Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeffo

    tag

    válasz danih #9184 üzenetére

    IsoBuster Pro 3.0 program regisztrált és portable változata tud ilyen funkciót, hogy lezáratlan asztali dvd felvevős vagy kamerával dvdre rögzített felvételeket lementhetsz (Kifejt funkció a magyarított menüben).
    DVD+R lemez esetén még le is játszhatsz számítógépen ilyen lemezeket pl. PowerDVD programmal, és egyből látszik a VIDEO_TS struktúra az IsoBuster-ben. Le nem zárt DVD-R lemez nem játszható le, de az IsoBuster le tudja szedni egy elemzés után VOB formátumban.
    CDRoller nevű program is tud hasonlót, de az szektor alapon akarja megvizsgálni és lementeni, ami irtó lassú, szóval nem javaslom. Ha valaki tud más, ill. ingyenes programot, kérem írja meg, engem is érdekelne.

    Egyébként épp hétfőn írtam róla az "Asztali dvd írót milyet?" topicban, ugyanis sajnos tönkrement a Panasonic DMR-ES15 asztali dvd felvevőm, és sok le nem zárt lemez miatt gondban voltam, hogy most ehhez vennem kell egy hasonló felvevőt, vagy megoldható-e számítógéppel a kimentés. Szervízbe nem éri meg vinni, mert 40e körül vettem anno, és 40-50e-ért mondta a márkaszervíz a dvd egység cserét, mivel már lejárt a gari. Elképesztő!

    Valószínűleg a meghibásodást egy gyengébb minőségű Philips DVD+R (Ritek-F16) lemez okozta, a formázásnál szállt el az egység, habár a szervíz szerint dvd lemeztől nem mehet tönkre. Állítólag DVD-R vagy DVD-RW lemezeket ajánlott ilyen felvevőkkel használni, én ezt nem is tudtam, szóval a pluszos formátum rossz választás lehetett, habár az InfomeR30 middel nem volt gond soha. Eszerint akkor talán az akciós taiwani Maxell lemezt sem érdemes beletenni ilyen készülékekbe, vagy ebbe a márkába. Régebben is többször volt szervízben, szerencsére mindig gari lejárat előtt, és mindig pluszos dvdtől, akkoriban még DVD+RW-től ment tönkre, fura módon egyszer pont egy Panasonic DVD+RW-re írás alatt szállt el. Szóval jó kérdés, hogy most eddig bírta, vagy ha nem teszem bele azt a pluszos lemezt, akkor minuszosakkal elment-e volna még jó darabig.
    Egy sima lemezes dvd felvevő eleve gyengébb minőséget produkál lemezre direktben valós időben írva, egy merevlemezes felvevővel gyorsmásolással jobb eredmény érhető el, de ez lehet lemezfüggő is. Panasonic tulajdonosoknak ezentúl csak minuszos lemezt ajánlok, esetleg InfomeR30 Philips jó lehet pluszosban, vagy DVD-RAM lemez, de ha régi a készülék, és az írója sokat volt használva, akkor elképzelhető, hogy már nem tudja törölni rendesen az újraírható lemezt. Az ES15 ilyen volt, de merevlemezes jobb lehet törlés szempontjából, ill. a gyorsmásolás újraírható lemezre általában stabil, hibamentes szokott lenni, mint ha valós időben vennék rá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák