Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wikings2

    őstag

    válasz leviske #636 üzenetére

    "Vagy megszoksz vagy megszöksz..."
    Nem az első példa ez a játéktörténelemben. Ha látszik hogy a sztori nem ugyan az akkor alapból nem szabad "folytatásként" kezelni a játékot, függetlenül a 2 es jelzőtől :)

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #636 üzenetére

    Szerintem folytatás ez, csak nem olyan irányban megy tovább a történet (vagy még inkább nem azt azt a szálat folytatják), amire legtöbben gondoltak volna.

    Az első rész címe Origins, eredet, gyökerek, vagyis egy előzménytörténet, ami megismertet minket a fantáziavilággal. Innentől szerintem lejesen szabadon továbbvihetnek bármit a folytatásban, pontosabban bármi folytatás, ami ebben a világban és időben játszódik, valamint van némi köze az eseményeknek egymáshoz.

    Úgy tűnik, hogy itt rámentek a mágusok szabadságharcára, ami egyben az Andrastian Chantry elleni lázadás is.

    Az Originsben rengeteget tanulhattunk a mágusokról és az egyházról, valamint a két társulás éles konfliktusairól. Sőt, a Witch Hunt-ban Morrigan is megmondta, hogy nagy változások fognak bekövetkezni, és további utalás az is, hogy ő átlép a tükör túloldalára, sőt a főhőst is magával viszi, ha jóban vannak és menni akar. A második részben említi is a seeker, hogy "gone, just like the hero of ferelden", vagyis hogy megpróbálták volna őt is rávenni, hogy álljon az egyház mellé.

    Maga a játék nem volt olyan szórakoztató, és DX11 vagy HR texture pack ide vagy oda, olyan szép sem, mert kevesebbet foglalkoztak a kidolgozással.
    A történet szál is váratlan.

    Ugyanakkor én megis teljes értékű folytatásként tekintek erre a részre, ami pont egy klasszikus trilógia középső részének felel meg, aminek épp csak a végére indulnak be a tényleges cselekmények, amik majd a 3. részben pörögnek fel, és remélhetőleg záródnak le.

    És a lezárás szerintem az Andrastian Chantry vagy a máguslázadás bukása lesz (ez talán majd a játékmenetünktől is függ, hogy mely hőseink mikor mit cselekedtek...).

    És szerintem ez sem rossz. Sőt, sokkal jobb, mint ha az egész csak a szörnyek gyilkolásán és a világ sokadszori megmentésén cumizna. Talán épp ezért is tetszik nekem a téma, mert váratlan volt.

    Csak azt remélem, hogy most már tényleg ezt bontják ki, és félek, hogy a kedvezőtlen fogadtatás miatt most megint teljesen másirányba terelik át a 3. részt, és így már tényleg se füle se farka nem lesz az egésznek (legalább is a 3 résznek egyben, az egyes részeknek egymáshoz képest...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Rossi

    addikt

    válasz leviske #636 üzenetére

    "a LotR hangulatától igencsak sikerült a Robin Hood irányába elhajlani"

    Ezt jobban nem is lehetett volna megfogalmazni.

    "Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Új hozzászólás Aktív témák