Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz priti #4638 üzenetére

    Van ráció abban amit mondasz, de a torrent abból a szempontból jobb, hogy a userek gyakorlatilag rá vannak kényszerítve hogy fel is seedeljék amit feltettek.
    Míg dc nél ez ellenörízhetetlen.

    Dc ét akkor szoktam használni, ha csak 1 mp3 vagy ilyesmi kell.
    De pl feltettem a magra az elcomsoft összes jelszófeltörő rendszerfeltörő progiját és kitörölte a modi, mondván tiltott, csak azt nem tudom, hogy miért.
    Amikor nem egyértelmű a tiltott anyagok listája, legszívesebben megkérdeztem volna, hogy ugyan mire fel ?
    Amikor elég sikeres volt a torrent és sokam leszedték mire reagált rá.
    Az rendben van, hogy vannak anyagok amiket nem lehet feltenni, de akkor név szerint tételesen fel kell sorolni, mint ahogy pár fel is van sorolva.

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

  • Penge_4

    veterán

    válasz priti #4638 üzenetére

    A DC valós idejű kapcsolatteremtésre jó

    Ahogy a torrentoldalak chatbox-a, IRC csatornája és hasonlók. DC-n sem fog mindenki a több 10000 userből aktívan a képernyő előtt ülni. De míg torrenten a fórumból az infókat kicsemegézi, addig DC-n nem fog visszakeresni a sok offolás között. A DC inkább célzott letöltésre alkalmas, ha tudod, hogy mit keresel és rákeresel. A torrent passzívan is használható, hogy csak figyeled, hogy miket töltenek fel és ebből válogatsz. Erre a sebesség is tökéletes.

    A DC-nek én inkább abban látom előnyét, hogy egy embernek átlagban van 160-200 gigás, sokaknak annál is nagyobb vinyója, tele filmekkel, zenékkel, játékokkal, szoftverekkel...stb

    Tulajdonképpen így sokkal többminden áll a rendelkezésedre, mint torrenten az éppen seedelt torrentek között. Több olyan ritkaságot megszerezhetsz, amit torrentoldalra nem lehetett feltenni, mert nem volt forrás, ami megjelölhető lett volna.

    Ellenben a slotos rendszer nagyon betesz neki. Másik, hogy mivel a visszaosztásnak nincs eredménye, jutalma, így a legtöbben mind azon ügyködnek, hogy ezt hogyan tudnák kikerülni. És erre még rátesz egy lapáttal, hogy míg a letöltési sebesség lassan már 40-50Mbit lesz, addig a feltöltési sebesség nevetségesen alacsony, 1-2-3Mbit jobb esetben.

    Ez a legnagyobb ellehetetlenítés a fájlcserélők ellen. Mert egyrészt baszhatja a jó sebességet, amikor 10-15 embernek kell felfelé tölteni, hogy kiszolgáljon egy embert teljes sebességében, míg az az egy ember mialatt lejön neki a fájl, addig csak 1/10-edét osztja vissza annak, amit letöltött.
    Torrentnél ösztönöz az arány. De DC-nél mi ösztönöz?

Új hozzászólás Aktív témák