Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudikpal

    aktív tag

    válasz Legato #13215 üzenetére

    Ez szép kis tanulópénz lesz. Nem mondom hogy megérdemled, de én hetekig(!) bújtam a fórumokat, mielőtt nekiálltam külföldről vásárolni.
    Kérsz egy invoice-ot a cégtől, ami annyiba fog kerülni, amennyiért a cég újraküldi neked. Ez esetben még rájön itthon az áfa.
    Vagy megmondod h nem kell a termék, a postaköltségen felüli részt utalják vissza.
    Ha nem reagálnak, akkor már disputot sem tudsz nyitni a paypalon, szóval teljesen a cég jóindulatára vagy bízva.
    Legközelebb tájékozódj mielőtt belevágsz vmi számodra új dologba.

  • mhorvat

    senior tag

    válasz Legato #13215 üzenetére

    "Mondanom se kell,hogy most rendeltem elöször külföldről szóval vámról meg áfáról,nem is tudtam."

    Ne haragudj, de azért ez durva, tehát kiadtál 80.000 Ft-ot úgy, hogy abszolút nem tájékozódtál arról, hogy fog ideérni a csomagod külföldről. Bárhol olvasol bármit a külföldi rendelésekről, szerintem nincs olyan forrás, ahol ne írnák le, hogy áfa és vám bizony sújthat EU-n kívüli rendelés esetén.

    "30 nap után vissza küldték csomagot,mondanom se kell ,hogy a kb:15 napos szállítással"

    Tehát kaptál egy értesítést a vámosoktól, hogy be kell fizetned a vámot és áfát, mert a csomagod náluk van. Erre 30 napod volt, 30 napig mi a jó fenét csináltál?! :W Miért nem kérdezted meg ezen idő alatt, milyen lehetőségeid vannak? Az meg csak természetes, hogy nem DHL-lel meg UPS-szel postázgatnak vissza a vámosok.

    "Összintén szólva már úgy vagyok vele,hogy legalább kapjak vissza 50 ezret ,de legalább történjen valami."

    Ezek alapján nem nagyon ver földhöz ez a "kis" tanulópénz, tehát nincs miről beszélni. Ahogy dudikpal is írta, sajnos egyrészt a cég jóindulatára vagy bízva, másfelől pedig egész biztosan viszonylag jelentős kár ér és az egyetlen, akire mérges lehetsz, az Te vagy. :(

Új hozzászólás Aktív témák