Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Milka 78

    nagyúr

    válasz gurubefree #296 üzenetére

    Milyen proci&NB fesszel(csak úgy viszonyítás képen)?Azért az nem ilyen egyszerű :N .Egy ház szellőztetése és alap törvénye,hogy elől és oldalt beszív.Hátul és lehetőség szerint a tetőn kifúj,lévén a meleg levegő fölfelé száll(és így is tervezik a házakat). Ha a h100-ast úgy rakod be,hogy kintről szívjon akkor a házban igen érdekesen fog kavarogni a benti levegő,mert ugye lesz egy szem venti ami kifelé tolja a meleget hátul,miközben az összes többi befelé szív.Ezzel azt éred el,hogy a vga-t és mindent ami benn van melegíted.Akkor lehet úgy ahogy mondod,hogy marad az alapszabály,hogy szintén beteszed felülre és bentről szívja a levegőt és tolja kifelé.Így eleve melegebb levegőt tol át a radin a venti,így már is rosszabb a hűtőteljesítmény.Ez addig nem is gond amíg van egy szimpla vga a házban.Nekem a második kártya megérkezése előtt a fenti beállításokkal 56 fok körül megfogta a procit.A második 6870 4-5 fokot(ráadásul nekem kicsi házam van és nincs benne egy deka légtér sem) rontott az egészen,de szerintem ha tovább engedem a prime-ot,meglett volna az 6-7 fok ami ugye azonnali fagyi a procinak.A 6990 simán tud kohósítani és nem hasonlítható egy szimpla gpu-s kártyához.Ezért mondtam a H80-at,mert azt előre is be lehet faragni ami ugye összhangba van az áramlással,vagy hátulra,hogy kintről szívja a levegőt.Ez esetben megbomlik az áramlás,de 2 db erős tetőventivel ellensúlyozni lehet

Új hozzászólás Aktív témák