Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    Üdv mindenki.

    Nos tudom, nem éppen elterjedt a használata az ECC képes ramoknak manapság desktop pckben, notebookokban. Talán főleg relatíve magasabb áruk miatt, vagy éppen a chipset nem támogatása miatt. Viszont sokan ezt elintézik annyival hogy úgysincs rá szükség. Akkor meg minek költsek rá többet? Minek terheljem jobban a memóriavezérlőt és lassítsam rendszerem? (bár külön sávszélességtöbblet(+8bit azaz össz 72bites így a memo) van az ECCchipnek mégis átlagban véve 1%-3%al lassítja a rendszert) Nos a helyzet nem ilyen eccerü.
    A windos Vista használatához kifejezetten javasolják ECC képes memóriák használatát a stabilitás maximalizálása végett.:[link]
    Továbbá a microsoft szakemberei a userek által sok windows-bugot memória tévesztésnek tudnak be. Véleményem szerint nem alaptalanul. A corsair egyik disszertációjában azt írták hogy egy átlagos 256mbos modul tesztelésük szerint akár naponta követhet el ''kisebb'' (1bit-es) hibákat. Amik sokszor adatvesztséhez, adott program lefagyásához, vagy legroszabb esetben az egész rendszer elhalásához is vezethet. Egy 72bites ECC ram 1bites hibákat képes javítani, 2biteseket pedig észlel és bár nem tud javítani de megakadájozza a corrupt adat beírását. Nekem van egypár konzervatív ismerősöm akik eléggé értenek a számítástechnikához, és úgy gondolják ők is hogy a jövőben egyértelműen el fognak terjedni az ECCképes memóriák, a mostani non-ECC-k pedig teljesen feledésbe merülnek majd. Ők maguk már nagyon régóta ECCmemóriákat használnak, és nem értik hogy sok hozzáértő miért nem veszi elég komolyan a stabilitást. Ár tekintetében is javulni fog a helyzet ha szélesebb körben is elterjed a gyártásuk, árusításuk. Én jelenleg nemtudom hogy mit gondoljak. Nem értek sajnos eléggé a memóriákhoz hogy véleményt alkothassak. De remélem ha erről elkezdünk beszélni együtt csak jutunk valamire.:)

    Akik nincsenek egészen tisztában hogy mi is az hogy ECC képes ram, annak segítségül itt egy link: [link]

    Jó fórumozást!

    Üdv: SystemRoot

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák