na erről fogalmam sincs elég lesz-e de két mag már csaktán elég, főleg, hogy van hardveres gyorsítás
    - 1GB 800MHz DDR-II RAM Samsung - remélem elég, ha nem akkor megy még egy bele
    EZ bóti áron is kb. 25-26E (max 30 2G RAMmal)
    Alap háttérnek van egy elfekvő 160as vinyó, mind mondtam optikai meghajtóval várok, rátolok egy kb 500as vinyót külső usb-n, hogy még tovább spóroljak az eddig sem erős melegedésen és kész. 45000ből van kb 600Gigás tárhelyű HD lejáccó.
    Vagy csak álmodozok? szerintetek?

    [ Szerkesztve ]

    Core2Inside(téem)

  • cgsilver

    csendes tag

    válasz hati #3503 üzenetére

    úgy tűnik utólag már nem szerkeszthetem a hsz-t :F mind1, lényeg hogy elQ*m... a kétmagos természetesn X2 3600+ (esetleg felmegyek 4000+ig mert nincs nagy árk.), illetve hüJe vok, mert 2x512RAMnak több értelme.
    Ja és az alap meg a proc 25E tehát ram+házzal 37E...
    tuner tuti nem kell mert nem nézek TV-t a távirányító meg opcionális, bár sztem többet érek egy vezeték nélküli minimál bill.el, egér se kell (klaviatura rulez).
    nézegettem a hardveres gyorsítást, bár hogy mi a teória úgyse sokat ér ha a gyakorlat más :F szoval az itteni 780G chipset tesztben AMD 2GHZ-val áll minden film ment 1080p-ben, igaz, hogy elméletileg a config tartalmazott egy HD3450-et szoval legrosszabb esetben kell még kb 8E HUF (és akkor már crossfire!) de ráérek utólag ezt belepakolni, illetve még mindig csak 45Enél járok. a multimcenterek közt szétnézve jelenleg 55E a legolcsobb ami 1080p-t képes jáccani, de term sok vele a baj.
    a videokarit ráadásul kihagyhatom egyenlőre még nincs 1080p-s videom, ha lesz és látom h kell, akkor még mindig tehetek bele: PC rulez
    hati azért köszönöm a figyelmeztetést, valszeg feljebb tolom picit a procit (2-3E HUF) és egyenlőre kipróbálom videokari nélkül... igyekszem majd beszerezni 1080p-t is, hogy lássam megy-e, term beszámolok, de lehet még pár hét mire meglesz, mert járok pár kört mire megtalálom a legyolcsóbb darabokat :B

    Core2Inside(téem)

  • cgsilver

    csendes tag

    válasz joe999 #3506 üzenetére

    @róland: kössz a tippet, a proci már kicsit nagyon felment árban, az alaplapot nem ismerem de azért megcsekkolom

    joe999 gondolom hogy ahány ház annyi szokás...
    először is az alaplap amit választottam rendelkezik mind DVI mind HDMI kimenettel, másodszor alaposabban körbenézve a lehetőségek közt ami procit a pénztárca megenged az X2 4800+ (majdnem 5Evel olcsóbban tudom begyűjteni, mint a 4850e-t)
    a kimenet egynlőer úgyiscsak HD ready és nem full, tehát egyenlőre nem fogok full HD-zni, de szeretném, ha majdan lejáccaná (mire ilyen TV-t sikerül behalásznom, addigra pedig esetleg még cross-fire támogatással még egy komolyabb VGA is kerülhet bele - fél év)
    mivel a DVD-t el akarom felejteni, ezért kell vmi, ami viszont már HD-re is fel lett "készítve"
    a chipset a tesztek szerint még egymagos procival is bírja, szóval remélhetem h 2 magossal méginkább...
    term. VLC-t használok amely a matroska.org szerint az egyetlen nem directshow lejáccó ami képes mkv-t olvasni (a teszt DVD rippem elég jól sikerült - ~75%minőség, 1film+2hang+1subsáv 650Mb)

    mindazonáltal kicsit kezdek elbizonytalanodni...

    Core2Inside(téem)

  • cgsilver

    csendes tag

    az itteni gyorsteszt, meg némi utánaolvasás melóban engem is meggyőzött erről a kombóról: "Gigabyte GA-MA78GM-S2H + Athlon 64 X2 4850e + 2*1 GB RAM" nem is tudom hol olvastam, hogy a 780G chipset a 4850e-vel kiváló kombó HD-re
    most már csak a ház a gáz.. :F a codegenről kezdek lemondani, mert olvasgattam, hogy mennyien megbánták az olcsó házat, ráadásul ugye a táp is gagyi, szóval az alkatrészvédelem érdekében ebbe is be kell feccölni... lassan-lassan kúszik fel az ár, majd nem eszek :DD
    az a baj a htpc házakkal, hogy szinte mindegyik drága, mert olyan csicsákat kínálnak mellé, ami nekem nem kell... a thermaltake mozart VC4000SNS-en gondolkodtam már legutóbb, de nem akarok plusz 15-20E-t adni egy távirányítóért meg egy vélhetően ratyi sw-ért, ha meg anélkül veszem meg, akkor ugye minek a kijelző a házon... meg amúgy is minek a kijelző? az egyetlen amiről jót olvastam nem drága és nincs felesleges kecmec, az a superflower atlas 101, de azt meg nem találom az itthoni boltokban sehol :(((
    szívesen építenék sajátot, ha tudnék, vagy építtetnék elfogadható áron, ha lenne ilyen szolgáltatás
    valakinek ötlet vagy kész-re vagy építtetésre vagy arra, hogy hogyan építsünk magunknak?

    Core2Inside(téem)

  • cgsilver

    csendes tag

    válasz canniball #3525 üzenetére

    igen, néztem antec-et, elsőre drágának találtam de most látom, hogy ez táppal együtt annyi, amennyi és én is nagyon jókat hallottam... szóval lehet rábeszéltél :R :))
    nekem teccik a dizájn semmi felesleg első ránézésre meg minden... és 24Eért már vihető
    kösz :C

    Core2Inside(téem)

  • cgsilver

    csendes tag

    kicsit utánaolvastam J&V-nek is (JW-RS780UVD konkrétan) és jókat mondanak róla télleg, performance és fogyasztás összehasonlítót nem találtam, de egy sima paraméter összehasonlítót igen:
    http://products.amd.com/en-us/MotherboardSideBySide.aspx?id=80&id=89
    aki lusta végignézni: GB többet tud 1firewire-rel, 1 eSATAval (össz1), és egy single-lane pci express-szel ||| J&W többet tud egy SATA2-vel, illetve van egy debug led, ami a boot statust mutatja, oc-k előnyben :K
    http://my.ocworkbench.com/2008/J&W/J&W%20RS780UVD-AM2+/b9.htm <- itt találtam egy tesztet j&Wről, ahol is bios bug-ot írnak negaatívumnak... nem ovlastam végig, nem tudom mi lehet az
    szóval lényegi kül nemigen akad sem felszerelésben sem árban, annyi talán, hogy gigabyte-ot egyenlőre könnyebb a boltokban kapni

    [ Szerkesztve ]

    Core2Inside(téem)

  • cgsilver

    csendes tag

    bocs a lámaságért :W , ezt végigolvasva tisztább képet kaphat mindenki a két alaplap közti kül-ről:
    http://my.ocworkbench.com/2008/gigabyte/GA-MA78GM-S2H/g1.htm

    Core2Inside(téem)

  • cgsilver

    csendes tag

    na végül kiegyeztem magammal, bár jóval az eredeti ár fölé sikerült száguldanom, de beláttam, hogy ez van. még mindig olcsóbb vagyok, mint egy előregyártott multimediaPC-vel és továbbra is azt mondom, hogy akkor még is egy "rendes PC"... ezen akár még játszani is lehet régebbi (-2007) játékokat!
    Ház:: Antec NSK2480 380W (mATX):: 25740,-
    alaplap:: Gigabyte GA-MA78GM-S2H:: 16482,-
    CPU:: AMD AM2 Athlon64 X2 4850e BOX:: 18180,-
    MEM:: DDR2 Corsair KIT 2048MB 800MHz CL4:: 11035,-
    össz: 71537,- (Nyugati téren DT az árak, mer ott minden kapható :D )

    Még egy kicsit piacozok havernál, hátha sikerül lejjebb mennem árban és akkor hozzádobok egy cooler master x craft 360 külső eSata-s HDD racket (itt jön képbe, hogy a J&W-n nincs eSata csat.)

    Core2Inside(téem)

  • cgsilver

    csendes tag

    válasz róland #3535 üzenetére

    lesz vagy 30e induláskor (90 fontot írnak)... mire lemegy az ára addigra nekem már késő, bár tény h jó darabnak néz ki :K

    Core2Inside(téem)

  • cgsilver

    csendes tag

    ...ha valakit érdekel megvettem. Bőven túlszárnyaltam a kezdeti költségvetést, de majd nem eszek :D
    a szoftverek még most préselődnek, full HD megjelenítőm egyenlőre nincs, de íme az első véleményem.
    HÁZ: AntecNSK2480 - nagyon jó, a tömörített belső ellenére aránylag könnyen lehetett szerelni, nagyon halk, egyszerű szóval faxa.
    ALAPLAP: Gigabyte GA-MA78GM-S2H... ezt már előre kiveséztük, egyenlőre nem csalódtam
    PROC: AMD X2 4850e -> hasít (nézőpont kérdése) :)) (azért kapott egy extra adag hűtőzsírt)
    MEM: Corsair 2048 kit, 800MHz, CL4 DHX -> könnyű szerelni, mivel van rajta hűtőborda :DD
    ez így 70e
    egy elfekvő 160G-s Samsung IDE-n hever a rendszer (majd... :DDD ) ugyhogy ez most nem került pízbe...
    rátoltam egy lapáttal: külső e-Sata rack - Cooler Master XCraft360 - szép és jó.. röviden
    ha negatív tapasztalatom lesz azért megosztom de most megyek kockásodni
    kösz mindenkinek aki segített/elbizonytalanított :C

    Core2Inside(téem)

  • cgsilver

    csendes tag

    válasz canniball #3564 üzenetére

    A külső rack azért kell, mert a videókódolást, muxolást, letöltést a főPC-n végzem, főként mert az gyorsabb, illetve mert mindennel felszerelt. Amikor pár film megvan, csak benyomom e-Sataba a főgépen, áttolom a fájlokat aztán vissza. A HTPC-t nem szeretném ráengedni a routerre, semmi hálózatköze ne legyen (plussz kéne wifi kártya bele...). Ezenkívül báhová vihetem magammal, és tudom nézni a filmet. Pl. karácsonyi időszakban melóba, amiko dög unalom van bent... :DD

    Core2Inside(téem)

  • cgsilver

    csendes tag

    Ha valaki gondolkodott azon milyen irányítás legyen HTPC-hez, de sokall 5-6E-t kiadni elemzabáló cordless desksetért, a távirányítót illetve a jobb cl ds-eteket meg drágának találja + van bluetotth és java képes teloja (kinek nincs ma már :U ) íme:
    lerántod a Bluetooth Remote Control nevű progit, tolsz egy bluetooth adaptert USB-be, feltolod a .jar-t a telodra, ideiglenesen egérrel és bill-lel beállítod a progit és máris a mobillal irányítod a gépet. Nekem a HTPC-re elég volt beállítanom Winampot, VLC-t, meg Totalcommandert. Egyébként meg még egeret is lehet vele irányítani szóval királyság :D

    :Y illetve lenne egy kérdésem: miért nem ismerheti fel a külső rack-ben az e-Sata vinyót az XP működés közben? BIOS-ban be van állítva az AHCI, a rack is támogatja a hot-pluggingot... kéne még vmi? Netán windows frissítés? (most SP2)
    előre is kösz akárkinek :R

    Core2Inside(téem)

Új hozzászólás Aktív témák