Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Ha levélre, ami kintről jön felragasztják a Magyar Posta "Nemzetközi ajánlott" matricáját, akkor nem lehet valahogy az itteni posta rendszerében rákeresni, hogy van e a nevemen az országban levél? Történik ilyen adatrögzítés vajon, hogy a nevem a rendszerbe kerüljön, ha nemzetközi ajánlottam van?
    Az egyik szomszéd bíró és rengeteg küldeményt kap és panaszkodott, hogy a kézbesítő tojik értesítőt kitölteni és bedobni a sikertelen kézbesítésről és most tartok tőle, hogy én is így jártam, csak mielőtt elkezdek sírni az eladónak, hogy nem kaptam semmit gondoltam megkérdezem ti mit szoktatok lépni elsőre, hátha van rá mód, hogy elcsípjem mielőtt visszamegy :(((

    Persze lehet átverés a UK,. mint felettem írják és ezért hetek múlva fog megjönni a világ másik végéből, de átnéztem a negatív minősítéseit az eladónak és egyetlen ember van aki a lassú kézbesítést írta a 14-ből. A többinek minőségi gondjai voltak. A pozitívban meg százával vannak elájulva a minőségtől meg a gyors kézbesítéstől, szóval sokat nem érek az értékelésekkel.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz mepet #45937 üzenetére

    Köszi. Múlt hét pénteken kaptam shipped e-mail-t, szóval max arra tudok gondolni, hogy nem levélként, hanem csomagként adta fel, de két 4cm vastag kb. 1cm vastagra összenyomható fülpárna fejhallgatóhoz, simán belefér egy bubis borítékba. Nem lehet ekkora dínó, hogy ebből csomagot csináljon...
    Viszont most nézem, hogy az e-mail-ben Standard Int'l Postage van és nem USPS First Class Mail, az egy másik cucc volt, szóval még várok.
    Mondjuk 1 hét alatt sima levélként is ideérhetett volna UK-ból, na mindegy.

    Az a baj, hogy rendszeresen járkálnak csengetni ezek az átok kamu alapítványos kéregetők mappákkal és a család már ki se megy, ha nem postásnak van öltözve aki csenget. Meguntuk az emeletről feleslegesen lerohanást meg kapkodást, hogy jajj el ne menjen mire leérek. Kinéznek, látják hogy valami mappás aztán ennyi. Ezeken meg nem látszik, hogy kézbesítők. Legutóbb is utcai ruhában volt a srác, aki hozta nekem a levelet amcsiból. Lehetne valami sapkájuk vagy karszalag vagy akármi... Ha még értesítőt se dob be, akkor ez így isteni lesz.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Belefutottam egy német eladóba az e-bay.com-on, aki international free shipping -el hirdetett az EU-ba. Vásároltam tőle és vásárlás után írt egy üzenetet e-bay-en németül, hogy ő a leírásban írja (németül), hogy csak németországi címre tud kiszállítani a hirdetéssel ellentétesen és mondjak neki német címet. Nővérem szerencsére felsőfokon beszél németül és megírtuk neki, hogy akkor bocs, pénz vissza, de nem válaszolt még egyelőre.

    Létezik, hogy valaki több mint 9000 eladás után olyan sötét, hogy rosszul hirdet és azt hiszi, hogy mindenki beszél németül vagy ez egy csaló lesz és ez valami bevált trükk és nagyon legyek észnél? (PayPal)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Dluinet #52046 üzenetére

    Közben lefordíttattam nővéremmel, hogy mit ír a hirdetésben (több képernyőnyit kell scrollozni az egérrel lefelé) de tényleg írja németül két sorban, hogy nem tud portázni csak német címre, szóval én azt nem értem, hogy ha ezzel tisztában van, akkor miért így hirdet, tehát az neki miért jó, hogy international free shipping van az ebay rendszerében, ha egyszer nem tudja elküldeni? Milyen előny megszerzése miatt hirdet így?
    Szóval ha abból indulok ki, hogy nem csaló, akkor miért így van fent a cucca?
    Nehezen hiszem, hogy 9000 eladáson túl tényleg akkora gyökér, hogy nem tudja mit jelent angolul az international free shipping és ezért idegesít a dolog.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz x_o_n #52047 üzenetére

    A felajánlást nagyon köszönöm, viszont nem nagyon értem milyen segítségre gondoltál pontosan, szóval mit kéne nekem küldeni neked?
    Egyelőre nem üzent vissza a tegnapi (németül megírt) üzenetre a kedves eladó, hogy hajlandó/tudja e nekem visszautalni paypal-on a vételárat, ha már nem küldi el az árut arra hivatkozással, hogy ő írta, hogy nem tud ide szállítani. Tehát arról nincsen szó, hogy bárhová küldhetném őt mert egyelőre nem válaszol.
    Egyébként a hirdetésben megadott szállítási feltételeknek köteles lenne megfelelni nem? Vagy ilyet lehet, hogy a hirdetésben vállalom a szállítást, a leírásban meg más nyelven leírom, hogy ja mégsem és ez így oké?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz havri1 #52056 üzenetére

    Ó, persze. Nem tudhatja, hogy ez egy 75kg-os gép. Az meg sem fordult a fejemben, hogy 3. embert bevonni a dologba, de rendes tőle. Ha valami apróság lenne...
    Nem, itt ha nincs szállítás, akkor nincs miről beszélni. Csak a pénz vissza játszik. Egyébként számos eladónál láttam edzőgépeket free shippinggel, igaz pont ilyen csak nála van, de emiatt nem éreztem életidegennek, hogy el tudja küldeni. 600EUR-ba sok minden beleférhet. Ezeknél nem ritkán fordulnak elő 40.000Ft nagyságrendű leárazások. Viszont a 600EUR-t nem fogom nála felejteni ha nem ír vissza akkor sem.

    (#52058) x_o_n

    Köszönöm szépen :R de ez elvárhatatlan, meg szerintem nekem sem érné meg anyagilag.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz x_o_n #52060 üzenetére

    Eladóként nem játszom az Ebay-el, ezért érdekesebb számomra, hogy Refund hogyan lesz ebből. Úgy értem most arra vár eladóként, hogy én nyissak követelést, mert csak így lesz tiszta a rendszerben, hogy nem tartozik nekem áruval vagy az egyszerű üzenetváltást követően megteheti bármikor, hogy visszautalja a pénzt?
    Nem sok értelmét látom kivárni az elméleti kézbesítés idejét (ami egyébként tizedike).

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Közben az eladó kezdeményezett. Volt egy Ebay-es cancel és megtörtént a refund.
    Nagyon zavar, hogy nem értem, hogy ez az eladónak miért jó. Ez van.
    Nektek szerencsésebb vásárlást kívánok!
    Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítőkészséget. :R

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák