Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    NA érdeklődnék az eBay után...
    Van egy két ismerősöm akik állítólag Ebayről hoznak be cuccokat viszonylag olcsón azt itthon eladják némi kis haszonnal...
    És ez mennyire legális ( vagy adóköteles), ha ezt üzletszerűen csinálom??
    Ez mennyire lehetséges? mennyire lesznek magasak a postaköltségek....gondolom ez országonként változik....honnan érdemes behozni cuccokat..
    Aztán ismerek olyat aki régen rendelt (Eu n kívül) valamit azt állítólag kivetették árujára a vámot meg adókat...
    Ja azt bonyolódik a helyzet mert tudtommal ha Euból hozok be valamit az tök adómentes vagy nem???
    azt most látom hogy van magyar eBAY...hmmm...most az mire jó? gondolom, ha külföldről akarok valamit menjek inkább külföldi ebayre

    Na szal valami valóságos tapasztalatokon alapuló infókat akarnék....nem ezeket az "urban legendeket"..akár úgyis....hogy régen ez így volt, azóta ez változott...
    Vagy valami cikket ezzel kapcsolatban ahol minden le van írva/összeszedve...

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz FireShadow #16096 üzenetére

    1)Jó tehát ha jól értem nem fogok üzletszerűen számlával kereskedni meg mi egyéb.
    Erre egyébként nem így gondoltam....hanem hogy magamnak hoznék be esetleg valamit külföldről ami hátha valahol olcsóbb és ha lehet rajta egy minimálisat nyerni....akkor azt eladnám havernak vagy Vaterán.....viszont nem hinném hogy ebből élnék meg nem rendelnék nagy tételbe...inkább egy minimális plusz bevétel lenne csak. :)

    2) co.uk-on Ha jól értem ez az angol eBAY és mivel itt lehet szürni EU-s eladásokat.
    Ami nekem azért jó mert EU-n belül (így Angliából is) vámmentes minden.
    A kérdés már csak az Eu-n belül mennyire vannak olcsóbban a cuccok vagy ott mennyire található hiánytermék?

    3) ah viszont ha külföldről rendelek USA Kína Japán meg ki tudja honnan...akkor ott ezek szerint lehet már vám...viszont gondolom hiányterméket is ott lehet találni.

    4) a Magyar eBayel ne törődjek arra ott van a vatera. Ezek szerint nem nyújt nagyon több szolgáltatást nála?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Elkezdtem Ebayezni én is vagy legalábbis csak szeretnék. Régi vágyam volt nekem is.
    Húgom már több hete rágta a fülem, hogy neki kell ebayről karóra és hogy csak 1 euro, meg hasonló árban van. Mondtam neki az nem olyan egyszerű, mert kell hozzá paypal is meg utána olvasnék hogy is kell ezt művelni.

    Szerinte hülye vagyok, mert csak regisztrálok 5 perc azt csá. Barinője se Paypalozik. Mondom akkor kérjél tőle hogy rendeljen. Hát kért is tőle, de aztán valami kama szöveget benyomott, hogy az ebay Bankszámlát kér...... :W (csúnya ebay) és ő ezért nem tud neki rendelni.
    Ennek ellenére a kis csaj kb két hétre rá elmondta, hogy ő most rendelt az ebayről órát és milyen jó. (húgom nem szólt semmit.) :(( Nem tom, nem értem az ilyen embereket, mintha nem akarná, hogy másnak is jó legyen.

    Szóval ezek után regisztráltam ebayre majd Paypalra külön és elvileg hozzá is csatoltam az ebay fiókomhoz a paypalt. Lenne pár kérdésem majd a Paypallal kapcsolatban is, de most más érdekelne.
    Hogyan lehet fizetni e bayen ha nem Paypalal? Utalnom kéne számlaszámra, mint itthon Vaterán? Mennyibe kerül nekem az ha egy másik ország másik bankjába utalnék?? esetleg bankkártyával lehetne csak úgy simán fizetni? Másrészt biztonságos ez? úgy tudom pont ennek elkerülése érdekében lett kitalálva paypal.?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Rendeltem fateromnak két órát. Az egyik 10 dollár a másik 9 dollár volt. Kínából jön gondolom. Olvastam az összefoglalót: ott leírtak szerint 22 euro értékhatárig 6000 ft ig nincs vám.
    Ez ideig Oké is és én alatta is maradok.

    Mi van akkor ha egymás után több dolgot rendelek Eu-n kívülről? Értitek mondjuk rendelnék még egy órát akár magamnak vagy másnak? Maga az óra értékben nem lenne sok, de összesítve már átlépném az értékhatárt.

    Tehát mi van ha pl egy azon kínai eladótól rendelek és egybecsomagolja és akkor már cseszhetem?

    És ha különböző eladóktól rendelném? Még ha egy azon napon is, az már nem "problémás", ugye?
    Ekkora összegről még sose volt szó és most valahogy elgondolkodtam rajta...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák