Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Dare2Live #1 üzenetére

    Elég ijesztő amiket írsz (illetve amit a dpreview ír, illetve amit a Canon jelentett be). Csupa haszontalan dologban fejlődött és semmi hasznosban. ISO12800 15megapixelen, inkább ISO50 lenne...és maradtak volna meg max. 12 megapixelen.
    6,3FPS, ez enyhe visszaesés a 40D-hez képest, ha jól csalódom.
    9 pontos AF, eddig is ennyi volt
    Digic 4, hurrá de vajon ennek milyen jelentősége lesz fotózás szempontjából? A sorozatlövés nem gyorsult, az már kapásból kiesett. Az LCD marad ugyanaz a gagyi ha jól látom.
    Live AF, na ez egy kis fejlődés a 40D-hez képest, igaz, hogy a 450D is tudja szóval nem nagy meglepi.
    Full compatibility with Canon EF and EF-S lenses and EX-series Speedlites: úgy legyen :) a hangsúly az első szón legyen :)
    Magnézium ötvözet váz, szenzortisztítás, ahogy eddig is. Environmental protection nem tudom pontosan mit takar de Canonnál nem szokott probléma lenni a környezetállóság a nem kimondottan környezetállónak hazudott vázak esetében sem.

    Egyébként valahol (talán épp itt) olvastam már, hogy a Canon áttér az 1 éves termékciklusra szóval nekem az sem meglepetés.
    Ebből a rövid listából nem úgy tűnik nekem, hogy az 50D beváltja a hozzá fűzött reményeket, várakozásokat. De legalább még lejjebb nyomja a 40D árát, szerintem kifutó szériából beszerzek majd egyet de az még a jövő zenéje.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Pompi #3 üzenetére

    Jogos, már hajlamos voltam belelátni amitől féltem és félreolvastam :) A face detection viszont számomra vicc egy ilyen kategóriájú gépben. Automatikus keretezés mikor lesz? :) De ez legyen a legnagyobb baja, amíg kikapcsolható és nem okoz extra bugokat addig elfér.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz *Ropi* #15 üzenetére

    Én nem is igazi innovációt vártam, csak a kötelező, régóta szajkózott elmaradások behozását, finoman szólva a konkurencia érdemeinek késleltetett lemásolását. Ebből megvalósult remélhetőleg a jobb kijelző és a live AF, ezen kívül beletettek egy rakás fölösleges hülyeséget meg néhány kimondottan ártalmas dolgot, szóval összességében még a 40D-t sem előzi meg szerintem. De legalább nagyobb felbontásban fogjuk látni a vélhetően megnövekedő képzajt és azt, hogy milyen villámgyorsan eszi meg a memóriakártyánkat. Nagy árat fizetünk kevés javulásért. A 40D százszor nagyobb előrelépés volt a 30D-hez képest, valódi hátulütők nélkül. Kezdi elérni ezt a kategóriát is a komolytalanná válás. Arra húz a marketing, hogy belátható időn belül csak a full frame-eket lehessen komolyan venni. Ahogy anno elérte a bridge-eket is ez a hullám, és sok gyártónál a beugrószintű DSLR-eket is. Érdekes módon a Canon beugrószintjét az 1000D-ig elkerülte ez a komolytalanná válás de hál' istennek most már ezt is megoldották :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz #27070592 #18 üzenetére

    OK, adjunk annyi bizalmat a Canonnak, hogy nem húzzuk le olyannal, amiről még nem bizonyosodtunk meg. De akkor is ott vagyunk, hogy ugyan nem feltétlenül szívjuk meg a képzajjal és tegyük fel, hogy jó nagy kártyáink és vinyóink vannak, és ebből a szempontból nem zavaró a 15MP. De akkor is: M-I-N-E-K? Hova? Miért? Nincs ekkora monitor, fotópapír, szem felbontás ami ilyen pixelszámot érdemelne, no meg ahogy Dare2live is mondta, objektív se nagyon. ISO12800 hasonló tészta. Lehet, hogy nem nagy hátrány, ellenben baromiraderohadtul fölösleges, és sokkal jobb is lehetett volna a Digic4 zajszűrése, ha kevesebb pixellel és kisebb képzajjal kell megbírkóznia. Most csak azért tették bele a több pixelt, hogy a Digic4-nek legyen méltó ellensége? Merthogy a fotóson nem segít, az tuti, csak a procit tornáztatja üresjáratban.
    Tehát ha csak a szigorú tényekből indulunk ki akkor is mi a fejlesztés? Live AF és VGA LCD. Nem mondom, hogy rossz, de ehhez kihozni egy új vázat? Százmillió más dologban is le van maradva a Canon. Ebből ennyit sikerült behoznia a messiásként várt középkategória új üdvöskéjének? Inkább vártak volna még fél évet és tervezték volna át a fogást, a keresőt, tennék végre normális helyre a blendebeugrasztót, lenne RAW gomb, lenne MLU gomb, lenne auto ISO, lenne ISO50, lenne szemérzékelős LCD kikapcsolás mint a 400D-n (bár azt nem tudom, hogy van-e), vagy élesztenék újra a szemvezérelt fókusz rendszert stb. stb. vagy legalább ezek közül egy-kettő. Ehelyett FD van. Egy félprofinak hazudott vázban.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Dare2Live #12 üzenetére

    "...de van "kis" difi, abban, hogy mennyit fotózhatsz esőben egy 400D/30Dvel meg mennyit egy 1D/D300al"

    Már egy 400D-vel is bőven kevesebbet, mint amitől beázik. Egyszerűen azért, mert akkora esőben nem lehet fotózni. Hiába száraz az akksi, ha vizes a frontlencse és párás a keresőüveg meg az LCD. :U Ilyen helyzetben elég, ha a fotóstáska időjárásálló. Úgyis abban lesz a gép.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz #27070592 #26 üzenetére

    A Canon hivatalos álláspontja szerint a 2 számjegyű EOS-ok a félprofi vázak :) Tehát ők maguk hívják annak, nem én találtam ki :) De egyetértek velük. Az 1D Mk III nem félprofi, hanem egy nem-fullframe profi váz. Egy szinten van az 1Ds-el, csak egy nagyon fontos paraméterében eltér tőle de ettől még nem rosszabb, hanem másra való. A 10 megapixeles APS-H meg bőven kiemeli az APS-C-k közül (meg még más dolgok is). Csendben meg is kérdezném: ha odafönt nemrég elég volt egy akkora szenzorra 10MP, akkor ide középre nem sokkal később egy jóval kisebb szenzorra miért kellett másfélszer annyi? Na ez a vicc :) Pedig tapsot érdemelt volna a Canon, hogy az 1-es szériában ki mert hozni egy 10 megapixeles gépet. Nagyon is jó és műszakilag korrekt döntés volt. Másodszorra miért nem sikerült?

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Dare2Live #29 üzenetére

    Én eddig bíztam abban, hogy aki 10-20-30-40-50D-t vesz, azt sem lehet már átverni a megapixelekkel. Egyre inkább úgy tűnik, hogy ez a bizalom bizony rossz helyre ment. Régebben, talán 10-20-30D-ig még igaz lehetett. Most már megveszik hobbigépnek a 40D-t és nyilván majd az 50D-t is olyanok is, akiknek úgymond kár a kezébe adni. Ez a trend, vegyünk 30"-os plazmatévét a 10 négyzetméteres szobába hitelből és azon nézzük a Barátok köztöt, és vegyünk félprofi DSLR vázat a család kattintgatására, különben mit szól a szomszéd :)

    Az igaz, hogy nem síelek és nem öntök Unicumot a 400D-re, viszont belehasalok vele a sárba és villámot fotózok viharban és semmi baja tőle :) Hóban is hasaltam vele, csak nem síeltem :) Ettől függetlenül nem zavar, hogy vannak még jobban szigetelt vázak is de nem lenne szempont vásárláskor.
    Más, és kicsit off: sikerült véletlenül élesben letesztelni a 100-400L szigetelését: frankón belelógott a vízbe úgy 2-3 centi mélyen közel vízszintes helyzetben néhány percig amíg egy békát fotóztam. Csak utána vettem észre, hogy folyik róla a víz. Semmi baja nem lett :C De azért kicsit leizzadtam, mikor megláttam, meddig vizes.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Dare2Live #32 üzenetére

    Jó de még csak pár hete vettem és az összes pénzem ráment pedig nem kevés ideig gyűjtöttem :) Ráadásul ott álltam volna a jégmadár leshely előtt teleobi nélkül, aztán ki tudja, mikor lesz megint alkalmam eljutni oda...
    Nem arról vagyok híres, hogy túlzottan vigyázok a fotós cuccaimra de azért itt nagyot dobbant a szívem ;) Akárcsak amikor fára másztam a géppel+a telével, vállpánt nélkül a kezemben volt a gép és mocsár fölé másztam be egy halott fa törzsén és megreccsent alattam :) nem sokon múlt, hogy behajítsam a part menti nádasba a gépet, hátha ott van esélye túlélni, mert ha azzal együtt esem a mocsárba, akkor mindkettőnknek vége :Y De aztán nem estem le és a gépet se dobtam el. Tartok tőle, hogy azt egy 50D vagy egy D300 sem élte volna túl, ha a mocsárba pottyan.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák