Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slaci007

    senior tag

    Verbatim digital movie lemez 6x írva
    Plex880SA 1.13 oht on

    ugyan ez oht,fht kikapcsolva

    Tungsram 1896-2022

  • jeffo

    tag

    Hát úgy látom nagyon megszívtam most, mert Itmedia-nál hiány van JVC DVD+R lemezekből, múltkor nem rendeltem többet, de nagyon nem is tudtam volna, mert nem volt rá több pénzem.

    Akkor vagy máshol szét kell nézni, a gold media-nál sincs, csak archival grade-es, de az dupla annyiba kerül. Arról van valakinek jó véleménye, érdemes rákölteni annyit? Bár itmedia-nál csak 50-et enged most rendelni, 75-re azt írja nincs készleten ennyi, pedig a közepes készlet jelölés az általában több darabszámot szokott jelölni.

    Asztali dvd felvevők mostanában jobban szeretik a pluszos lemezeket, könnyebb is lezárni őket. De ha más nincs most, akkor kénytelen leszek venni minuszost.

    Verbatim 8x-os digital movie-ból még van készleten, a Philips DVD-R 25-ös pakk meg jó kérdés, hogy infome mid-es-e, meg mi az az INFO jelölés az itmedia-n? Behoz valami kompatibilitási táblázatot, de az én íróim nincsenek benne (Pioneer DVR-215L, Plextor PX-880SA), akkor eszerint írhatom őket biztonsággal, vagy nem?

    Sürgősben kellene rendelnem hétfőn mindenképp, mert nagyon kevés darab van itthon, és olyan helyről kellene, ahonnan biztosan megérkezik keddre futárral, meg olyan lemezt ami biztosan jó minőségű. Bár mondjuk volt már amikor itmedia sem küldte másnapra, de szerintem azért, mert már 14 óra előtt rendeltem pár perccel. Ugye azt írják, hogy a 14 óráig elküldött rendelést garantálják futárral másnapra, habár ennek ellenére mondják a szokásos szöveget a telefonos visszaigazolásban, hogy 5 munkanapon belül szállítják. Vagy lehet, ha megemlítem a telefonban, hogy sürgős, akkor előrébb vesznek.
    Rendelhettem volna pénteken is, de vártam a szokásos hétfői itmedia kuponkódra...

    De ha más cégtől rendelnék, akkor melyik a gyors szállításban a megbízható, gold media ilyen?

    Azért beírtam az itmedia fórumba is a JVC áru érkezés érdeklődést, de jó kérdés, hogy jön-e belőle hétfőn még 14 óra előtt... Szerintem az lesz, hogy másmilyet kell rendelnem, vagy esetleg máshonnan.

    [ Szerkesztve ]

  • slaci007

    senior tag

    Verbatim dvd-r 8x lemez 6x írva Nec 7240S 1.04


    Plextorral írva 6x-an
    OHT on

    FHT on

    Digital movie verzió jobb eredményt adott plextornál,nec-nél pont fordítva

    Plextor 6x írva fht on

    Nec 6x írva

    [ Szerkesztve ]

    Tungsram 1896-2022

  • Joltee

    aktív tag

    válasz verybigboy #7323 üzenetére

    A Digital Movie verzióról én nagyon jókat nem hallottam... főleg az árához képest nem volt annyira szuper.

    [ Szerkesztve ]

    Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

  • slaci007

    senior tag

    Verbatim digital movie dvd-r 8x lemez 7280S-el írva 1.01 firmware
    4x írva [link]
    6x írva [link]
    8x írva [link]

    Tungsram 1896-2022

  • gothic20

    aktív tag

    Pár lemez teszt.

    Lemez: TDK+ 16x Lightscribe
    MID: MBIPG101 R05
    Írási sebesség: 8x
    Író: Pioneer BDR-206 FW 1.06
    Program: IMGBURN 2.5.6.0

    Lemez: Verbatim - 16x (IT media akciós)
    MID: MCC03GR20
    Írási sebesség: 12x
    Író: Pioneer BDR-206 FW 1.06
    Program: IMGBURN 2.5.6.0

    Lemez: Verbatim - 16x (IT media akciós)
    MID: MCC03GR20
    Írási sebesség: 8x
    Író: Pioneer BDR-206 FW 1.06
    Program: IMGBURN 2.5.6.0

    Lemez: Verbatim - 8x DIGITAL MOVIE
    MID: MCC02GR20
    Írási sebesség: 6x
    Író: Pioneer BDR-206 FW 1.06
    Program: IMGBURN 2.5.6.0

    Lemez: IT Media PRO UHC - 16X
    MID: TTH02
    Írási sebesség: 4x
    Író: Pioneer BDR-206 FW 1.06
    Program: IMGBURN 2.5.6.0

    Lemez: IT Media PRO UHC - 16X
    MID: TTH02
    Írási sebesség: 6x
    Író: Pioneer BDR-206 FW 1.06
    Program: IMGBURN 2.5.6.0

    Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

  • kicsirigó7

    senior tag

    Én is a DVD+R lemezre szavazok.

    Egyrészt azért, mert kevesebb fake MID-est dobtak piacra az évek során belőlük mint a DVD-R ből.
    (DVD+R DL már más tészta.)

    Másrészt manapság, még az Omega Fresstyle 16x DVD+R (CMC MAG M01, RITEKF16) MID-es lemezei is jobb minőséget képviselnek mint pl a Verbatim Made in China-India gyártású +R-R lemezei. Körülbelül a Thaiwan-i gyártásúval egyenértékűek.

    Harmadrészt, a DVD-R szabványnál, jelenleg a TTH02- médiaazonosítójú Made in UAE lemezen kívül nincs alternatíva. Mivel a Philips-es INFOME lemezeket már nem gyártják.
    Verbatimból a Made in Thaiwan is csak közepes színvonalú. (Verbatim DVD-R 8x 25cake **Digital Movie** Taiwan) szintén.
    Sajnos az összes többi márkánál a -R, az vagy RitekF1 vagy CMC MAG AM3 vagy MBI kódos. Amelyektől még jól megírva sem lehet várni többet max 1-2 évnél, utána mehetnek a kukába.

    Amit nem ajánlok DVD+R lemezből az a Mediarange 16x DVD+R, Platinum 16x DVD+R, Omega DVD+R ***16x*** -25cake. Mert ezek fake MCC kódosak.
    Na-meg a fentebb is jelzett Verbatim 16x DVD+R Made in China/India.
    Vannak kétségeim a mai SONY / TDK (MBI) kódos +R lemezeivel is. Mert elég kevés lemezteszt van róluk.
    Általánosan azért az összes 16x DVD+R lemez, márkától MID-től függetlenül jobb minőségileg mint a DVD-R lemezek nagy többsége. Kivétel ha fake MID-es.

  • exocult

    csendes tag

    Üdv,
    Verbatim Digital Movie DVD-R 8x (made in Taiwan) lemezt érdemes beszerezni?
    MiD : MCC 02RG20
    Van olyan minőségű optimális sebességen megírva (ahogy körbeolvasgattam 6-8x) mint mondjuk egy Maxell Ritekf16 (+os tajvani)?

  • M107

    addikt

    válasz speedbor #9304 üzenetére

    :R

    Én erre gondoltam:

    Verbatim Digital Movie DVD-R 8x (made in Taiwan)

    Mindent köszönök, de megvan a beszerzési forrásom, akitől kapom a lemezeket minden hónapban ha felmegyek Bp-re akkor tudunk talizni átvesz és kifizet.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • karmacsila

    csendes tag

    válasz exocult #9302 üzenetére

    A Verbatim DVD-R 8x Digital Movie Taiwani lemezről voltak jó és rossz tapasztalataim is.
    Eddig már jópár ilyen lemezt megírtam, de az egyik hengerben 2-3 olyat találtam, ahol 3,8 GB-nál a PIE és PIF érték hirtelen megnőtt.
    A többi jó volt. Általában 6x sebességgel írom. Jobb eredményeket adott, mint a 4x, vagy a 8x sebesség.
    Néhány teszt:
    Író: Optiarc 7260
    Sebesség: 6x

    Pl. az egyik hibás lemez:

    A többi lemez kb. ilyen teszteredményt adott (volt jobb is, rosszabb is):

    [ Szerkesztve ]

  • karmacsila

    csendes tag

    válasz n.e.o.one #9356 üzenetére

    Sajnos a lemezeket már nem a régi minőségben gyártják. Nekem még vannak olyan DVD-im, amik 5-6 év után is jobb teszteredményeket adnak, mint a mostani frissen megírtak.
    Ráadásul a manapság kapható lemezek között hengerenként (néha még hengeren belül) is változhat a minőség.
    Az is szempont, hogy mivel akarod megírni, mert ugyanazt a lemezt a különböző márkájú írók más-más minőségben írják.
    Kínai, indiai gyártású lemezeket lehetőleg kerülöm (az összes olyan lemezem, ami nálam már nem olvasható, ilyen gyártmányú).
    Nekem az Optiarc 7260-as írómhoz egyenlőre az MCC04 (Verbatim DVD+R http://www.itmedia.sk/showitem.php?item=dvdpr-verbatim16cakebox_taiwan_050) és MCC02 (Verbatim Digital Movie DVD-R http://www.itmedia.sk/showitem.php?item=dvdmr-verbatim16cakebox-digitalmovie_25) MID-es Taiwani gyártmányú lemezek váltak be leginkább, de ebből is ki lehet fogni rossz szériát. Az IT Media TTH2 Made in UAE lemezét (http://www.itmedia.sk/showitem.php?item=dvdmr-itmedia16cellawrap-tth02_DupliWhiteFullPrint100) ez az író nem szereti annyira. A régi LG4167 író viszont elég jól megírta.
    Nekem ez az MCC03 Taiwani Verbatim (http://www.itmedia.sk/showitem.php?item=dvdmr-verbatim16cellawrap_010) jó teszteredményeket adott, de lehet, hogy szerencsés voltam a vásárlásnál és jó szériát fogtam ki. Többen dicsérték a Maxell DVD+R Taiwani lemezét (http://www.itmedia.sk/showitem.php?item=dvdpr-maxell16cellawrap_33), de azt még nem próbáltam ki (amit 2011-ben vettem, azt nem tudom, milyen gyártmány, de nem vált be).

  • karmacsila

    csendes tag

    válasz Laybee #9475 üzenetére

    Sajnos ma már nem lehet semmilyen márkánál biztosra menni.
    Kínai és indiai gyártású lemezeket lehetőleg kerülni kell.
    Taiwaniból több eséllyel foghatsz ki elfogadható lemezt. Legtöbb esély talán a Made in UAE lemezeknél van. Ha most kéne DVD-t vennem, a 2012. évi tapasztalataim alapján ezeket venném: DVD-R -ből:
    [link]
    [link]
    [link]
    DVD+R-ből:
    [link]
    [link]

    Általában Optiarc 7260-al írom meg őket, de pl. az IT MEDIA TTH2 lemezt az ASUS_DRW-24B3ST és az LG-4167 is szebben írja. A DVD-k nagy részét 8x sebességgel írom, illetve a Verbatim Digital Movie lemezeknél a 6x vált be legjobban.
    Sok lemezről nincs tapasztalatom. Pl. Sony, Kodak, Mediarange, Omega, Mirror DVD-t még sosem használtam.
    Azt, hogy melyik mennyire tartós????????? Az 5-6 éves Verbatimok, Ricoh-ok, TDK-k még mindig jó állapotban vannak, viszont a 2008 utániaknak nagyon változó a minőségük. Ez sajnos szinte minden fajtára igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • M107

    addikt

    válasz karmacsila #9477 üzenetére

    "Verbatim Digital Movie lemezeknél a 6x vált be legjobban."

    Nálam Plextor 880Sa íróval 1.13 firm 8X írás helyett csak kizárólag 4x írta meg a lemezt.
    Közben összevissza szakadozva villogott, a led az írón a szabályos felvillanások helyett.
    De csak ennél az egy típusú lemeznél mindháromnál.

    S 250-370 Pie, 2-6 a Pif.

    3 darabot megírtam a többit elteszem dísznek, hogy ilyen is volt többet vártam tőle.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • karmacsila

    csendes tag

    válasz Flashget #9480 üzenetére

    A jitter a legelső ugrás után végig 10 alatt van.
    Tavaly decemberben írtam meg az első ilyen lemezemet, de eddig nincs velük lejátszási probléma.
    Viszont ez az ugrás a legelején a PIE és jitter értékeknél mindegyik Digital Movie DVD teszten ott van.

    [ Szerkesztve ]

  • Nor-

    tag

    A héten akciós a verbatim DIGITALA MOVIE DVD-R 8X lemez
    56 Ft/db
    addig vigyetek belőle, amíg még van, nem biztos hogy tudunk még szerezni utánpótlást ...

    http://itmedia.sk/

  • slaci007

    senior tag

    Digital movie lemez NEC 7280S 1.01 6x írva adta a legjobb eredményt

    Tungsram 1896-2022

  • gg72

    veterán

    válasz slaci007 #10819 üzenetére

    Jó ez a Verbatim Digital Movie lemez. :K

    NEC 7203S 6X írás

    LG GGC-H20L 8X írás

  • generic

    senior tag

    válasz GrooveHero #10821 üzenetére

    Ez a digital movie név mint takar? A többi verba lemez nem jó? Ez miért ilyen olcsó? :) köszönöm a válaszokat :R

  • Nor-

    tag

    válasz generic #10838 üzenetére

    A taiwani verbatim is hasonló áron szokott _AKCIÓS_ lenni nálunk. (a fóliás)
    Azért olcsó, mert sikerült szereznünk elfekvő készletből.
    Ez jelenleg a legjobb ár/érték arányú lemez, addig kell belőle venni amíg még van, ami már nem biztos hogy túl sokáig érvényes...

    Ez a design neve (digital movie), de maga a lemez az egy igen jó 8x-os mmc kódod verbatim.

    Aki nem vesz most, bánhatja később, a hét végéig akciós a lemez, utána 65 ft felett lesz az ár, amíg még egyáltalán van belőle ...

    http://itmedia.sk/

  • M107

    addikt

    válasz GrooveHero #10884 üzenetére

    :R

    Mit tölt be az oprendszer ?
    Daemon tools társai vannak fenn ? (kivéve a Virtual Clone Drive)

    Sokkal jobb eredményt ad a Digital Movie.....

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • fer

    őstag

    Na megjöttek a digital movie lemezek, hát nem vagyok tőle én sem hasra esve! A Taiwani maxell sokkal jobb eredményt produkált, ráadásul a pio pocsékabban írja mint a Samu! Még tesztelem, bár nem várok tőle sok jót! Írta már valaki 624B-vel? Lehet azt is kipróbálom! Egy biztos, asztali lejátszókba szánták, a jitter az alacsony!
    6X:

    [ Szerkesztve ]

    ''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

  • Pete1

    tag

    A fórumon korábban olvasottak alapján, vettem néhány Verbatim DVD-R Digital Movie lemezt
    Nekem ilyen eredmény született:

    Lehet, hogy 4x sebességen jobb eredményt adna ez a lemez?

    [ Szerkesztve ]

  • Interrupt

    csendes tag

    Verbatim Digital Movie Plextor PX-820SA iróval firkantva 8x-os sebességgel:

  • smiti

    addikt

    válasz smiti #11062 üzenetére

    Vettem még egy pár darab másfajta lemezt is, Verbatim DVD-R, DVD+R és Emtec DVD+R lemezeket is, majd ha megírtam őket természetesen letesztelem őket és beteszem ide az eredményeket.

    Illetve ha veszek ilyen Verbatim DVD-R 8x 25cake **Digital Movie** Taiwan (IT7038) lemezeket akkor ezeket mekkora sebességgel érdemes írni. Mehet 8X-an vagy inkább 4 vagy 6X sebességgel?

  • pami5

    aktív tag

    válasz smiti #11063 üzenetére

    A Verbatim DVD-R 8x 25cake **Digital Movie** Taiwan (IT7038) 4x írással
    ilyen tesztképet adott, a vételt döntsd el magad:

    A kérdezett Sony cw-s, nem vékony tokos.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a papné. ...."

  • jeffo

    tag

    válasz fer #10902 üzenetére

    A Verbatim Digital Movie lemezre nekem is hasonló eredmények jöttek, mint amit a 10902. hsz-ban fer belinkelt 1. ábrán, valamint volt mástól is hasonló tesztkép betéve másik postban. Többféle íróval próbáltam (Plextor PX-880SA, NEC 7260S, Panasonic DMR-EH68 asztali dvd felvevő), és több programmal is. ImgBurn-el valami ajánlás alapján az OPC-t is kikapcsoltam, de nem lett tőle jobb, azért majd más lemezeket is megpróbálok OPC nélkül. A PC-s írókkal általában 6x-osan írtam, és mindig olyan 5000-6000 körül volt a PIF total, a max pedig 4-5, többnyire 5. A 4-5-ös szerencsére nem nagy csomókban van, csak egy-két kis tüske. A PIE ezzel szemben egész normális, a Jitter is tökéletes. Tehát dvd lejátszóhoz biztosan jók ezek a lemezek.
    Elképzelhető, hogy tartósak maradhatnak a viszonylag nagy PIF érték ellenére is, legalábbis most visszaolvassa, a DVDInfoPro programmal a Speed test is jó, iso-ból írás esetén az ImgBurn visszaellenőrzés sem mutatott hibát, normál fájlokkal pedig a lemezre rakott sfv, md5 fájlokkal a crc ellenőrzés is oké.

    Azon gondolkozom, hogy kipróbálom más íróval is, van itthon kiszedve egy Pioneer 215-ös, azt talán betenném a NEC 7260S helyére, vagy veszek egy IDE-SATA átalakítót, és akkor a régi LG-4163B-t teszem be. Addig amíg nem próbálom, nem veszek újra ilyen lemezt. Fura, hogy vannak jó teszteredmények is rá, akkor vagy az én gépkonfigom nem jó, vagy nem jó szériát kaptam ki a lemezekből, de inkább az elsőre gondoltam.

    Olvasgattam itt a topicot, többen írjátok, hogy érdemes külön vezérlőre tenni a dvd írót, vagy legalább nem használni másra a gépet írás közben. Újabban próbálok nem netezni közben, de szerintem ez utóbbi nem annyira nagy befolyásolási tényező. Inkább akkor a külön vezérlő dolog. Akkor eszerint IDE-s íróhoz jobb valami PCI-os vezérlő kártyát venni, mint egy egyszerű IDE-SATA átalakítót?

    Még olyan kérdésem is lenne, hogy eSATA porton, külső rackben használt merevlemez mennyire befolyásolhatja az írásminőséget? Vajon az eSATA külön vezérlőn lehet, vagy ez alaplaptól függő? Vagy inkább tegyem át a fájlokat a gépben lévő HDD-re, és írjam ki onnan?

    Még évelején rendeltem ezt a lemezt:
    IT Media PRO DVD-R 16x 50cake Glossy Fullprint *TTH02* UAE

    A PIF-et tekintve klassz eredményt hozott a fent említett mindhárom íróval, de ezzel szemben a PIE borzalmas. Pedig erről is láttam betéve jó teszteket, ugyanazzal a Plextorral is, ami nekem van. Azért 1 db lemezt sikerült nekem is jóra produkálnom valahogy. Elképzelhető, hogy ez az egy jó írás gépben lévő HDD-ről lett írva, vagy egy másik merevlemezről, de már nem emlékszem. ImgBurn-ben az OHT, FHT opciókat is állítgattam, egyik be, másik ki, de ez sem javított az írásminőségen. Az említett 1 lemez pont FHT-vel jó volt, de utána a másik már nem.

    Néhány tesztkép:

    NEC AD-7260S / 6x / Nero 7

    Plextor PX-880SA / 6x / OHT on / FHT off

    Plextor PX-880SA / 6x / OHT off / FHT on

    Egyébként emlékeim szerint az IT Media DUPLI TTH02 sokkal jobb eredményeket hozott PC-s írókkal PIE tekintetében is, főleg a NEC íróval, de a Plextorral is, habár a Panasonic dvd felvevővel a PIE hasonló volt, mint most a Glossy-nál. A legjobb az IT Media Pro UHC TTH02 volt, csak abból nem tudtam elegendőt rendelni pénzszűkében, és idő előtt elfogyott, talán nem is lesz belőle soha.
    Azért majd még kísérletezgetek Verbatim UAE vagy Archival, Prémium lemezekkel...

    [ Szerkesztve ]

  • pami5

    aktív tag

    válasz jeffo #11077 üzenetére

    Nálam a A Verbatim DVD-R 8x 25cake **Digital Movie** Taiwan (IT7038)
    4x írással, AD-7260S-el ilyen tesz képet adott, ami lényegesen jobb,
    mint amit írtál. Ez szerintem elfogadható.

    A "IT Media PRO DVD-R 16x 50cake Glossy Fullprint *TTH02* UAE" lemezt
    néztem ki a következőnek, talán jó lesz.
    A Plextor írótól nem vagyok elragadtatva, de az AD-7260S talán jobb
    eredményt is adna ImgBurn esetén, mint a Nero 7-el.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a papné. ...."

  • smiti

    addikt

    Na kérem, megérkezett a Verbatim Digital Movie DVD-R. Made in Taiwan. 8X sebességgel írtam
    Samsung SH-224BB-vel:

  • jeffo

    tag

    Lehet ilyen, hogy egy író állásában elromlik, ha nem megfelelő körülmények között van tárolva?
    Ma visszatettem próbára 2 régebbit a gépembe, hátha jobban megírják az IT Media Pro Glossy DVD-R TTH02 lemezt.

    - LG GSA-4163B: IDE-SATA adapterrel próbálkoztam. Van IDE csatlakozó az alaplapomon, de 2011 decemberében egyszer beraktam a gépbe ezt az írót, és utána meghülyült az op.rendszer, újratelepítés lett a vége. Ezért nem akartam IDE-re berakni. Akkor 1 lemez írást próbáltam, Philips DVD+R INFOMER30-ra, és az tökéletes írás lett. Utána egy ismerősömnél a másik LG író helyett ezzel próbáltam írni, és nála volt több hónapig, amíg végre oda jutottam, hogy rendeljek neki egy új írót. Azóta csak egyszer próbáltam, újra összeraktam egy régi gépemet, és telepítettem vele WinXP-t.
    Most 4x-es írás tesztje során a lemez fele tök jónak tűnt, aztán felment olyan nagyra a hibaérték, amilyet még soha nem láttam (PIE max 1273, PIF max 206), le is állítottam a tesztet, egyfolytában jött a hiba a lemez 2. felére. A 8x-os írás tesztje nem futott le végig, az Opti Drive Control progi 4.9%-nál errorral leállt. A DVDInfoPro mutatta is, hogy read error van. E két lemez után már nem volt kedvem több próbához.

    - Pioneer DVR-215L: A fenti lemezből 2 darabot is próbáltam, valamint Verbatim Digital Movie-t, és mindegyiknél mikor elkezdte volna az írást, elszállt "Power Calibration Area Error" üzenettel.
    Ez az író mióta megvettem a NEC AD-7260S-t, az egyik polcon volt tárolva egy zacskóban. Itt a gépemmel szemben, de a kályhától szerintem elég távol. Nem hiszem, hogy meleget vagy párát kaphatott. Habár sok lemez volt vele írva, és régebben is előfordult vele ez a hibaüzenet, de jobban pl. Philips CMC MAG mid-es lemezeknél.

    Az IDE-SATA adapter tesztelésére van még egy íróm - Pioneer DVR-111, csak épp be van téve munkahelyi gépembe, szerintetek érdemes megpróbálkoznom vele? Vagy próbáljak venni külön I/O kártyát, és arra tegyem rá mondjuk az LG-t? Csak arra tippelek, hogy talán az LG elromlott. Úgy rémlik azért is vettem ki régebben a gépemből, mert egyes lemezeket nem írt meg jól. Talán pont a TDK-t nem szerette. Ha lesz kedvem, a héten visszarakom, és megpróbálom Verbatimmal. (Infome sajnos már elfogyott.) Bár pont a TTH02-es lett volna a cél, hogy keressek egy írót ami jól megírja. Végül is a NEC megírja, csak a PIE Total nagyon magas, miközben a PIF értékek elfogadhatóak.

    Vagy vegyek egy Samsung SH-224BB írót? E topicban ajánlotta valaki, és a vele írt lemezekre is jó teszteket találtam.

    Azért még megpróbálom a NEC-et átrakni másik SATA portra. Rájöttem, hogy 2 vezérlő van az alaplapomon. A 2. vezérlő az eSATA-hoz van, de van az alaplapon is egy SATA_E1 nevezetű fekete csatlakozóhely, szerintem átdugom oda. Azonban van az eSATA portra dugva egy külső rack, gondolom akkor jobb ha nem arról írom a fájlokat. De ha belegondolok, gyakran írtam arról fájlokat, és ha az külön vezérlőn van, és mégsem lett tőle jobb a lemez minősége, akkor már az íróval van gond, vagy a lemezzel.

    Szerintetek baj lehet, hogy a NEC-el írás után még visszaolvastatom ilyen CRC (MD5/SFV) teszttel a lemezt? Elállítódhatott a lézer a sok olvasás használattól? Bár a Plextor még jobban igénybe volt véve, és az sem tudja jól megírni a fent említett lemezt, és attól tartok, hogy annál is elállítódhatott a lézerfej vagy mi.. Esetleg elképzelhető, ha a NEC csak írásra lett volna használva, akkor sokkal jobb minőségben tudna írni?

  • M107

    addikt

    válasz jeffo #11106 üzenetére

    :R

    - LG GSA-4163B: IDE-SATA adapterrel próbálkoztam. Van IDE csatlakozó az alaplapomon, de 2011 decemberében egyszer beraktam a gépbe ezt az írót, és utána meghülyült az op.rendszer, újratelepítés lett a vége. Ezért nem akartam IDE-re berakni. Akkor 1 lemez írást próbáltam, Philips DVD+R INFOMER30-ra, és az tökéletes írás lett. Utána egy ismerősömnél a másik LG író helyett ezzel próbáltam írni, és nála volt több hónapig, amíg végre oda jutottam, hogy rendeljek neki egy új írót. Azóta csak egyszer próbáltam, újra összeraktam egy régi gépemet, és telepítettem vele WinXP-t.
    Most 4x-es írás tesztje során a lemez fele tök jónak tűnt, aztán felment olyan nagyra a hibaérték, amilyet még soha nem láttam (PIE max 1273, PIF max 206), le is állítottam a tesztet, egyfolytában jött a hiba a lemez 2. felére. A 8x-os írás tesztje nem futott le végig, az Opti Drive Control progi 4.9%-nál errorral leállt. A DVDInfoPro mutatta is, hogy read error van. E két lemez után már nem volt kedvem több próbához.

    Jól felismerte, a IDE-SATA adaptert a géped, a legfrissebb illesztő van fent hozzá ?
    Ha az alaplapodon van IDE, igaz írtad, hogy régebben bekevart ?talán? én oda tettem volna s a legfrissebb alaplapi illesztővel teszteltem volna le a kis 4163B-t.
    Opti Drive Control verziószáma ?
    Ajánlott az 1.51 mer sok gépen az 1.70 bugos nálam még nem jött elő amikor használtam.
    Próbáld meg az alaplapi idevezérlőt, milyen.
    PCI ide kiegészítő kártyával esetleg még próbáld meg

    - Pioneer DVR-215L: A fenti lemezből 2 darabot is próbáltam, valamint Verbatim Digital Movie-t, és mindegyiknél mikor elkezdte volna az írást, elszállt "Power Calibration Area Error" üzenettel.
    Ez az író mióta megvettem a NEC AD-7260S-t, az egyik polcon volt tárolva egy zacskóban. Itt a gépemmel szemben, de a kályhától szerintem elég távol. Nem hiszem, hogy meleget vagy párát kaphatott. Habár sok lemez volt vele írva, és régebben is előfordult vele ez a hibaüzenet, de jobban pl. Philips CMC MAG mid-es lemezeknél.

    NEC AD-7260S a legfrissebb firmware van rajta ? A Pioneer DVR-215L szintén u.a kérdés ?

    Előfordul gyári hibás, de nem nagyon találkoztam még vele. A legfrissebb Sata vezérlő van fent a lapodon a a sata eszközök vezérlésére. ACHII mód be van kapcsolva a biosban ?

    Az IDE-SATA adapter tesztelésére van még egy íróm - Pioneer DVR-111, csak épp be van téve munkahelyi gépembe, szerintetek érdemes megpróbálkoznom vele? Vagy próbáljak venni külön I/O kártyát, és arra tegyem rá mondjuk az LG-t? Csak arra tippelek, hogy talán az LG elromlott. Úgy rémlik azért is vettem ki régebben a gépemből, mert egyes lemezeket nem írt meg jól. Talán pont a TDK-t nem szerette. Ha lesz kedvem, a héten visszarakom, és megpróbálom Verbatimmal. (Infome sajnos már elfogyott.) Bár pont a TTH02-es lett volna a cél, hogy keressek egy írót ami jól megírja. Végül is a NEC megírja, csak a PIE Total nagyon magas, miközben a PIF értékek elfogadhatóak.

    Az elején írtad hogy van a lapodon egy IDE vezérlő én azért azon próbálnám meg 1-ként mindenképp, a TDK már csak a nevükben azok amúgy pocsékok főleg az Indiai midesek.

    Vagy vegyek egy Samsung SH-224BB írót? E topicban ajánlotta valaki, és a vele írt lemezekre is jó teszteket találtam.

    Nekem is van de prémium és Infome.. lemezeket csúnyán írja amúgy egy korrekt író és jól tesztel is bár jittert nem mér. de a te speciális estedben nem ajánlom.

    Azért még megpróbálom a NEC-et átrakni másik SATA portra. Rájöttem, hogy 2 vezérlő van az alaplapomon. A 2. vezérlő az eSATA-hoz van, de van az alaplapon is egy SATA_E1 nevezetű fekete csatlakozóhely, szerintem átdugom oda. Azonban van az eSATA portra dugva egy külső rack, gondolom akkor jobb ha nem arról írom a fájlokat. De ha belegondolok, gyakran írtam arról fájlokat, és ha az külön vezérlőn van, és mégsem lett tőle jobb a lemez minősége, akkor már az íróval van gond, vagy a lemezzel.

    Szerintetek baj lehet, hogy a NEC-el írás után még visszaolvastatom ilyen CRC (MD5/SFV) teszttel a lemezt? Elállítódhatott a lézer a sok olvasás használattól? Bár a Plextor még jobban igénybe volt véve, és az sem tudja jól megírni a fent említett lemezt, és attól tartok, hogy annál is elállítódhatott a lézerfej vagy mi.. Esetleg elképzelhető, ha a NEC csak írásra lett volna használva, akkor sokkal jobb minőségben tudna írni?

    E kérdés megválaszolását inkább Flashget mesterre bíznám.

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • M107

    addikt

    válasz jeffo #11106 üzenetére

    :R

    Pioneer DVR-215L: A fenti lemezből 2 darabot is próbáltam, valamint Verbatim Digital Movie-t, és mindegyiknél mikor elkezdte volna az írást, elszállt "Power Calibration Area Error" üzenettel.
    Ez az író mióta megvettem a NEC AD-7260S-t, az egyik polcon volt tárolva egy zacskóban. Itt a gépemmel szemben, de a kályhától szerintem elég távol. Nem hiszem, hogy meleget vagy párát kaphatott. Habár sok lemez volt vele írva, és régebben is előfordult vele ez a hibaüzenet, de jobban pl. Philips CMC MAG mid-es lemezeknél.

    Igaz ő egy 4165B LG egy külső 4 portos IDE kártyára kötve.

    Verbatim Digital Movie 8X írás Nero 12 portable W8 Pro

    Így sikerül, szép de nem a lg írója mint a Ricoh 8X Japan lemeznek s itt is a vége felé sajnos :(

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • jeffo

    tag

    válasz M107 #11111 üzenetére

    Köszi a részletes válaszokat. Korábban is volt pár kérdésem, pl. lemez tárolás kapcsán, arra is válaszolhatsz, vagy valaki, ha éppen ráértek.

    - IDE-SATA adapterhez nem volt driver, általa az írót felismerte a gép, bár a hardver felismerés üzenet után nem indítottam újra a rendszert.
    Alaplapi IDE-t talán megpróbálom, meg átnézem a bios beállítást, driver verziókat. Úgy rémlik a biosban mintha IDE-re lennének állítva az SATA opciók. Most megnéztem a kézikönyvben ez a "Storage Configuration/OnChip SATA Type" alatt van. Azt írja, hogy az AHCI-vel jobb teljesítményt nyújthatnak az adattároló meghajtók. Szerintem erre gondoltál az AHCI mód bekapcsolása kapcsán. Majd beállítom mindenképp, meg felteszem az AHCI drivert is, ha hazaérek, most épp nem vagyok otthon.
    Elképzelhető, hogy 2011 decemberében más miatt kavarodott be a rendszer (pl. túl régi telepítés volt), vagy ha be lett volna kapcsolva az SATA-kra az AHCI, akkor nem lett volna gond az IDE-n az LG íróval sem.
    Egyébként ez az alaplap van a gépemben: ASUS M4A79XTD EVO

    - Opti Drive Control 1.51-et használom. Feltettem az 1.70-et vagy 2 hónapja, de hibásan tesztelt meg POF-et is számolgatott, és ezért fura volt, visszaraktam a régit.

    - NEC AD-7260S 1.03-as firmware van, valami módosított, e topicból ajánlott valaki tavaly linket, onnan szedtem le. Még megpróbálhatom az 1.60-ast, azt azért nem raktam fel eddig, mert valahol azt olvastam, hogy a TTH02 mid nincs benne. Bár lehet, hogy a Verbatimot azzal szebben írná.
    Egyébként este áttettem az alaplapi másik vezérlőre (Marvell 88SE6121), és azzal sem lett jobb a Verbatim Digital Movie lemez írási eredménye. Az 1. írásnál a PIF total felment 7000 körülren (a végén valamiért lett egy nagyobb csomó), a 2. írásnál 4500 körül volt, a PIF max 4-5 körül, 5 csak egy-két tüske. 4x-esen írtam, a PIE értékek azonban egész jók lettek.

    - A Samsung íróból azért szerintem rendelek következő fizetés után, legalább jó lesz tartaléknak.

    Verbatim UAE-t írtam egyet vasárnap, csak közben apám elvitte vetítésre a helyi műv.házba, már nem volt idő ODC tesztre. Majd ma este visszakérem tőle, és felteszem az eredményt, kíváncsi vagyok mit produkált a NEC-el.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz M107 #11116 üzenetére

    Köszi a tippeket. Kis helyzetjelentés:

    - AHCI módra nem sikerült átállítani a rendszert. Jól emlékeztem, a biosban IDE-re van állítva a Storage Configuration-ban az SATA vezérlő. Ha a biosban átállítom, akkor nem jön be a rendszer, egyből újraindul. Neten keresgélve több leírás is úgy hozza, hogy driver frissítéssel fel kell rakni az AHCI drivert, és csak utána átnyomni a biosban, azonban a WinXP nem fogadja el az ASUS oldalról letöltöttet, eldobja, hogy a fent lévő frissebb. Szerintetek távolítsam el a drivert és tegyem fel úgy? Bár nem akarom szétbarmolni a rendszert, mert most nincs időm újratelepítésre. Tartok attól, hogy esetleg használhatatlan állapotba kerül, ha leszedem az SATA drivert.
    Netes leírásokból a WinXP-re úgy olvastam, hogy jobb tiszta telepítéssel feltenni az AHCI-t, ha alapból integrálva van a telepítőbe, pl. NLite-tal, vagy pedig floppy lemezről kell betallózni a telepítés során (mondjuk nem tudom, hogy más merevlemezről engedné-e, ha van több hdd a gépben).
    (Elvileg 1 hónap múlva lesz pénzem SSD-re, és felteszek Win7-et arra, vagy addig előkeresek egy régi HDD-t, és kipróbálom egy friss XP rendszerrel az AHCI módot.)

    - A driver verziókból nincs frissebb az alaplap gyártó oldalán. Nem egy mai alaplap, így ez érthető. Driver frissítés kereső programmal nem próbáltam, az talán találna valahol.

    - BIOS-t nem sikerült frissíteni. Csak pendrive-ról engedte betallózni a frisset, az ASUS EZ Flash, ám valamiért nem tudta lefuttatni az előző verzió törlését. Arra gondolok, hátha valami jumperrel le van tiltva, vagy pedig túl új amit rá akartam tenni, talán meg kellene próbálni a fent lévő utánit tenni, vagy sorban minden újat, bár van jó pár, mivel nem frissítettem soha, vagy csak egyszer a gép összeszerelésekor sok éve.

    - 1.02-es firmware-el nem hozott jobb eredményt a NEC AD-7260S a Verbatim Digital Movie lemezre.
    Az 1.60, 1.61 szerintem ehhez meg a TTH02-eshez sem ajánlott, mert a Media Code Speed Edit programmal betallóztam ezeket a firmware-eket, és nem hozta rá a MCC02RG20, TTH02 mideket.

    Megpróbálom még az NEC-en 1.02-es firmware-el 4x-es sebességen az IT Media Pro Glossy lemezt, mert a Verbatim-nál is jobb eredményt hozott a PIE-re a 6x-os íráshoz képest. Ha lesz kedvem, akkor este berakom újra az LG 4163B-t a gépbe, és a Verbatim lemezekkel is kipróbálom az írást.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Néhány friss teszt, ImgBurn programmal írtam mindet:

    Verbatim DVD-R 16x Glossy Print UAE (IT8442) / NEC AD-7260S 1.03fw / 6x

    IT Media Pro 16x Glossy Fullprint TTH02 UAE (IT8601) / NEC AD-7260S 1.02fw / 4x / fájlok ISO/Joliet 1. írás

    IT Media Pro 16x Glossy Fullprint TTH02 UAE (IT8601) / NEC AD-7260S 1.02fw / 4x / DVD Video UDF 2. írás

    IT Media Dupli 16x Fullprint TTH02 UAE (IT8611) / NEC AD-7260S 1.03fw / 6x

    Verbatim DVD-R 16x Taiwan 50cake / NEC AD-7260S 1.02fw / 6x / 4GB mpeg fájl írása UDF

    Verbatim DVD-R 8x Digital Movie Taiwan 25cake / NEC AD-7260S 1.02fw / 4x / 4GB feletti mpeg fájl írása UDF

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz Flashget #11164 üzenetére

    Köszi a tippet.

    Gondolkoztam rajta, hogy talán a hétvégén az egyik régi hdd-m 1. partícióját learchiválom, és ráteszek próbaképp 64bites rendszert, de végül letettem róla, mert ez egy WD Green 500GB modell, és anno későn kaptam észbe, hogy a WDIdle3 programmal a fejparkolási időt megnöveljem, a gyári határérték, 300000 felett jár a szám a SMART szerint, így inkább nem kockáztatnám, megvárom az új vinyót. Azóta is a HD Sentinel-ben a Lemez figyelés-nél a Lemez leállításának akadályozása be van állítva rá.

    Amit próbáltam szombat este:
    - Beraktam újra az LG 4163B írót, ezúttal direktben IDE csatlakozóra kötve. Verbatim Digital Movie 4x-es írással PIE tekintetében rosszabb eredményt hozott, PIF értékekre kb. olyan lett mint a NEC 7260S-el. ITMedia Pro Glossy (TTH02) lemezt nem tudta megírni, ahogy korábban sem, most csak 4x-es írással próbáltam, 2GB adatmennyiség után halom hiba jön PIE-ben, PIF-ben egyaránt, és egyre növekszik, le is állítottam a tesztet. Így inkább kivettem az LG-t, visszaraktam a NEC-et.
    - ImgBurn programban kivettem az adatgyűjtésről a pipát (Settings/Graph Data/Capture Graph Data), az I/O-nál az SPTI-ről ElbyCDIO-ra tettem (van telepítve valami SlySoft progi, gondolom onnan jön a driver) és a Buffer Size-t megnöveltem a maximális 512MB értékre. Így mintha jobban írna, a TTH02 lemeznél PIE Total már egyeltalán nem megy 1 millió fölé (600e-900e között mozgott), a PIE Max eddig is elfogadható volt, a PIF meg tök szuper, Total 200-300 körül, a Max mindig 2. Ez alapján azt szűrtem le, hogy talán ronthatja az írásminőséget az ImgBurn statisztika, ha kis adatmozgás is, de ez is használja a SATA vezérlőt írás közben, de persze az is lehet, hogy az ElbyCDIO miatt is ír jobban. Mondjuk az is lehet, hogy pont jobb lemezeket fogtam ki, ez a megállapítás 4 lemez alapján volt, a régi beállításnál azért ritkább volt az ilyen jó teszt. Frissen telepített rendszer alatt majd biztosan sokkal jobb is lesz ennél.

  • jeffo

    tag

    Ilyen írót érdemes venni? Ha esetleg már volt téma, elnézést, csak most hirtelen nem találtam meg.

    LiteOn iHAS124-19B

    Itt még van 30db belőle raktáron: [link]

    Valami Prohardveres apróhirdetésben is találtam, hogy hirdette valaki, és módosított firmware volt említve, hogy az van rajta. Kérem, ha tudok linket adni ilyen firmware-hez, akkor írjátok be válaszban. Köszi előre is.

    Elképzelhető, hogy következő fizu után vennék tartaléknak, vagy próbára is. Nemrégiben vettem Samsung SH-224BB-t, bár utólag találtam meg, hogy valaki az egyik bejegyzésemre válaszul nem annyira ajánlotta. Igaza lehetett, mert a lemezeket, amelyeket a legtöbb íróm sem írta meg jól, ez is elég rossz minőségben írta (Verbatim Digital Movie, IT Media Pro Glossy TTH02), a többinél kicsit rosszabb minőségben (pl. TTH02-vel PIE Max 263 Total 2millió fölött, miközben PIF nagyon jó, Verbatimnál meg a PIF Max felment 6-ig is, bár csak 1-2 tüske erejéig).
    A legjobb írási minőség még mindig a régi Pioneer 111-essel van, a Digital Movie lemezre régi tesztek alapján viszonylag jól írt a Plextor 880SA, LG 4163B és a NEC 7260 is, bár a PIF értékek tekintetében sosem sikerült a PIF Max-ot 4-5 és a PIF Totalt 4000 alá vinni, valószínűleg kifogtam egy rosszabb szériát ebből a lemezből, vagy a hiba a gépkonfigban keresendő. Majd próbálok írni a munkahelyi gépen is valamit, és elhozom haza tesztelni.

    Vagy még ezt is kérdezte valaki mostanában, de asszem nem jött rá válasz:
    Pioneer DVR-220LBK - [link]

    [ Szerkesztve ]

  • pami5

    aktív tag

    válasz kicsirigó7 #11423 üzenetére

    A próbálkozás meghozta az eredményt. Az UAE TTH02 MID-et is és az MCC 02RG20 Digital Movie-t is írtam ImgBurn-el, 4x sebességgel a GSA-4163B-vel, mindkettő jó lett. :C

    "Kinek a pap, kinek a papné. ...."

  • pami5

    aktív tag

    Maxell+R 30+3 *cw* MID: Ritek F16, 2012.okt. 03-i írás, mai teszt:

    Verbatim-R Digital Movie MID: MCC 02RG20, 2013. áprilisi írás:

    A lemezek 3,8-4GB feletti részei lehetnének jobbak is.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a papné. ...."

  • smiti

    addikt

    válasz Ottó58 #11737 üzenetére

    Sajnos már nem tudom tesztelni, ugyanis nincs belőle több darab.
    Még van egy Emtec lemezem, plusz még egy pár darab digital movie Verbatim, de nagyon tanácstalan vagyok, hogy mit kellene vennem ezek után.

  • dozó

    tag

    Szerintem egy kisé túl van dramatizálva ez az egész, annyira még nem sz....ra helyzet, mint ahogy ez fentebb olvasható, hogy már nem lehet normális lemezt kapni.

    Hétfőn rendelt ma érkezett, és megirt lemez

    Lemez:Verbatim DVD-R 8x 25cake **Digital Movie** Taiwan
    Író: Optiarc 7200S, 6x írás

  • pami5

    aktív tag

    válasz dozó #11805 üzenetére

    Örülök, hogy elégedett vagy a kapott lemezzel, de ettől még a kapott minőség nem állandó. Az a teszt, amit "Pár hozzászólással feljebb van egy kép a tegnap érkezett "Made in Taiwan" -rol" belinkeltél, nem az általam minősített 16x Verbatim-R-t, hanem a 8x "Digital Movie" tesztjét mutatja, ami nem azonos. Nekem is van ilyen. Kérdés, hogy a következő rendelés milyen lesz. Nem vagy és nem is leszel abban a helyzetben, hogy kétségbe vond, amit tapasztaltam. Igen, fontos adataim is vannak, amiket szeretnék arhiválni, de nem válogatott minőségű lemezeken, hanem a megismert hordozón, ami ma már nem a megszokott minőség, szinte hengerenként változó. Válogatott lemezeket magadnak vegyél, ne mást biztass arra, tudom, hogy kibicnek semmi sem drága!

    "Kinek a pap, kinek a papné. ...."

  • Nor-

    tag

    válasz pami5 #11824 üzenetére

    Az iras minoseg nem csak 2 nap alatt, 2 perc alatt is romolhat, berakod tesztelni ketszer es ket kulon eredmenyt fogsz kapni.
    Lehet hogy epp zenet hallgattal vagy zaj volt es beremegett a lemez a meghajtoban.
    (Az eros mellyel rendelkezo zene pl. latvanyosan rontja a teszt kepet, de az iras kepet is)
    Lehet hogy a geped szorakozott epp valamivel, vagy a tapegyseg nem a legjobb, ez mind befolyasolhatja a tesztkepet.
    A lemezt ahanyszor ki-be rakod a meghajtoba, annyiszor lehet kiteve karcolasoknak, mikroszkopikus meretben, amit eszre se veszel szabad szemmel. Ugyanigy a por is karositja a feluletet ami a levegoben szall, meg akkor is, ha nem latod szabad semmel.
    A lemez tarolas kozben is karosodhat, tokba ki-bevetel kozben pl. gorbited, papirtokba rakva karcolod, tehat nincs tokeletes tarolas sem. A tarolas sem feltetlen az optimalis paratartalmon es homersekleten tortenik, oregszik a muanyag, CD lemezek eseten a visszavero reteg is oxidalodik.

    Ezek azok a dolgok, amik a lemez minosegetol fuggetlenul is karositjak a teszteredmenyedet, es akkor meg nem beszeltunk a lemez anyagarol, gyartasi minosegerol, a felhasznalt anyagokbol adodo irasero valtozasokrol, hogy mennyire hasznalja el a lezert a meghajtodban, a taiyo lemezek pl. sokkal kisebb lezererovel irodtak mint a ritekek vagy princok, igy nem nyirtak ki az irot se olyan hamar, stb.stb.

    Ezert is irom hogy egy olyan tapasztalatbol, hogy neked epp valami nem sikerult ugy ahogy *elvartad*, nem lehet messzemeno kovetkezteteseket levonni. Hozzank tobbezer lemez jott vissza tesztre, amiket be is vizsgaltunk, es sajat teszteket is szoktunk irni, ezert nem igazan tudok egyeterteni veled abban hogy "megvezetjuk" a vevoket. Allitunk valamit, amit tartunk is, mindenki eldonti hogy akarja-e vagy sem.
    Amit allitottunk: a verbatim felhagy az MCC kodos stamperek gyartasaval, tehat a jovoben mar nem lesz ilyen lemez, akinek kell, most meg van keszleten. Te vettel, ugy tartottad hogy a taiwani jo, mi kiszolgaltuk az igenyedet, de NE MI TEHESSUNK MAR ARROL HOGY NEKED NEM TETSZIK A KAPOTT EREDMENY.
    Nem mi gyartjuk a lemezeket, es ha valaki megkerdezi, azt mondjuk hogy vegye a 8x-os digital movie lemezeket mert azoknak jobb a teszteredmenye es ez meg a 3-4 evvel ezelotti keszlet / minoseg, nem pedig a mostani szemet amit a verbatim szallit.
    Vagy lehet PRO szerias lemezeket hasznalni, amiknek nem olyan szelsosegesen ingadozo a minosege, es nem romlik olyan gyorsan mint a ritek.
    Vannak most is lemezek 2-300 forintert, mint a hoskorszakban, meg jobb minoseggel mint akkor, csak ugye erre senki nem akar aldozni.

    Lehet valogatni pl. ezek kozul: Verbatim medi disc FTI gold archival FTI platinum archival

    Nem latom hogy ezek kozul akarmelyikrol is raktal volna be tesztet.
    Tudomasul kell venni, hogy ami *OLCSO*, az lehet jo is, de nem garantalt. Lehet kerni masok velemenyet, hogy nekik mi valt be, de utana nem kell anyazni amikor neked nem megfelelo eredmeny szuletik.

    http://itmedia.sk/

  • Nor-

    tag

    válasz qnadam #11854 üzenetére

    ha total mindegy, akkor maxellt mert olcso. par hetig az is mukodik biztosan altalaban.
    Most meg van Verbatim digital movie keszleten, azt stabilan lehet irni a legtobb iroval es egy evet biztosan kibir rajta az adat. Ez viszont nem biztos hogy hosszu tavon elerheto lesz, mivel mar nagyon reg nem gyartjak, es a mostani keszletunk belole az utolso, ha elfogy, nem lesz tobbet.

    http://itmedia.sk/

  • Recyclicator

    csendes tag

    Szervusztok!

    A meglévők mellé vettem még néhány fajta lemezt, és Pioneer DVR-212BK (1.28 fw.) íróval 8x sebességen írtam meg. Kivéve a Verbatim DVD-R 8x 25cake **Digital Movie** Taiwan (IT7677), melyet csak 6x-osan. Így ajánlottátok, bevált.
    A mostani csak egy nagyon gyors teszt volt, későbbiekben majd írót-sebességet fogok keresni a jobb eredmény végett.Természetesen nagyon fontosak az ajánlásaitok, az ilyen kombinációkat illetően meg különösen. Emellett a számomra elérhető írókat, lemezeket tudom csak használni.Igyekszem az ajánlott írókat is megvenni, amelyek néha-néha még felbukkannak a kezem alatt.
    A már csak használtan megvehető írók, szerintem könnyebben beszerezhetők; mint ezen lemezek java része. Legközelebb már csak a (leg)jobb eredményeket fogom megosztani, és talán nem így "összeollózva". (Remélem, nem lett nagyon macerás.)
    Viszonyításnak talán megfelelő lehet. Annál is inkább; mert külső átalakítóval teszem mindezt.
    Mint eddig, de ez egy újabb típus. A régi PowerLC nálam működőképes volt ugyan -kényszerű átalakításokkal- de mégis ipari hulladék. Különösen igaz, hogy az alaplapi SATA.vezérlő * külső átalakító * esetlegesen az író * hármasát kell összhangba hozni. Nagyon nem mindenkinek van lehetősége előre kipróbálni, és utólag fizetni. Vagy akár el is állni a vásárlástól...


    [ Szerkesztve ]

    Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

  • jeffo

    tag

    válasz speedbor #12226 üzenetére

    Verbatim DVD-R taiwani gyártású lemezek kapcsán én is ezzel szembesültem, habár még múltkoriban azt javasolta valaki itt nekem, hogy rendeljek cw helyett cake, azaz henger csomagolásút ebből. Az augusztus végén rendelt 4 db 25-ös hengerből 3 teli volt valószínűleg vékony lemezekkel, vagy az is lehet, hogy gyengébb minőségűekkel, mert a Panasonic dvd felvevőm a henger nagy részét nem fogadta el, nyekergett, így már szokásból kinyomtam egyből az eject gombbal, nehogy valami nagyobb baj legyen. Bár nem méregettem össze, hogy más lemezekhez képest vékonyabb-e. Amit elfogadott a Panasonic felvevő, azok közül néhányra csináltam Opti Drive Control programmal tesztet, és volt amelyik rossz értékeket mutatott, legalábbis a PIF Total tekintetében, mert lett olyan 8000-9000 körül, bár a PIF Max csak 4-5 körüli lett ezeknél. Mondjuk a DVDInfoPro-val tesztelve visszaolvasta mindet, nem jelzett olvasási hibát.

    Maradt néhány Verbatim Digital Movie lemez is, abból egy ismerősnek kiírtam pár dolgot, bár számítógéppel, és ő is panaszkodott, hogy a 7 db lemezből kettőt nem fogad el az asztali lejátszó, az enyémhez hasonlóan nyekereg, aztán kijelzi, hogy nem olvasható a lemez. Pedig számítógépen visszaolvastam, bár PIE/PIF tesztet csak 1-2 darabra csináltam, a többire csak a képfájl visszaellenőrzését ImgBurn-nel. Az ismerősöm azt is mondta ezekre a nem olvasható lemezekre, hogy volt hogy másik ugyanolyan de olvasható lemez után berakták, és akkor elfogadta. Hát nem tudom mennyire jó ötlet erőltetni, gondolom jobb lenne újra kiírni.
    Aztán tegnap reggel én is be akartam rakni egy ilyen Digital Movie lemezt a dvd felvevőbe, üreset, és az elsőt nem fogadta el, csak a másodikat. Tök fura egybeesés, hogy az ismerősöm is pont ezután mondta munkahelyen, hogy nem volt jó neki sem.

    Szóval asszem hagyom ezentúl a taiwani Verbatimokat, legalábbis a felvevő tekintetében. Amiket nem fogadott el a felvevő üreseket még elhasználom számítógépes íróval, azért majd ha ismerősnek műsoros dvd-t asztaliba írnék, akkor odaadás előtt mindenképp csinálok PIE/PIF tesztet.

    Múltkoriban rendeltem 10db JVC Pro lemezt próbára, de csak múlt héten vettem elő, a Verbatim taiwani rossz tapasztalatok miatt. Az eddigiekhez képest a legjobb eredményt hozták a lemezek. Úgy döntöttem, bevállalok egy 100db-os csomagot belőle, ami tegnap meg is jött. Szétpakoltam a fóliás csomagból 2 db 50-es hengerbe, és 1-1 lemezt bepróbáltam a Panasonic felvevővel. Hát nem lett a legjobb. Az 1. lemez valószínűleg karcos lehetett, amit nem néztem meg késő este fáradtan és félhomályban amikor beraktam. A PIF Max 20-as lett a lemez vége fele, és a PIF Total is lett emiatt 9521. A 2. lemez vége fele lett PIF Max-ba 5-ös, és emiatt a PIF Total 2445. Hamarosan felteszem ide is a tesztet, de még próbálok a JVC-ből egy-két darabot, hátha jobb eredmény is születik, majd számítógéppel is ki akarom próbálni. Ha nem is lesz annyira jó minőségű írás mindegyik lemez, annyiért megérte ezt venni, hogy a Panasonic elfogadja mindet. Nem tudom, hogy mennyire lesz ebből utánpótlás (majd rákérdezek a shop fórumában), mert én rendeltem meg a fullprintesből az utolsó cw-set, mondjuk láttam a Gigaplaza shopban is JVC-t csak az nem Pro-ként van feltüntetve. Abból rendelt már valaki, ha igen, milyenek a tapasztalatok vele?
    Legközelebb rendelésre pénzem majd csak október elején lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Tényleg, mit érdemes rendelni? Pl. innen max. 100 ft/db-ig
    Verba digital movie vagy verba +r no-id vagy sima -r taiwanból vagy ... :F Látom egyik sem az igazi már...

    "Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

  • zsolabacsi

    tag

    Író Lite-on Ihap322 ide
    Írás sebesság: 6x

    Lemez Verbatim DVD-R Digital Movie most vettem

    Lemez Maxell DVD+R 16x 33cw TAIWAN
    Írás: 8x

    Booktype - jitter elég magas :F dvd lejátszón meg se akad

    [ Szerkesztve ]

  • winhate

    őstag

    válasz winhate #12551 üzenetére

    Na megerkeztek a lemezek sajnos tesztkepes iro hianyaban nem tudom letesztelni oket.

    Van valakinek otlete hogy tudnam letesztelni a lemezeket ?

    Verbatim Azo Cd-r (sajnos indiai) mid: 97m34s23f
    Verbatim digital movie dvd-r MCC 02RG20

    Pioneer 110d irom vala.

    koszi

    http://pouet.net/prod.php?which=5633

  • zsolabacsi

    tag

    válasz gorgo #12571 üzenetére

    Probáld meg a Maxell-t DVD+R 33db-os kiszerelésben 55-60Ft nekem eddig pozitív csalódás nagyon.
    Verbatim nagyon sokat romlott minőségre; pl. a Digital Movie sorozatából ha kézbe fogok egyet sokkal vékonyabbnak érzem mint a maxellt (az is).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák