Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz #41133696 #29118 üzenetére

    Erre mondták nekem, hogy marhaság nem feltenni a frissítéseket, meg rendszert pucolni. Hát, tesztképpen feltelepítettem minden frissítést, erre órákon keresztül esett-kelt a windows, rakásra dobáltak ki a programok meg jöttek memóriahibák, pedig szar CoDAw miatt lapfájl is van, + többx restartolt a gép (vigyori halállal, nem szabályos újraindítás miatt). Hát, ráeresztettem 2 jó pucoló programot, meg kézzel is beleirtottam, azóta megint minden rendben van. Persze egy mezei user nyilván előbb őrül meg. :DDD

    Szóval a nyugalom titka: Intel (+nV :DDD ) + no OS frissítés, ha nem SP.

    Amúgy érdekesnek tartom azon nagy arcok beszólásait, akiknél (állítólag) nincs hiba (persze, hogy nem ismernék el :DDD , és még SOHA nem tudták megmondani, másnál mi lehet a megoldás), miközben az AMD maga ismerte el többször is az itt rendre megemlített hibákat (known issues és társaik), valamint azt hogy messze nem tesztelik minden szóba jöhető konfiguráción, azaz egészen nyilvánvaló, hogy az itteni hszokból max. azt lehet megállapítani, ki használ olyan hardvert (kombót), amely beleesett az AMD szerfölött szelektív válogatásába. :P
    És sztem még mindig nem a usernek kellene kitalálnia, hogy milyen trükkel tegye használhatóvá bármely hardverének szoftveres támogatását.

    A 14.12-t egyébként telepítésileg és gyakorlatilag is teljesen rendben találtam eddig, bár sebességteszteket még nem futtattam.

    TIT: 88X biztosan. Mindig célszerű gyári meghajtót telepíteni alaplap és VGa esetében is. ASUS-nál ez különösen fontos (egyedi fázisvezérlés és egyéb nyalánkságok), a driver problémák túlnyomó része megszűnik ASUS meghajtóval (volt jó pár ASUS karim, gyári meghajtóval még olyan bug sem jött elő, amely szinte minden más kártyán). Csak hát mindenkinek a friss kell, mint ha az feltétlenül jobb lenne. :DDD Az új alaplapi AMD chipset driverek meg garantáltan hibát okoznak (akár nem is annyira) régebbi lapoknál, meg kell maradni a beváltnál. Alaplapi AMD driverrel még soha nem akadt problémám, szándékos avultatást leszámítva (de hát nem kell feltenni az újat).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #41133696 #29118 üzenetére

    A problémát nálam megoldotta a Windows reinstall. Majdnem 2 éves volt a rendszer, szóval ideje volt újulnia. A 14.12-es Omage Catalystet tettem fel, az SB drivert viszont nem.

    A KB3004394 fent van, de mivel a rendszer Windows 8.1 PRO x64 és azon nem okoz gondot - nem is vonták vissza mint Windows 7 esetében -, így települhetett WU-ről.

Új hozzászólás Aktív témák