Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aquark

    tag

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Vettem egy használt R051 BX-et. A hirdetésben bx1015-öt írt, ebből én 1015BX-re gondoltam. Teleszemetelt win10-el érkezett, ezért elöször a teszteléshez gondoltam egy alaphelyzetbe hozást, de 66%-nál megállt, aztán leállt a gép. Azóta a hdd-ről nem bootol. Gondoltam felrakok egy Puppy Linuxot, mert úgy is ezzel akartam használni letöltésekhez. Mivel UEFI -s gépet még nem telepítettem, gondoltam jól utánaolvasok a dolognak, meg átnéztem a BIOS-t, stb. Itt lett gyanus a dolog. A BIOS más menüpontokat tartalmazott, és voltak elemek, amiknek csak a helye volt meg. 0610-es BIOS van rajta. Az akkut kivéve az alatta lévő matricáról derült ki, hogy a kicsike R051-es. (2-USB-s, de tudtommal 1015-ös is volt ilyen?) A Probléma, hogy a r51-eshez a legújabb BIOS a 0404-es (2011 12. havi) ezen meg az ASUS honlapján csak a 1015bx-nél szereplő (r051 listájában nem) 2012 4. havi 0610-es van. Próbáltam pendrájvról frissíteni, (őregíteni...) de nem engedi, a típus szám nem egyezik... Nem is tudom, hogy tudták rá felrakni a 610-est. (gondolom ott ís firtatta a típusszámot) Lehet szervízbe kell vinnem, de előtte megpróbálok BIOS-t hekkelni rá, ehhez kérem a segítségeteket. (milyen progival?)

Új hozzászólás Aktív témák