Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pszihonaranc

    senior tag

    válasz V/ #86250 üzenetére

    Akkor húzhatsz egy vonalat, a "Nekik sikerült" rubrikába :B

    Teljes mértékben elhiszem Neked, hogy azt írják a törvények, amit Te is, viszont nem célszerű túl szó szerint és mereven ragaszkodni hozzájuk, hisz számtalan esetben tér el a gyakorlat az elméleti törvényi szabályozástól az élet szerteágazó területein. Sőt, van, hogy logikai ellentmondásba keverednek egymással vagy éppen a gyakorlattal. Sajnos ez nem örömteli dolog, de mindig így volt / lesz.

    Nálam így nézett ki:
    Kaptam még csomag országba étkezése előtt üzenetet (dhltől) hogy vegyem fel a kapcsolatot velük e-mailben, egy bizonyos hivatkozással az üzenet tárgyában.
    Megtettem.
    Utána jött egy adatbekérő (számla, termék megnevezése, értéke) és ezen felül küldték a szállítólevelet szkennelve (waybill azt hiszem)) Itt észrevettem hogy az szerepel, hogy duties/ taxes not payed (vagy valami hasonló megfogalmazás) tehát nincs befizetve rá a közteher. Ezt azonnal észrevéve, a kért adatokon felül megadtam továbbá az ioss azonosítót + szöveges magyarázatot.
    Vámkezelést nem kellett újból lefolytatni, mivel még előtte történt meg a levelezés.

    Hogy mehetett a vámolás a normális folyamatban, ha a kereskedő sehol nem tüntette fel az ioss azonosítót, nekem pedig semmilyen költséget nem kellett fizetnem átvételkor? Ha egy így működik mi szükség van egyáltalán feltüntetni? Hisz anélkül is megy flottul minden.
    Érted? Ha én nem adtam meg, senki nem adta. Ha nem adta meg senki és semmi költségem nem volt, akkor minek is kell megadni az ioss azonosítót? Itt valami nem stimmel. Csak tőlem tudhatták. Vagy szerinted felvette a dhl az ebayyel / ebay eladóval a kapcsolatot és tőlük kérték ki? Esetleg tudták "fejből" és automatikusan alkalmazták? Ilyen jófejek? Ha igen, akkor gondolom soha senkinek nincs semmi import költsége 150€ alatt a dhl-lel, ha előre rendezte az áfát.(?)

    "EU-s szabályozás vámolásról, a vámtörvény és a magyar áfa törvény a jogszabályok amelyek az IOSS rendszerrel kapcsolatosan meghatároz dolgokat, és akinek van IOSS azonosítója az köteles feltüntetni, megadni, az hogy elmulasztja az nem azt jelenti hogy nem kell."

    Kötelessége a kereskedőnek feltüntetni, de nem teszi. Semmi következménye nincs. Ennyit a törvényről tulajdonképpen.

    Szerintem elég kaotikus és behajthatatlan ez a téma, így a kellő rugalmasságot meg kell engedni. Nem szabad túl mereven. Ebből fakadóan nyugodtan próbálkozzanak a hasonló cipőben járó fórumtársak. Csak akkor garantált, hogy esélytelen és fölösleges, ha már a 0. Lépésnél feladja a merevség, pesszimiuzmus miatt.

Új hozzászólás Aktív témák