Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz balpeter04 #3675 üzenetére

    Szia!

    Ugyan priviben kaptam a kérést, de szerintem ezekkel a képekkel semmi gáz, elvégre EEE PC-ről szól a topic nem? ;)

    Íme:

    Egyébként brutál jó kis gép! Azonnal lecseréltem rajta a win7startert, mert különben nem működött az NVIDIA Optimus, viszont így Ultimate-tel 100%-os akkunál 7óra59perc hátralévő időről indul és kicsit ezt túl is szárnyalja legalacsonyabb fényerőn wifivel-böngészve a neten! :C (8óra20perc után kapcsolt ki!)
    A FullHD videók még a Youtube flash-esek is akadás nélkül mennek HDMI-n rádugott 24"-os monitoron, vagy TV-n!! :C
    Ami kevés az az 1GB Ram, amit ki fogok cserélni 2GB-osra, mert néha betelik és akkor belassul. :(( (Megpróbálok egy 4GB-ost is, de elvileg azt nem tudja kezelni sajnos)
    A másik, ami kicsit zavar, hogy csak 10/100-as a vezetékes hálókártyája és a Wifi/Bluetooth kombó kártya Wifije is csak 72Mbit/s névleges sebességű, holott már a leggagyibb notikba is újabban minimum 150-est tesznek, a jobbakba meg 300-ast! :K
    Ha azt vesszük, hogy ezeknek a valós sebessége kb. a felét tudja a névlegesnek, akkor ebben a gépben egy sima g-s wifinél sajnos csak alig gyorsabb (1,5x) kártya van, holott mehetne 5x gyorsabban is az átvitel. Átlagos netezésnél ez nyilván nem annyira zavaró (bár nálam a 80/25-ös DIGI-t így nem tudja kihasználni), de ha van otthon NAS, vagy home szerver mint nekem, akkor már érezni a hiányát pl. egy film hálózaton belüli másolása esetén, nem mindegy hogy 5x annyi ideig másolgat. :O
    Nekem a bluetooth nem hiányzik, úgyhogy rendelek bele 300Mbit/s MIMO 2x2-es "sima" Wifit, és kicserélem.
    Ha meg bluetooth kellene mégis, akkor mjd dugok bele USB-set. :K
    Még a HDD-t akartam kicserélni, mert hozzájutottam egy 7200-as fordulatú 500GB-os WD -hez, de annyival hangosabb volt, hogy inkább visszatettem a gyárit..
    Hirtelen ennyi az eddigi tapasztalat.

    Most este viszont néztem egy 1001-et , mert az van itt pesten a Savoya parki bevásárlóközpontban is. Megnéztem-megtapogattam.. Ízlések és pofonok, de sem a billentyűzet nem jött be a szorosan egymás melletti szögletes gombjaival, sem ez a kevlár utánzat amit mondasz.. Nagyjából ezen a képen látod . egyszerűen recés a felület, de annyira, hogy 5-10perc nyomkodás után rajt volt a lenyomata a kezem bőrén.. Karakterkiosztásban egyébként meg ugyan az mint a 1015PN, csak a gombok kialakítása más.

    Remélem tudtam segíteni!

    Üdv:
    Laca

Új hozzászólás Aktív témák