Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    válasz vandor01 #70183 üzenetére

    "nem akar ez máán összeállni "

    De-de.... Minden rendben, ez már csak a maximalizmus...
    Már szerintem csak ez a jello baxa kicsit a csőröm, mert látom a youtube-on ,hogy kb mire képes a turtlev2 ,meg látom azt is milyen a kép mikor nem hullámzik...és szeretném azt az állapotot elérni...

    Egyébként, most pár napja épp az az állapot van amit vázoltál...f@sza a szett, élmény repülni,,,az elmúlt pár napi repülések felhoztak olyan szintre, hogy . Zuhanás nélkül repülöm ki az aksikat egymás után,,és ez baromi jó érzés....
    Csak mivel (említettem már) foglalkozom videókkal,,,baxa a csőröm , hogy jó lenne kihozni ebből a turtle-bol valami értelmesebb képet, amibol már hobbybol darabolhatok valamit a gépen...

    Igen igen tudom, hogy ez nem a piacképes minőség, nem is ez a cél,,de azért hatvanyokkal jobb mint a rögzített analóg jel....
    Meg hát az ember valahogy így van összerakva... Minél többet tudok, annál többet szeretnék...egyik infó morzsa hozza a másik kérdőjelet... És így tovább...

    A mobula7 úgy ahogy van tökéletes...azzal csak simán repülök, tarkoig erő mosollyal....

    Az tényleg egy bitang jól eltalált kis masina...

    [ Szerkesztve ]

  • vandor01

    őstag

    válasz vandor01 #70200 üzenetére

    sooot!

    en egesz tavasszal szoptam a jellozassal PiDeltem orbaszajba majd a vegen propellereket szetvagtam leveleket es a kozepet megmertem mert az is szamit hogy a suly hogy oszlik el!
    tudom nalam mas a gép kategoria masok az aranyok de vannak alapigazsagok :DDD

    nalam a kovetkezo volt!
    config: 4S 3coll 4500-5500KV
    a vegso megoldas a
    HQ 2 leveles 3015-as 0,8grammos
    Gemfan Hurricane 3018-as 0,75g
    propok lettek....
    ezzel majdnem tokeletes 95% de kiegyezzem vele mert csak hirtelen gaznal neha megrebben a kep... nem ugy mint elotte!
    ezek ujfajta propok a fogpiszkakra csinaltak uj feljlesztesek etc..... finom vekony konnyu kis levelek es a kozepe is karcsu es vekonyitott 3mm vastag szemben masokkal aminek a kozepe bumszli akar 5,5mm is lehet.....
    vagy van ez ez is konnyu de mas lehet a prop elosztas a kozepe konyyu a levelek nehezebbek es 3025-os..... nekem sok lett jellozott
    Kingkong LDARC 75mm 1.5mm FPV Propeller for AK123 1103 1104 1105 Motor iFlight RC Drone FPV Racing Cine Whoop

    de a 2 levelesekre is igaz ha a prop nehez es level is nehez akkor szar lesz a regebbi tipusu propok gemfan 3025 1g felett mar sok! ezek inkabb 3S-re!

    na es par szabaly
    azok fenyeben hogy a 2 leveles 3colosok 0,8gramm ha a kozepe 0,3g akkor 1 level 0,25g....

    nalam a hatar az olyan 1gramm korul van az felett fos lehet DE
    ha a levelek sulya sok? akkor tuti szar!
    ha a kozepe sok es a levelek konnyuek TALAN jo lehet?

    3collnal 3leveles max 0,25gramm/level
    2,3/2,5collnal 3leveles max 0,3gramm/level
    pl 3 leveles propnal 3x0,3g 0,9g plus a kozepes 0,5g....1,4g fos lesz...

    ha rakok ra kisebbet 2,5"-ost AVAN 2519
    de a levelek sulya sok akkor hiaba kisebb szar lesz

    ha rakok ra olyant ami nehez 1,4g 2,3" AVAN 2327?
    de a kozepes a sullyos 0,6gramm es levelek konnyuek?
    akkor jo lehet......

