Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhagyma

    őstag

    válasz nrc #8192 üzenetére

    Úgy tűnik kedvezőbb tapasztalatokat szereztél a Tesco-s antennával, mármint a vételi képességei tekintetében. Szerintem is a vakok "között látó típus".

    Gondolom azt sejted a korábbi megnyilatkozásaimból, hogy általában az aktív szobaantennák szegmense nem a kedvencem. Vélhetően a beépített szélessávú erősítő által a jellel együtt erősített, minden irányból beeső zajtól válnak általában rosszabb irány- és zajérzékennyé a Tesco-s antennával szemben. Ha megbocsátasz most nem számolgatok. Ránézésre a Tesco / Thomson (erősítő nélkül) párosból a Tesco nagyobb nyereségű a direktort megtestesítő pálcikák miatt. Mivel így szűkebb a nyilásszöge ezért irányérzékenysége is jobb. A legutolsó pálcika (reflektor) miatt van némi előre / hátra zajviszony javulás és némi nyereség növekedés is. Így a tapasztalataid nem véletlenek.

    Az általam szétszedett Tesco kapott egy új dipolt (rézből) és egy tisztességes koax-t ráforrasztottam. Nekem ezután már hozta ami tellik tőle, de ez nem általános mivel egy átalakított változatról volt szó és ha jól emlékszem egy nyaralóba került "örökbe".

Új hozzászólás Aktív témák