Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    Videókártyás kérdés, amivel valamiért nem akarok elmenni a szaktopikba:

    Van a csajom gépében egy GT520 (vacak, 64 bites, 2 GB DDR3-as, de legalább olcsó és keveset evő) VGA. Ezt szeretném neki lecserélni valami jobb VGA-ra, lehetőleg Nvidia-vonalon maradva.

    Nehezítő körülmények: a videókártya nem lehet nagyobb TDP-s 60-70 W-nál, nem lehet sem low profile-only, sem túl hosszú. Egy mATX Acer Veriton házban kell elférnie, a táp meg egy jó, de mindössze 200 W-os átcímkézett Enhance-beles Enlight SFX táp. A keretem meg 20k (vagy nagyon maximum 25k).

    Könnyítés: lehet dupla slot-os hátlap/hűtés.

    A konfig, amibe kellene (mínusz GT520 és a táp):
    - Xeon L5420 (gyakorlatilag egy Core 2 Quad, 50 W-os TDP-vel)
    - MSI G41M-P26 alaplap
    - 2*4 GB Kingmax DDR3
    - 96 GB-os Kingston SSD, két darab vinyó, egy DVD-író, meg egy előlapi kártyaolvasó, csak hogy semmilyen fogyasztóról ne feledkezzünk meg.

    Megjegyzés: szerintem lesz nála majd s1155-ös alaplap + Ivy Bridge i3-ra csere is, de a ház-táp páros maradna.

    Amit néztem:
    - GT630 (a videókártyás topikban rendületlenül szarozzák, meg állítólag egy átcímkézett GT440)
    - GT440 (fele árért, mint a GT630, nem lehet rossz, ez volna a legköltséghatékonyabb megoldás)
    - GT640 (használtan épp nem találok, újonnan meg kívül van az ára a kereten)
    - GTX 650 (ez már mind a TDP, mind a mérethatárokat feszegeti)
    - GTX 750 (ez is + éppen a keret határán is egyensúlyoz a használt ára)

    Mindenképpen GDDR5-ös, lehetőleg 128 bites kártyát szeretnék neki. A cél nem az, hogy majd ezen fusson a Witcher 5, hanem az, hogy az eddigi játékai (1680*1050-es felbontásban, messze nem fullfullultraüberháj beállításokkal) jól fussanak.

    Én jelenleg a GT440-re hajlok, van is belőle teljesen jó árban 1 GB GDDR5-ös, 128 bites darab használtan. Szerintetek?

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák