Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tabaki.

    csendes tag

    válasz Immy #1003 üzenetére

    Szeva
    Hát az attól függ mi fontos neked. Hogy hamar megkapd a diplomát és ne bukj vagy hogy ha megkapod a diplomát (x idő után) akkor tényleges naprakész tudásod legyen.Nemtudom Győr milyen szinten nyomja, nekünk vannak Győri tanáraink és nem roszzak (Én Kandós vok).A NIK az elég jó jobb mint GYőr. Hát sztem annyi ponttal be tudsz kerülni, kimásoltam neked némi infot a felvi.huról


    Idén : mérnök informatikus ANA 1690 568 (ez első szám az öszz jelentkező a 2. az aki első helyen jelölte meg

    tavaly : 2006 mérnök informatikus (BSc) ANA 1663 623

    szóval most kb annyi de hha az én véleményemre vagy kiváncsi sztem biztos be fogsz férni

    NÉZD a 2005-öst nah itt már többen jelentkeztek

    2005 mérnök informatikus (BSc) ANA 1923 762 117 és a pont mégis 117 lett

    Ugyhogy No Para a Viken szokott 121 pont meg ilyesmi lenni.........

    üdv






    [Szerkesztve]

  • Xantomas

    őstag

    válasz Immy #1003 üzenetére

    NIK-en C#-ot tanítanak, kandón alap C-t de nagyon-nagyon-nagyon alapszinten.
    A többit leírta tabaki. (én is Kandós vagyok, de kicsit bánom már. Nagyon nyögve-nyelősen megy a villanytan. Szívesen átmennék a NIK-re, de az Automatika miatt jöttem ide, így még kivárom mi lesz addig)

    Mod: Illetve kandón még pic asm, de az meg olyan, ha van érzéked a programozáshoz, akkor egy hetet tanulva a ZH-k elött megvan az 5-ös előadásból és gyakból.

    [Szerkesztve]

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Immy #1007 üzenetére

    A Kandó erősebb képzést ad mint a NIK, hiába könyebb bekerülni.
    Erősen gyúrnak a fejkvótára, alacsony a felvételi ponthatár, ~800 diákot felvesznek, és a második félév végére ebből ~400 marad. Akik meg diplomát szereznek, jó helyen voltak szakmai gyakorlaton, és megszerezte a kellő kapcsolatokat, annak meglesz a jól kereső állása a szakmájában, vagy egyébb informatikai területen. (persze vannak kivételek)

    Azért NIK, mert rájöttem, hogy nem akarok a villamosságtannal ilyen komolyan foglalkozni, elég nekem a hobbi elektronika. Viszont az Automatizálási szakirány kész dolgokra épít, és majdnem tiszta programozás az egész. Ipari informatika, gépjármű motorelekronika, illetve plc programozás.
    El lehet végezni egy főiskolát, meg egyetemet lassan, szenvedve, bukdácsolva olyan szakon amit az ember már nem kedvel, meg olyan helyen is, amit szeret, és szívesen csínálja.


    Igen, úgy tudom, hogy már az első félévben elkezdik a felkészítést a c#-ra, de komolyabban csak a második félévtől. Lévén, hogy sokan akkor látnak előszőr programkódot.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Immy #1009 üzenetére

    Azért mennek infóra, mert Doomon, meg Need for speeden nőttek fel, és azt hiszik, az kell nekik, hogy programozzanak. Aki meg tud programozni, és valahogy keres vele, az nem megy főiskolára. Legalábbis nem informatikusnak. Keres valami közeli olyan szakmát amihez egy picit kapcsolódhat a dolog, és azzal foglalkozik. Sokkal keresetteb az olyan munkaerő.
    A NIK, a Kandó, Számítógép technikai intézetéből, és az Automatizálásából, és a Rejtő könnyűípari részéből nőtte ki magát. Szóval elég sok köze van hozzá :) De főként az SZGTI-ből.

    Előre tanulni programozni tök felesleges. Nem azt kérdezik, hogy mit tudsz, hanem azt amit leadott. A kettő ég és föld. Analízisre (matek) gyúrjál rá, de nagyon. Ha megfogadsz egy jótanácsot, fogadj fel egy magántanárt, és járj el hozzá minimum hetente. Gyakorlatilag a maradék tárgy bakfitty hozzá képest. Analízisen, Oprendszereken, meg SZAR-on (számítógép arhitektúra) lehet elcsúszni.
    Senki nem tartja be, flegmán azt mondja, hogy neki menni fog, miért menne ő tanárhoz. Közbe nem. Az első zh után mindenki rájön, hogy tanárt kell keresni, csak akkor már késő. Nem fogja tudni pótolni a lemaradást, csak valami kárára.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • Xantomas

    őstag

    válasz Immy #1012 üzenetére

    SZámítógép Technikai Intézet. Ők a Kandó ügyeletes kockái. Fehérváriak, KIN kupán onnan lehet megismerni, hogy amikor mindenki más spicces, ők már csont részegek a cuki kis kék pólójukban.

    Analízis: Fügvények, mátrixok, amit mindíg tudni akartál róla, de soha nem merted megkérdezni. Nálunk mateknak hívják, gyakorlatilag ugyan azt tanuljuk. Engem spec első félévben meghúztak. Minimum a négyes a második félévben mindenből meg lett, kivéve közgáz. Az csak kettes. Aki nem tanul, mint a güzü, azt meghúzzák.
    A sok rosszat meg hidd el, ez már nem ''Kisdedóvó''.


    Student, ha jól tudom Projectmenedzser GTI-n belül, a Minőségirányítás pedig a Vállalkozásmenedzsmenten van. Mindkettő Tavaszmező u.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

  • tabaki.

    csendes tag

    válasz Immy #1006 üzenetére

    Hu hát a kolival nem tudom mi lesz szerintem a Nikesek kolijához nem nyulnak csak a Kandósoknál van vairálás meg a KGK-soknál mivel a 8 kerben hha jól tom nincsenek is Nikesek(de javitsatok ki hha orbitális hülyeséget irok) asszem mellesleg az uj koli 25 e havonta :( de mint mondtam a tiétek jutányosabb asszem olyan 10e max.De lényeg a lényeg itt olyan juttatéásokat kapsz (ösztöndíj, szoctám ) 1 félév alatt mint máshol 3 félév alatt kapnál. Hha nem Pest alatt laksz szerintem megkapod a kolit.
    És matekból tényleg azt tanitják amit nem mertél megkéredzni gimiben ráadásul eszeveszett tempóban.HHa teheted Cserjés Ágota óráit ne hagyd ki(bár ebben nem vok biztos de asszem gyakot is tart én ''csak'' a Kandórol ismerem és azt tom hogy a Nikről jár át)! Hha nem oda kerülsz akkor jelentkezz át az ő gyakjára! A neptun adminisztrátolnál kell majd .
    Nemtudom h össze lehet e hasonlitani a kettőt. Egyik ismerősöm mind2-őt lenyomta ugy csinálta mint Tildy és ő mondta h a Nik jobb ráadásul a matek is keményebb.És ahhoz képest hogy az OTDK-n (ez egy országos egyetemi/fősulis verseny) csak a NIKESEK olyan eredményeket csináltak mint a VIK villany/infó együtt sztem elgondolkodtató ráadásul ahhoz képest h a Kandósok (azaz mink ) eléggé lemaradtak bár voltak jó eredményeink de ahhoz képest h 700an vunk a Nik 350-es létszámával szemben.., nah.... Dunaujvárosban is a matekversenyen NIK vmi 230 ponot szerzett aztán jött a Kandó olyan 160-al utánna meg 130 RKK meg Bánki is ottkörül.
    Persze ezek csak hasonlitgatások a mateknak kb felét sem fogod használni hha dolgozni fogsz kivéve hha nem a Mercedes v vmi hasonló kutatólaborban kerülsz miután végeztél bár a Kandón ezis megtörtént.
    Jah és a kolit nem felvételi pont alapján adják hanem távolság alapján!! tehát h milyen messze lax amugy az elsősök majdnbem biztos h megkapják utánna felsőbbévekben hha nem vagy jótanuló problémák vannak

    [Szerkesztve]

  • tabaki.

    csendes tag

    válasz Immy #1030 üzenetére

    Igen sajna az idei volt az utsó KIN pedig én tantárgyi elfoglaltságok miatt egyen sem vtam :O Főiskolások szervezik keress rá gogliba.Asszem 2 félévig van fizika .
    Hát hogy mit keres egy csaj a villmérnökök közt? NIKen baromi sokan vannak és baromi jól tanulnak nálunk is 300 villmérnök tanuló közt van 1-2csaj :DD DE nem tanulnak roszzul , sőt....nem tudom miért nem jelentkeznek többen 10-20 éve sokkal többen voltak mindenki csak közgázra meg ilyen hülyeségekre megy meg ruhahegesztőnek ill kertészmérnöknek.......
    Az már más kérdés h egy csajt hogyan alkalmaznak mint villmérnök nemtudom (bár hha jól tudom egy csaj akinemrég végzett épp a Mercedes németországi központjának kutatólaborjában tengeti hétköznapjait )... azviszont tény hogy a csajok fizetése 10-15 % -al kevesebb mint a férfiaké, ez viszont mindenütt igyvan.

  • andr01d

    újonc

    válasz Immy #1321 üzenetére

    Hát most már nekem mind1, mert befizettem a cash-t. Talán ha korábban regisztráltam volna erre a fórumra :F De lehet, hogy pont én leszek az akinek 3x kell majd elismételni az anyagot :DDD Szal megbánni nemhiszem, hogy meg fogom. Inkább abban bízom, hogy így talán nem kell majd 4x megpróbálnom. De ha csak negyedszerre sikerül azt sem bánom csak sikerüljön :D

    BMF-NIK

  • buherton

    őstag

    válasz Immy #2124 üzenetére

    Még a felvin sem lett átírva, vagyis mi most két iskola vagyunk a felvi szerint :D . Valami ilyesmi névre gondoltam: "ÓE (BMF) hallgatók ide", és akkor majd egy év múlva a bmf-t el lehetne hagyni.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Immy #2126 üzenetére

    Felvin nem a fórumra gondoltam, hanem arra, hogy ott még a BMF név alatt vannak meghirdetve a karok/szakok, annak ellenére, hogy már hogy ott van már az ÓE-s lap.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • mv

    aktív tag

    válasz Immy #2124 üzenetére

    Megtörtént. ;)

    Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

Új hozzászólás Aktív témák