Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz DeFranco #6090 üzenetére

    Én ezeket a lemezek ajánlom. Akár archiválásra, akár más célra.
    16x DVD+R Verbatim, Philips, Sony, JVC, Maxell
    MID-ben: MCC 004, INFOME R30, SONY D21, YUDEN000T03, RITEKF16, CMC MAG M01

    16x DVD-R lemezben : Philips, Sony
    INFOMEDIAR30, SONY16D1

    Philips lemezeknél 4 vagy 6x írási sebesség ajánlott.
    A többinél 8x általánosan jó.

    Ha fotókat szeretnél kiírni, akkor azt legalább 3 különböző MID-es lemezre érdemes menteni.
    Ezeket különböző helyeken tárolni. Majd nem árt évenként legalább egy Benchmark olvasási tesztnek alávetni őket. Ha nincs LiteOn Asus Plextor Samsung meghajtód, írásminőséget PIE-PIF-Jitter-t tesztelni. Ez utóbbi tesztképes meghajtókkal még biztosabbra mehetsz, a lemez minőségvesztését illetően.
    Mert ha az egyik lemez olvashatatlanná válik, akkor a másik kettőről még újra kiírható. Így mindig van 3 biztonsági másolatod.
    ARCHIVAL GRADE lemezeket én nem használok. Alapból rosszabb PIE PIF értékkel lehet pörkölni őket, mint a normál lemezeket. A 50-100 év garancia optikai lemeznél, nagyon hihetetlen. Mellesleg létezni fog az adott gyártó 10 év múlva, akinek a termékét ma használom? Még ha fog is, mit érek én azzal, ha kapok egy új üres lemezt, ha már elveszett a számomra pótolhatatlan adat állomány-fénykép stb?
    Inkább az előbb leírtakban bízom.
    Igaz időigényesebb, de tuti biztos hogy egyszerre nem adja meg magát mindhárom lemez.
    Átlagban ezeken a lemezek is kibírnak 5-6-7-10 évet. Addigra meg, hátha találnak ki jobb archiváló megoldást.

Új hozzászólás Aktív témák