Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Rick

    tag

    válasz coolmpi #172 üzenetére

    próbáld különválasztani a digitális műholdvevővel vett upc műsort a kábelestől. A digitális beltérivel vett jel upicin , mondjuk egy viziladbameccs nagyon gáz, a hullámzó víz folyamatosan kockás, cseppet sem természetes, ez a szolgáltató spórolása a sávszélességgel..Ugyanez előfordulhat a digitvnél is, de elviekben a kábelnél nem, egy bizonyos ponttól analóg rendszeren megy a jel, előtte szerintem Más transzponderről kapják a jelet..tehát a kockásodás itt egy upc direct műholdvevős szisztem képéhez volt igazítva!

  • cs_gaborka

    tag

    válasz coolmpi #204 üzenetére

    Igen, láttam. Nekem a (jobb) minőség egyből szembetünt, legalább is zaj szempontjából. Bár lehet nem mérvadóak az általam elmondottak, mert nálunk jelenleg minden csatorna szemcsés, egyetlen egy nincs amire azt tudnám mondani, na ez elfogadható, erről esetleg szívesen készítenék felvételt. Mert nem titkolt vágyam a gyermeknek rögzíteni néhány mesefilm epizódot, ScoobyDoo, Noddy, stb. Ezért a boltba lépve szinte meglepődtem, ilyen tiszta is lehet egy adás? Az embernek olyan érzése volt mintha DVD-t nézne, komolyan. És ezt, illetve hogy MPEG2 jellel van dolgunk (sajnos) a kockásodás csak megerősítette. Hogy mekkora, ezt ugye szavakban nagyon nehéz elmondani, arról nem beszélve, nem egyformák az igényeink, lehet ami engem még nem zavar az téged igen, vagy éppenséggel fordítva. Azt mondom csak a gyors mozgásoknál jelentkezik, a mértéke véleményem szerint elfogadható, szerintem a család többi tagja észre sem fogja venni. De azért ha tudod nézd meg saját szemmel, az minden szónál többet ér. Az az igazság a jelenlegi szolgáltatónknál is van kockásodás kb hasonló mértékű, a Discovery, Spektrum, NG és társainál gondolom ezek is műholdról jönnek. Én észreveszem, de a zavaró határt nem érik el, ha tiszta volna a kép egyébként, mint ahogyan a DigiTV-nél az, nem volna semmi problémám, szépen felvenném a meséket is :)

    [Szerkesztve]

Aktív témák