Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Elephant

    csendes tag

    válasz simonzé #3552 üzenetére

    Anno amikor vettem az X300-ast nekem az volt a cél, hogy 128bites legyen, mert akkor tulajdonképpen ott vagyok, mintha vennék egy agp-s 9600 (pro) kártyát, ami annyira még nem rossz mint mondjuk egy 9600SE.
    Kínálták nekem is a 6200TC-t de az jóval kevesebbet tudott (64 bit, 16,32,64Mb int. mem) de jóval olcsóbb is volt (Multimedia tower) kb. 6-7 ezer Ft különbség volt anno, most 5 ezer kb.
    Simonzé, ami a kari mellett szól :) a 90nm-es gyártástech., keveset eszik, kevésbé melegszik, bár az X300 is már 110nm-en készül.
    Volt nálam kb. 2 hónapja egy 6200TC, de valamiért az melegebb volt, de tuninggal nem is próbálkoztam a 4 pipe miatt, érezhető különbség nem nagyon van.
    Régebben a 9600XT-m nek is mindegy volt, hogy 500, vagy 530-550 Mhz-en jár a GPU, annyira nagy különbségek nem voltak 100-200 pont 3DMark 03-ban, nem észrevehető.
    Nem reklámozni akarom, de sztem jó ár/teljesítményű ez a kis X300-as, PCI-E platformra manapság ilyesmi árban venni kártyát elég nehéz, főleg garral.

    Asszem egykori* Sir John (BGYKHARDVER) árlistáján van noname x300-as körül 128 bites 15-16 körül, Dana meg 18 körül.

    *rég láttam

    KERESEK! Minél több 20000Ft-os bankjegyet lehetőleg aktatáskában előkészítve, de nem gond, ha nincs táska, tudok vinni!

  • KőkorSzaki

    tag

    válasz simonzé #3552 üzenetére

    A ''nyilván jóhiszeműen teszed''-et nem iróniának szántam, hanem komolyan gondoltam. A hasonlat meg szerintem jó, mert a celeron pl. csak a cache méretében különbözött kezdetben a p4-től (most sem különbözik feltétlenül másban), és mégis micsoda különbség. Egyetértek, hogy az nvidia marketingje ezügyben több, mint megtévesztő, és őket tartom én is a hunyónak, ezzel együtt 6200!=6200TC, és szvsz ezt nekünk is tartani kellene. ;)
    De azt is tartom, hogy a Ph-n ez nem okoz óriási problémát, mert itt mi történik: bejön a bombaüzlet/olcsóhusi, rárablunk (pl. jön simonzé :D, peace!), közben jól kikérdezik (dobjál már linket/aida dumpot/közeli fotót a nyákról/elektronmikroszkópos felvételt a memóriamodulokról, stb.), ha meg már úgyis interneten ülnek, kikeresik a megfelelő benchmarkot, ezzel bukott is az nvidia marketing.

Aktív témák