Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeffo

    tag

    válasz kicsirigó7 #4429 üzenetére

    Én is épp ma fedeztem fel ezt az összeférhetetlenséget a Plextor író és a JVC -R lemez között, egy másik fórumon írtak róla, és az alapján kezdtem el tesztelgetni pár régebbi és új írást, és friss írások között is sebességeket. Nem is tudtam, hogy vannak ilyen tesztek, ill. más elfoglaltságaim miatt nem olvasgattam régóta az ilyen dvd írós fórumokat.
    Végül ma este úgy döntöttem, visszarakom a régi írómat, amit részben a tálca nyitási probléma és pár lemezrontás miatt cseréltem le augusztus végén Plextor PX-880SA-ra. Sajnos azóta elég sok JVC -R lemezt megírtam az új íróval, így asszem meg kell majd írnom újra azokat mind vagy legalább a fontosabbakat mondjuk JVC +R lemezre vagy valami hasonló jóra pár hónapon vagy max. fél éven belül biztonságképp.

    Az lenne a kérdésem, hogy ha Pioneer-ral írom meg ezentúl a -R-es lemezeket, akkor azok tartósabbak lesznek, hisz a teszt bizakodásra ad okot, vagy teljesen felejtős ez a lemeztípus? Mert most bevásároltam a karácsonyi szünetre jó sokat, hogy majd haladok jobban az archiválgatással, így gondolom csak jobban járok, ha már felfedeztem a hibát, nem a Plextor-ral, hanem Pioneer-ral írom meg.

    Valaki ajánlotta a buherált 1.12-es firmware-t, azzal is jó lenne, vagy az csak ilyen álmegoldás, a jó teszt látszatát adja? Vagyis ha maradnék a Plextornál és a buherált 1.12-est tenném az íróra, akkor tényleg jobb lenne-e a megírt lemez? Mondjuk időközben feltettem az 1.13-at próbaképp, de nem hozott javulást, valamint próbálkoztam 6x, 12x-es írással, kapcsolók állítgatásával, de csak rosszabb lett. Főleg a PIE értékek változtak, a 6x-os írásnál a PIE Max 234, Total 1855763, a 12x-es írásnál PIE Max 300, Total 1525514 lett.

    Itt van néhány saját tesztem:

    Pioneer 215, 8x-os írás, JVC DVD-R, 2010.07.05:

    Pioneer 215, 8x-os írás, JVC DVD-R, 2010.12.23:

    Plextor PX-880SA 1.12 gyári firmware, JVC DVD-R, 8x-os írás, 2010.10.20:

    Plextor PX-880SA 1.12 gyári firmware, JVC DVD-R, 8x-os írás, 2010.12.23:

Új hozzászólás Aktív témák