Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andr01d

    újonc

    Hello!!!

    BMF-NIK-re fogok járni, és lenne 1 kérdésem ami nem egészen tiszta nekem.

    Itt van ez a matek szintfelmérő dolog. Azt olvastam itt a fórumon, hogy nincs nagy jelentősége, de a suliba bementem megkérdeztem és azt mondták, hogy ha nem sikerül a felmérő akkor valószínű lemorzsolódok hamar.

    A helyzet a következő. 2 éve érettségiztem, és az elmúlt 2 évben elvégeztem egy programozói OKJ-s képzést. A középiskolai matekot elkeztem átnézegetni, de gyakorlatilag mindent elfelejtettem:( Viszont az OKJ-s képzés alatt már felsőfokú matekot tanultunk: Lineáris algebra, mátrixok-determinánsok, gráfelmélet, stb... Ezek mind nagyon jól mentek 4es 5ös voltam mind a 4 félévben, és a záróvizsgán is jól szerepeltem.

    A kérdésem pedig az lenne, hogy ha nagyon rosszul sikerül ez a szintfelmérős dolog, akkor érdemes halasztani egy félévet és rágyúrni a matekra? Mennyire nyúlnak vissza az oktatás során a középiskolai tananyaghoz? Szükséges-e a vizsgákhoz? Vagy elég ha a felsőfokú matekból jó vagyok. (titkon remélem, hogy olyasmiket fogunk tanulni a NIK-en amit az OKJ alatt is :P )

    BMF-NIK

Új hozzászólás Aktív témák