    KK 2840 eros prop 4inch az emeles plus 0.3g/ level SZAR!

    Gemfan 3035 eros prop 3,5inch SOK az emeles 0,25/level majdnem jo de inkabb NEM

    AVAN 2519 kis emelesu de 0.33g/level sok...szar

    AVAN 2327 kis prop 2,3" kozepes emeles 2,7 de a belseje nehez 0,6g! viszont konnyu (rovid) levelek ezzel jo volt a yellozas..... de en 3collt akarok nem kis pocskoszorut! :)

    [ Szerkesztve ]

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • twine

    addikt

    válasz vandor01 #70200 üzenetére

    Nekem nagyon egyformának tűnnek... :B
    De való igaz, hogy nem ereszkedtem mérés szinten a pokol olyan mély bugyraiba, mint te a 70201hsz-ban :C :R :R
    #respect

    Lőttem két fotót miről van szó...
    Sajnos a konyhai digi.mérleg nem képes súlyt jelezni :DDD
    uh. kb ennyi, ahogyan össze tudom hasonlítani őket..
    Talán a gyári, egy kicsit puhább műanyag, az ldarc merevebbnek tűnik...
    ez pld simán okozhat plusz rezgést gondolom... :U :B
    hiszen a puhább prop. jobban "fel tud feküdni" a levegőre, kevésbé rázza a "kasztnit"...talán :B
    No minden esetre sokadszorra mondom, nagyon örülök, hogy az FPVracestore hungary megnyitotta kapuit... :R
    sokadszorra rendelek tőle propot, és baromi jó, hogy egy-egy ilyen szettre alig pár napot várok, nem pedig heteket,honapokat...

    Kíváncsi leszek, mit mutat majd a 1940 Gemfan...

    #70202Peaceliker:

    Sajnos rajta van a canopy-n a vtx, így nem olyan könnyű szerintem...
    meg hát tényleg látom, hogy vannak szerencsések, akiknél a gyári szettel is egészen elfogadható videókat készít a gép...
    valszeg nem annyira nagy mutatvány ez, mint amennyire szívattam magam ezzel az ldarc prop szettel...

    Sok összetevős volt ez a dolog eddig...
    -eleinte törtem a gépet,és a propokat mert
    -szar volt a jel,alig láttam a zajtól, én meg béna voltam...
    - később már a kamera lencséjét is sikerült lezúzni...ezért
    - a jellot nem is láttam hiszen eleve a lencse visszaragasztása és egy elfogadható fókusz volt a cél...

    Végül aztán megjött az "upgrade glass lens" , a zsír új canopy, és a fent látható piros propok.
    A gép gyönyörűen össze lett rakva, szoftveresen is "felturbóztam" a 48kHz-el, szépen repült, én nem törtem, öröm volt a használata, de az ember mindig többet akar...
    Mivel a szép egészséges gépen megjelent az első repülések után a jello...

    Fent már írtam miért...

    Többet nem akarnék itt ezen rugózni, elnézést ha valakit már idegesített a "jello"..
    szerintem lassan képbe kerülök...
    valszeg egy jó prop szett, és némi szűréssel tökéletesen meg lehet majd oldani....

    :R :R

  • Blizzardking

    őstag

    válasz twine #70199 üzenetére

    Jello-ra: vedd le a propokat, tedd rá az asztalra betaflightban a gépet, és egyenként adj gázt a motorokra. Apránként. Közben nézd a tengelyt fölülről, hallgasd a hangját, és nézd a giroszkóp által kirajzolt grafikont. Nagy tétben mernék fogadni rá hogy valamelyik motorodnak üt a tengelye. Statisztikai alapon valamelyik első lesz szvsz. Sok hozzászólást átugrottam, ha közben cseréltél motort akkor sry, de ezt a módszert nem láttam leírva, és hasznos tud lenni.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • cd334

    tag

    válasz Fuhur #70273 üzenetére

    Ma sikerült 6 akksit kirepülni a HD-vel. Kipróbáltam, nagyon szép felvételt csinál, tavasszal biztos átköltöztetem az egyik 85mm whoopba a HD részt. Semmi jello nem volt szépen repül.
    Sajnos a crash flip mód nem működik a gyári háromágú proppal, meg szerintem a nehéz kamera miatt. Majd ha lesz másik propellerem kipróbálom.

    A 300mAh GNB-vel 3perc, a 250mAh gyári akssival 2.5 percet repül. 3.1V-ig hagyom lemenni és 4.3V-ralettek töltve. Azért a 3.5.7 BF nél az akksik végén nagyon érződik az erőtlenedés. Lehet felteszek majd egy friss BF-t és bekapcsolom a battery voltage kompenzációt
    Illetve gondolkodom, hogy átszerelem Betafpv féle BT2.0 csatira. Kerestem GNB27 csatit is de sehol se találtam.

    Én is gondolkodok egy simán mobula6-on, lehet most megvárom a 11.11 akciókat hátha lesz ultra olcsón. Csak az a baj a simában még eggyel régebbiek a motorok és nem az EX0802-es van.

    Próbálgattam acro-ban is(igazából 5 akksi). A szokásos rate-jeimet lejebb vettem és úgy eléggé kezes lett(több ratet beállítást is próbáltam), bár ezzel még játszani kell hogy jó legyen, de érzem maradni fogok acro-nál így tanulok többet.

    Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

  • twine

    addikt

    válasz ezoltan #70555 üzenetére

    POnt így gondolom én is...
    A Phantomot regisztrálom, és én magam meg megszerzem azokat a papírokat, amikre szükség van...
    A többit meg majd meglátjuk...


    Rendelés leadva , elvégre karácsony van, vagy mi :D
    Sok gondolkodás után, végül a szerelt, és hangolt gép mellett döntöttem...
    Kértem levélben többféle PID beállítást, így nem kell vele görcsölnöm...
    kinéztem jó pár alkatrészt, amiből építettem volna, de végül arra jutottam, hogy használni szeretném, és nem görcsölni...márpedig épp eleget olvastam a témában ahhoz, hogy lássam, nálam nagyobb tudású felhasználók is kérnek segítséget a külföldi fórumokon PID hangolásban, mert rezeg a gép, meg ott a jello a gopro képén a sz@r hangolás miatt...

    Most a karácsnyi akcióban, gyakorlatilag ingyen lesz a szerelés, és hangolás...le is ütöttem...
    Várom a madaram :))

  • twine

    addikt

    válasz kriszbon #70720 üzenetére

    Ezt néztem ki a 2306-os motorokhoz.
    Ez gondolom megfelelő lesz :U :F
    Ha meg nem, hát leszedem...(valóban nem egy ökör ára)mivel a masinát elsődlegesen "kamerás" gépnek szánom, és csak másodsorban "hobby freestyle"-ra, így fontos ,hogy ne legyen rezgés, jello, stb...
    Remélem nem befolyásolja majd a műanyag a motorok rezgését, vagy talán csak pozitívan :U gondoltam, ha már szétszedem majd, lehet hogy rakok alá ilyen ragasztós szivacsos cuccot, amilyet J.B. használt... [link] (van itthon 3M-ből egy tekercs) azt mondja nem hülyeség... :U
    De persze mindenek előtt szeretném úgy kipróbálni a gépet, ahogy megérkezett...
    Aztán később majd "tuningolom" ezekkel a cucokkal....

    Más:
    Kellene rendelnem propot, de hiába túrom a netet, nem találom az infót...;
    DAL cyclon 5045 pro vs 5046 vs 5047 között mi a különbség? Tudja itt valaki? Az utolsó szám lehet csak simán "revízió" szám? Azaz kicsit újabb fejlesztés, és nem valamilyen méretet, emelkedést, magasságot jelöl?
    5045 pro érkezett a géppel együtt ,de csak egyetlen szett...
    Kézenfekvő hogy ugyanolyat rendeljek, vagy vagy egy egy csomagból (5045 és 5047-et) próba képen , de érdekelne mi a különbség...
    Köszönöm a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz cd334 #71788 üzenetére

    +vandor01
    köszi... :R

    Valaki le tudná nekem írni egy 80-90mm környéki toothpick miben másabb mint egy whoop?
    Mármint úgy értem repülési élményben mit nyújt?
    Kiváncsi lettem, de egyelőre elképzelésem nincs milyen egy whoophoz képest? :F
    Nekem kicsit idegen, ez az "1S-max2S" kategória :U tényleg ennyire durvák lennének a toothpickek, hogy 1-2S környékén elhagyom a hajam? :))
    Elhiszek én nektek mindent, csak furcsa egyelőre... épp 2s-ről gondolkodnék whoopban 3S-re váltani a 1102 9000Kv-val mert az "agilisab"...
    :B

    Más:
    Ismét (sokadszorra) bebizonyosodott, hogy ha valami irgalmatlan jello, vagy furcsa "zaj" van a kamerában, akkor első körben a "hardware"-t kell jól átvizsgálni...

    a Mobulán borzolta az idegeimet mostanság a kamera...már "szét szűrőztem" magam, mire a végén figyelmesebben néztem meg a gépet, nem csak futólag..
    Hát p@sztmek,az egyik hátsó motor tengelye pöppet hajlott volt :Y
    Végre "sikerélmény",hogy 0802-ből volt itthon bőven tartalék, és alkatrész, uh, egy harang/tengely csere után végre semmi baja a kamera képemnek...(én hülye meg szoftverből próbáltam már megint napok óta megoldani) :W :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz twine #71886 üzenetére

    Az az igazság, kezd eléggé ki lenni a $$_&-*":&_$m a
    0802 1mm-es tengelyével...
    Szerénytelensegnek fog hatni, de leírom... :B :B
    Szerintem már egész vállalhatóan repülök, ha nem akarom, nem verem oda gépet, nyugodtan kirepulok N+1 akksit baleset nélkül...
    De ez így nyilván egy idő után unalmas, az ember feszegeti a határait, ilyenkor sikerül zuhanni, kicsit odaverni...
    De azt látom egész pici üresek után sikerül tengelyt hajlitani
    Amitől még pont ugyanúgy repül a gép, de a kamerán már látom a jello-t. :((( :W
    1.9g(0802/1mm tengely/ happymodel) VS 3.2g(1102/1.5 tengely/ geprc)
    Azt remélem, gondolnám a súly +tengely vastagság miatt kicsit "több az anyag" benne... Az ilyen apró ütéseket talán jobban bírja mint a 0802 :U :F

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz SP!T #71892 üzenetére

    Köszönöm neked is, és mindenkinek aki válaszolt :R
    Úgy látom, nem vagyok egyedül az érzéssel, hogy a "kis" happymodel motorok egy csomag szotyit sem érnek... :(((
    Nem törtem el őket, viszont egészen pici crash-től is félelmetesen hajlik a tengelyük.
    V2 vázban van a mobula7, erre a vázra nekem egy rossz szavam sem lehet...(kivéve persze, ha tényleg ez "hajtogatja" nekem a tengelyeket)
    Ellentétben a motorokkal...
    Pikk pakk észre lehet venni, a tengely hajlást, mert az addig makulátlan kamera képen megjelenik fckn jello...
    1636-os gemfan propokkal használom a mobula7-et...
    Ezek "csavaros" propok, de sajnos a 0802 happymodel viszont nem az :(
    Ellenben ha megjön a 1102 geprc ott mindenképp megfogatom két csavarral, és akkor elméletben védve van a tengely... Vagy legalábbis kicsit jobban kellene, hogy bírja...

    Peaceliker;
    Próbáltam én utána nézni ezeknek a fogpiszkáknak, de egyelőre az az érzésem , maradok a 2S-3S 75-85mm whoopoknál.
    Én nagyon élem most ezt...
    Irgalmatlanul meg tud indulni a mobula7 2S-en is, (néztem videót, ahol 60-80km/h-t mértek )
    És ebben a környezetben, amiben használom zseniális...
    Nem mondom, hogy nem lehet jó a fogpiszka...
    Elhiszem,, :R
    de engem egyelőre az 1-2s oda vissza repkedős videók, amiket találtam, nem győztek meg... És nem arról nem győztek meg hogy jó vagy nem.., biztos tök jók... Csak valahogy én a videókban azt a fajta repülést amit láttam, nem éreztem magaménak...
    Akkor már inkább egy 3" 3S,a whoop és az 5" közé :B :U
    Írtam a múltkor, hogy lehet hogy eljött akkor az idő az átépítésre... De visszavonom :B :))

    [ Szerkesztve ]

  • Blizzardking

    őstag

    válasz Peaceliker #71968 üzenetére

    Én behajtottam alá egy lapos fejű csavart, arra egy szivacs kockát, és így nem tud lebólintani. Uruav és mobula kabikokkal próbáltam, a mobula jobban bejött mert az uruavnál láttam a propokat és ez idegesített.

    A másik modifikációm a kabin tartó tüske tetejéről 1mm levágása, hogy a gumi bak picit feljebb érjen. Nagyon jó a jello ellen. Asszem erről már volt szó.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • twine

    addikt

    válasz cd334 #72038 üzenetére

    elkészült/újraépült végre a whoop...
    2-3S 85m(pár fotó)
    Váz:UR85HD
    Motor:GEPRC 1102/9000KV
    Vezérlő:CrazyBee F4FR Pro V2
    Cam: AIO 25MV, 120fok, 700TVL(MOB7 camera)
    Prop:Hulkie 1940-3
    Aksik:-2S GNB 300mAh HV
    3S Tattu 300mah HV
    Végül (ha valakit érdekel) 41g lett a konyhai mérlegen aksi nélkül...

    Motorokról néhány szó, tul sok tapasztalat nélkül egyelőre...:
    Szerintem nagyon szép ez a fegyverszürke vagy mia szösz a hivatalos neve ennek a színnek...
    A ragasztása az állórésznél egy lehelettel minőségibb mint a Happmodel féle borzalom, de ez sem örök élet...szvsz erre is rá kell erősíteni, ha tartós működést szeretnénk...
    Viszont azt gondolom a minőséget abban is lehet mérni, hogy ugyanazokat a propokat, amiket az URUAV 1102-es motorokrol teljesen "random feszesség" mellet tudtam leszedni(némelyiket alig tudtam letekergetni, fájt az ujjam mire lejött, volt amit meg simán lehúztam...)Nos ezeket a propokat mind a négyet pontosan ugyanolyan erőhatás mellett tudtam kényelmesen, de nem lazán feltolni a motorok tengelyeire...
    Én eddig azt hittem a műanyag propellerek azok amiket ilyen borzalom lukméretekkel tudnak "fröccsönteni"...
    Most kiderült számomra, hogy azokkal semmi gond..
    amivel gond van, az a "sz@r" minőségű motorok tengelyeinek mérete,,ahogy épp sikerül a műhelyben... :(((
    Én legalábbis most ezt szűretm le abból amit tapasztaltam...
    Hangja szép, furcsa rezgésektől mentes....túl nagy különbség nem hiszem hogy lesz repülés közben egy happymodelhez vagy uruavhoz képest, hiszen a "matek" ugyanaz...1102/9000KV
    Gondolom ha lesz különbség, az tartósságban mutatkozik meg...
    A kamera képem szép, nincs rázástól való "zizegés", vagy jello...
    Első felindulásból elégedett vagyok vele...Nem gondolom hogy borzasztó nagy csodát vásároltam, viszont szvsz mindenképpen minőségibb darabok, mint a Happymodel-UrUAV párosok...

    A tartósság meg majd kiderül...Ugyis jövök "sírni" ha megkotlik valamelyik :B :DDD

    Holnap szerintem még a szoftveresen is "rendbe rakom" a gépet...(Feldobom a legfrisseb BF.-ot...)aztán öröm és boldogság...
    irgalmatlanul megy 3S-en ez a kis gép :Y :C

  • twine

    addikt

    válasz cd334 #71805 üzenetére

    MOst...!
    Kicsit későn érő típus vagyok na :B :DDD :DDD
    Vagyis a "Most", az azt jelenti, hogy tegnap "állítottam át" a kisgépeket props out-ra...
    Nagyon régóta pihentek a kis masinák a dobozukban, mert az 5"-os "vadsárkány" vette át a nagy kedvenc szerepet, így a "pötimasinák" kicsit mostohagyerekek lettek...
    És milyen kár...
    Ezzela props out-al mintha új gépeket kaptam volna... összesen 9db 2S 300mAh aksim van de tegnap óta én már nem is tudom hányszor töltöttem a szettet...
    Nagyon nagy élmény...tényleg teljesen máshogy repülnek a gépek..(MObula7, és az UR85-re épített masinám)
    Főleg az utóbbi lett besz@rás :C
    Ez a gép annó megépült, de nem vált belőle kedvenc...Na most viszont.... :B :D :C
    Kva jó vele repülni...
    Valóban olyan lett, mint amit itt olvastam eddig tőletek, hogy miért szeretitek a 85mm-es gépeket...
    Nekem "beragadt" eddig a mobula7 a 75mm-el, azt szerettem, csak már baromira unom, mert szar az egész "felépítménye"(canopy) rángat a kép iszonyatosan....jó volna valami normális kamera és canopy rá...csak nem tudom mit vegyek a mob7váz+crazybee lap pároshoz, hogy az szépen feélcsavarozva álljon a vázon remegés nélkül...
    Vagy lehet, hogy azt is megtaknyolom mint a 85mm-es gépet..
    Azon ugyanaz a canopy van, csak a fejet minőségi "takonnyal" megragasztottam, és olyan szuper majdnem jello mentes képe van...meg hát azok a motorok is nagyon f@szák rajta
    szeretem az egész gépet...csendes, a geprc motrok simák, a gép repülés közben tényleg csak "susog", nincs semmi felesleges műnyag"rezgés hang"...

    Na megint regényt írtam az ömlengésemmel...
    Pedig egy mondatban is össze lehetett volna foglalni..
    Köszi az ötletet, a props out nagyon faja lett :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • cd334

    tag

    válasz twine #72608 üzenetére

    Nagyon örülök, hogy egy kis beállítással ennyit javult a élmény! :D
    Nekem valamiért a 75mm 1s mobula7 v3 vázban nagyon jellos volt, attetem egy mobula7 v2 vázba és láss csodát yello eltünt(igaz új propokat is kapott). V4 vázat kéne kipróbálni, de most nagyon elszálltak az árak...

    Már én is repültem a héten, azért meglátszott a téli kihagyás.

    Most akksit kell beszerezni, mert az 1S aksiaim már két évesek és már eléggé legatyásodtak. 2S-ből is kell némi frissítés, mert amit tavaly 90% használtam (több mint 40 start) azok is eléggé ernyák lettek. De ez már csak egy ilyen buli...

    Most azon filózok hogy 1s esetén maradjak ph2.0 vagy térjek át gnb27-es csatira. Elvileg van már itthon egy marék gnb27 csatim és a kedvenc sárga gnb akksijaim mind kaphatóak ezzel a csatival, csak a drónokon és a custom töltő boardomon kéne cserélnem. Valahogy BT2.0 nem tudom.

    Illetve az ELRS rendszerről most már van annyi tapasztalatom, hogy 100% megérte leváltani a crossfire rendszert. A vevők olcsóak, szinte mindenki gyárt hozzá mindent és sw-es szolgáltatásban is nagyon szépen fejlődik, egy deka FS se volt. Már csak a két legkisebb gépemen maradt a beépített spi vevő, mert ott minden gramm játszik(mondjuk ott a redpine protokollt kéne kipróbálni).

    Most még minden gépemen 4.2.x BF fut de nagyon kacérkodom a 4.3-mal, bár még csak RC.

    Már nagyon várom a jó időt...

    Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

Új hozzászólás Aktív témák