Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gg72

    veterán

    válasz james008bond #901 üzenetére

    Ezekhez a csatolófelületes dolgokhoz nem tudok mit mondani, de ha ugyanoda van bedugvam ahová a H20, akkor elvileg ugyanúgy kéne működnie.

    Azért a DVD és BD írás, így a lemez MID-ek és azok minősége teljesen más világ. Én mondjuk DVD-k esetében sem rajongtam/rajongok a Ritek-es lemezekért, de erről a DVD-lemez tapasztalatok topicban elég sok szó esik.

    Hogy mi a baj a Ritek alapanyagú BD-lemezekkel? Hát a tartósság és az ingadozó minőség. Elég sok helyen olvasni rossz tapasztalatokról, sokaknak pár hónap után már nem volt visszaolvasható a lemez, de pl. én személyesen is találkoztam már egy itteni PH-s sráccal, aki vett egy 25-ös henger Maxell-, aminek a felét ki kellett dobnia, mert nem sikerült az írás. Persze vannak más tapasztalatok is, mint pl. a tiéd. De látod, már nálad is jelentkezik az, hogy 2 Memorex lemezt nem tudsz visszaolvasni (milyen MID-esek?), és mi a garancia arra, hogy a most megírt és szépen működő Maxell lemezeid mondjuk felénél nem ugyanez lesz 1-2 év múlva?! Én jobban bízom pl. a Panasonic BD lemezeinek TÜV által is garantált 50 éves archiválási idejében,mégha ezek dupla annyiba is kerülnek, mint a Maxell lemezek. De ha pár év után azoknak a felét ki kell dobni, akkor máris egálban vagyunk árban.

    Milyen forrásból lehet ilyen jó minőségű lemezekhez hozzájutni? Szét kell nézni a neten, külföldi oldalakon, vagy itt a PH-n: [link]

  • tibi72

    aktív tag

    válasz james008bond #901 üzenetére

    Az IMG Burn bol melyik verziot használod? Mert nekem is volt hasonlo problémám. Nekem ugy javult meg hogy egy réggebi IMG Burn ( 2.5.2.0.)et raktam fel azota nincs gondom.

Új hozzászólás Aktív témák