Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z123456z

    őstag

    válasz saril #71130 üzenetére

    Eléggé határozott véleményed van. Mondjuk nekem nincs összehasonlítási alapom, de én is elgondolkoztam már azon, hogy mitől kerül 2-3x annyiba némely márka, mint az olcsóbbak? Másképp fogalmazva miben jobb 2-3x? Én például tökéletesnek érzem az Astroluxot és a Wurkkost is, és minden bizonnyal így leszek az érkező Convoyokkal is. Tény, hogy drága prémium márkákkal nem volt dolgom sosem, de eleve egy 10 dolláros Xanesből indulok ki, amibe még egy 26650 is belefért, és fentiekből levezetve ennek használhatatlannak kellene lennie, pedig nem egy rossz lámpa. Hozzáteszem, szerintem! Aztán lehet, hogy ezek a különbségek a mindennapi használat során felszínre kerülnek ám, de a polcon állva mind egyforma. :)
    Mondjuk szívesen megtapogatnék pl. egy Armyteket, de én sokallom az árukat, persze nekem csak a polcon állnak.

  • stellaz

    addikt

    válasz saril #71130 üzenetére

    Nekem eddig a márkásabb lámpákkal jó tapasztalataim vannak (Maglite, Trelock, Petzl, Olight, Cateye, meg most egy LED Lenser gyerek lámpa). Ezek kb alapmodellek, de jól használhatóak, strapabíróak. A kínai lámpákkal vegyesebb a tapasztalatom, többsége vagy rosszabb anyagból és/vagy rosszabb használhatóságù ( foltos vetítési kép, tölthetőség, állítás, rögzítés, stb) és kb. az összes tönkrement elég hamar.
    Persze a fényerő/ár tekintetében rosszabbak a márkásabb lámpák, de ez is csak egy szempont szerintem.
    Pl amikor a maglite tönkrement pár év után, bevittem a zuglói szervizbe, számlát se kértek, sorszám alapján ellenőrizték és tök ingyen kicserélték a fél lámpát ott helyben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák