Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Mate

    nagyúr

    válasz jerry311 #21746 üzenetére

    1. Én letöltés miatt választottam a 240-es netet. Baromira nem érdekel a feltöltés.
    2. Csak legális letöltéssel termelek havi 500 GB kürül. Anno mikor torrenteztem 2-3 TB is volt.

    300 GB a vicc kategória ekkora csomagnál, ezen kár vitatkozni. Egy 3-4 számítógéppel rendelkező családban pillanatok alatt túllépi.

    Amúgy nem véletlen hoztam steam-es példát. Múltkori játék 25 GB volt és ez csak egy játék és egy gép. Tesóm is játszik, vagyis csak steam havi 150 GB kb.

    [ Szerkesztve ]

  • blakey

    titán

    válasz jerry311 #21746 üzenetére

    Ha úgy van kedvem akkor naponta telepítem a rendszert és senki nem szólhat egy szót se. HD filmek nézése egy 4 tagú család esetében ez gyakori lehet, ehhez sem szólhat senki hiszen legális, bőven felemészthet több GB-ot Adatforgalmam naponta 4-5GB és ez nem torrent, rengeteg képet töltők fel ill. le (Felhő). A felhasználókat nem korlátozni kell hanem biztosítani a megfelelő szolgáltatásról. Nálam eddig semmi hiba nem volt, üf-on is minden flottul ment, netem is "atom" stabil, nem ingadozik, tv-m nem szakadozik, stb. Ha nálad nem jó a net akkor javíttasd meg.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz jerry311 #21746 üzenetére

    Ne a DIGI jelen helyzetéből indulj ki, hanem abból, ahol akkor lenne, ha a UPC szépen elkezdené keményen alkalmazni a 300GB limitet! Olyan elvándorlás indulna meg, amilyet még nem látott a UPC! 2 év alatt lehúzhatná a rolót! Akkor aztán örülhetnél itt egymagadban a sávszélességnek, amíg lenne UPC!

    [ Szerkesztve ]

  • pd

    tag

    válasz jerry311 #21746 üzenetére

    Torrentezéshez: Igaz, nem volt szó a törvényességről, csak azért írtam, mert sokszor az az indok a forgalomkorlátozásra, hogy azt csak a gonosz torrentezők hozzák össze, és az illegális és nagyon gonosz.

    A 60/6 és afölött netet szerintem is a túlnyomó többség a feltöltési sebesség miatt választja.

    Adatforgalmi szempontból nézve az, aki torrentezik, nyilván többet használja a netet, de azt sosem értettem, hogy miért lenne baj. Nekem évek óta UPC net van, és semmi bajom nem volt vele. Még amikor küldözgették az adatforgalom túllépésről minden hónapban éveken át a levelüket, akkor sem korlátoztak le egyszer sem. Időnként mindig felüti a fejét ez a forgalomkorlátozós téma, de hogy miért... Állati nagy hülyeség és teljesen túlhaladott dolog lenne.

    Ha sok a forgalom egy adott részen, úgyis belassul, ha meg bírja a kapacitást, kit zavar? Nem hinném, hogy elkopik tőle a kábel. Nekem amióta 30/3-as net lett már 3 éve, a legkisebb havi adatforgalom 359 GB volt. Amióta 50/5 illetve 60/6 van, azóta nem volt 1 TB alatt. És még nem égett le a kábel az utcában.
    De nincs digitális tévém meg 20 HD csatornám. A tévé szinte semmi forgalmat nem generál épp ezért.

    Ez az adatmennyiség egyébként nagyon könnyen összejön. Heti 10 sorozatrész min. 15-20 GB, csak le.
    Egy-két film, darabja 5 vagy akár 40 GB, csak le.
    És ehhez jön még a böngészők által generált forgalom, 3-4, akár több gépen, mobilon, tableten.
    Online játék, ha valaki rendszeresen nyomja, szintén megdobja.

    De ez egy kirívó eset szerintem, 1 tera vagy afölötti forgalom jó ha 50-ből egy embernek van. A többi 49 meg szépen lehúzza az átlagot, ha meg nem, és 10 ilyen jómadár van egy környéken, ők úgyis bekorlátozzák egymást a nagy forgalom miatt.

  • facan

    tag

    válasz jerry311 #21746 üzenetére

    Engedd meg hogy ne értsek egyet veled.
    Régóta figyelem a UPC-s topikokat, sőt mindegyiket végigolvastam mielőtt váltottam volna szolgáltatót annó.... (régi Fibernetes területen lakom, az utolsó 1-2 évben használhatatlan volt a T ADSL, tök mindegy mekkora sebességre volt beállítva központilag... Néztem, volt olyan hogy óránként min. 90-szer szakadt meg!)
    Nem értem miért kell valakit szidni csak azért mert a lakóhelyeden nem megy rendesen valami?
    Azok akiket Te szidsz miért nem írnak Rólad semmi dehonesztálót, sohasem?

    Tapasztalataim szerint a háló szépen leszabályozza azokat akik megpróbálnak letölteni olyan időszakban mikor csúcsra van járatva a net. Nincs ezzel semmi probléma, hisz nem a max. értékeket garantálja a szolgáltató.
    Mióta a UPC ügyfele vagyok egy 3-4 napos kiesésre emléxem, de akkor az összes szolgáltató üvegkábeleit elvágta egy markoló....
    Soha nem volt más komolyabb kiesés, volt pár szakadás, illetve a hálózat bővítése miatt is voltak leállások, de ez benne van a pakliban. A letöltési/feltöltési sebességek az esti csúcsidőszakokat kivéve maximumom vannak, de soha nem volt probléma azzal, hogy a gyermekeim megnézzenek egy HD felbontású filmet, klipet a youtube-on (ezt a tévén teszik meg, ami n-s wifin lóg a hálón, éppen elegendő sebességgel ahhoz hogy ne szakadozzon semmi)
    Akkor én is tiltsam le őket, hogy ne nézzenek HD cuccokat, sőt heti max. 1 cuccot nézzenek meg hogy ne generáljanak túl nagy adatforgalmat? :D
    Ne nézzenek ezen felül HD csatornákat sem, az 50 colos tévének is biztos jobb ha SD felbontást nézel rajta? :)

    Komolyan mondom sohasem értettem ezt a fajta hozzáállást. Miért kell másokat szidni amiatt ha neked nem megy valami rendesen?
    Miért nem ekézed a szolgáltatód, hogy oldják meg a problémáidat????

    Simán össze lehet hozni többszáz GB letöltést havonta csak online filmnézéssel, híradónézéssel és hasonlókkal!
    Mivel 3 gyermekem van ezért mire tv elé kerülök már minden hiradó lement, nincs más választásom. Azt tanácsolod hogy ezeket se nézzem meg HD-ben semmiképpen, de lehetőleg egyáltalán ne nézzek semmit, hogy minél alacsonyabb legyen az adatforgalmam, ne töltögessek le sohase semmit hogy a Te neted rendesen működhessen?
    Remélem érzel ebben a gondolatmenetben valamiféle igazságtalanságot... :)

    Az UPC szolgáltatásairól pedig annyit, hogy maximálisan elégedett vagyok velük, ha esetleg volt gond minél hamarabb megpróbálták kijavítani, az üf. szolgálaton kedvesek, hajlanak a megegyezésre!
    Ez a többi többi helyi szolgáltatóra egyáltalán nem igaz!
    A net pedig atomstabil. Van olyan hogy hetekig nincs egy szakadás sem, van olyan hogy néha újraindul a modem, de ezek a dolgok beleférnek.

    Az a Te saját problémád (és elképzelhetően a szolgáltatóé is), hogy nálad nem mennek rendesen a dolgok, legalábbis számodra nem megfelelően.

Aktív témák