Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Üdv!

    Segítsen már nekem valaki élsimítás ügyben...
    Feltűnt már mióta megvettem a kártyát (Asus R9 270X), hogy kb semmit nem ér a driver-ből ráadott élsimítás.
    És igazából mindegy is volt mit állítok be maximumot vagy minimumot sem látványban sem teljesítményben nincs változás.
    Egyedül valamelyik régebbi CoD játék esetében tapasztaltam fura fos zizis textúrát akkor ha a morfológiai szűrőt is rátettem. És persze akkor csúnyán visszaesett az fps.
    De magában a mezei élsimítás semmit nem ért.

    Ma viszont részletesen is leteszteltem a dolgot a Mafia 2 c. játéknál.
    És azt vettem észre, hogy gyakorlatilag semmilyen élsimítási opcióra nem történik semmi változás a játékban.
    Természetesen minden fullra van állítva 1080p-ben.

    Amit kipróbáltam:

    driverben minden alap, játékban élsimítás be-ki. Semmi különbség.
    Aztán driverben minden beállítás maxon, játékbeállítások felülírása. Semmi különbség.
    Az összes élsimítási mód egyenként. Semmi különbség.

    Ugyanazon a helyen teszteltem a játékon belül és minden esetben ugyanúgy látszódtak a kis lépcsők / recék az autó élein pl. Mi a francért van ez? =/

    Az újabb Cod játékokban is próbáltam korábban és ott a játékon belüli élsimítás beállítás működött. Viszont driverből már ott sem ért semmit, bármit is állítottam be.

    Furcsa ez nekem, mert anno NV kártyával ha driverből áradtam a 4-8X-os FSAA-t akkor szépen kisimult minden, legyen szó akármilyen játékról, új vagy régiről...

    Természetesen a legújabb driver van fent, de ugyanezt csinált a régebbi gyári driverekkel is...
    Mitől van ez és mit lehet tenni? :S

  • Dany007

    veterán

    válasz F_Zolee #28309 üzenetére

    Ez szerintem hülyeség.
    Egyrészt nem véletlenül van a driverben kismillió opció erre, köztük a játék beállítások felülírásának lehetősége.

    Másrészt meg bő 7 éven át használtam különféle NV kártyákat úgy, hogy azok már elég erősek voltak az FSAA-hoz. És minden egyes játékon működött a driverből ráadott FSAA! Régi vagy új játék mindegy. Sőt, olyan játékoknál is látványos eredményt produkált, amiben alapból nem is volt ilyenre lehetőség.
    Ahol meg volt, de pl csak 4-8x-os ott meg ténylegesen felturbózta...

    Na most ehhez képest a 270X-nél szó szerint semmi hatása az egésznek. Nulla. Biztos, hogy valami gond van, csak nem tudom mi.
    Korábban már próbáltam külső programot, direkt AMD kártyákhoz amivel AA-t lehet adni, de úgy se ment...

    Szóval valamivel biztos gond van. Nem mondom, hogy nem a Mafia2-vel van gond, de igazából más játéknál se működött a dolog, max tényleg a játékba beépített egyedül. De az meg ló...ar. És mennie kéne driverből is.

  • Dany007

    veterán

    válasz F_Zolee #28313 üzenetére

    14. akarhany... majd este megnezem pontosan. De par hete toltottem le az aktualisat, nem betat.

    asdxv:

    Ja, de pl most itt Mafia2-nel az sd szamit... Rohej de raadom az AA-t es semmi valtozas. Marmint ugyse ha jatekbol adom. Na eddig erre volt jo NV nel a driverbol raadas.
    Mindegy mar gondolkozom a valtason egy gtx760-ra. Bar nincs sok kedvem foglalkozni vele, alapvetoen megvagyok elegedve a teljesitmennyel csak sok az ilyen apro szarsaga.

    @ Dark KillerX:

    Ezt probaltam anno gta4 alatt, ott nem segitett, de egy probat meger.

  • Dany007

    veterán

    válasz lowzor #28322 üzenetére

    Nincs alvó mód beállítva. Azzal nekem már az APU-nál gondok voltak.
    Így már ott "megoldottam" annyival, hogy screen saver csont fekete statikus kép. És ennyi. Amúgy se voltam soha oda az alvó módért és hasonlókért.
    Amúgy sem sok üresjárata van a gépnek, ha mégis fenthagyjuk pár használatlan órára, akkor meg megy a torrent legalább.

  • Dany007

    veterán

    válasz lowzor #28326 üzenetére

    Hehe, az a gond, hogy nálam a Tv ha alvóba megy a gép, kiírja, hogy "nincs jel" és egy kis színes LG logós kocka ugrál a képernyőn fekete háttér előtt... Majd kb még ezután fél órával kikapcsol a tévé. És ha visszalövöm a gépet akkor a gép ugyan "feléled" de a tévét újra manuálisan kell bekapcsolni...

    Egy szó mint száz, ha fél napra elmegyek, akkor lekapcsolom a gépet is meg a monitort / tévét is! Hacsak nem hagyom fent tudatosan a torrent miatt. A tévé / monitor kézi kikapcsolása sem rossz ötlet egyébként.

    No, szal számomra meg ez az a rész, ami hidegen hagy, ellenben az AA-val.
    (bár most, ahogy külföldi fórumokon utána olvastam, a Mafia2 olyan fos, hogy "nincs benne normális AA".)

    @F_Zolee:

    Gtx770 vagy a 9-es szériából valami nyalánkság. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz mmdms #28339 üzenetére

    "nem szerette ha pölö előbb tettem fel a lan vagy hangkeltő drivert, mint a lapkészletét."

    Na neee, ilyen még mindig van? :D Áh régi szép idők. :) Ez most nagyon nosztalgikus volt.
    Nagyon ritkán telepítek már win-t... de tisztán emlékszem régen bizony nem volt mindegy a sorrend. Talán ma sem az, nem tudom. Nem semmi azért.

Új hozzászólás Aktív témák