Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz cigam #6213 üzenetére

    Az analóg vételnél a tökéletesnek tűnő kép eleve nem feltételezi a közvetlen rálátást, ill. eleve nagyobb távolságról is rendben működik. Adott antennanyereség egy dolog, én az analóg sugárzási teljesítményt hasonlítottam a digitálishoz. Nekem a nagy adó innen Szentes, analógon
    a 207.25 MHZ-en 175KW-tal sugároz, (ERP, még mielőtt ebbe kötsz bele)
    a 487.25 MHZ-en 480KW-tal,
    a 759.25 MHZ-en pedig 427KW-tal.

    DVB-T-vel pedig:
    a 786 MHZ-en 50KW-tal sugároz,
    a 826MHZ-en pedig 50.12 KW-tal.

    Hagyjuk az egyes frekiken történő csillapítást, polarizációt, csak egyet kérnék. Ha megtennéd, hogy arányosítanád egymáshoz a KW előtti számokat? Maradjunk annyiban, hogy ismét leírom, amit már leírtam. Azon kívül, hogy az analóg és a dvb-t adó fizikálisan egy oszlopon van, sok közös nincsen bennük. Se lefedett terület, se terjedési viszonyok tekintetében. És nyilvánvaló, hogy a sokszoros teljesítményű analóg sugárzás ott is fog menni tetőantennával, szép képet produkálva (ezt csináltam jó egy hete a Balatonon) ahol a dvb-t meg se nyikkan....

    De lefordítom az infantilis példádra:
    Ha a hegytetőn bekapcsolnak neked egy 500W-os izzót, lehet, hogy látod. Ha utána bekapcsolnak egy 50W-ost, látni fogod? Tudom, Te fogod.. :D

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák