Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CHIPman

    nagyúr

    válasz Apollyon #9330 üzenetére

    Üdv.
    Régóta torrentezem, de ilyennel még nem találkoztam. Az eset a következő:
    Kollégiumba kerültem, ahol 25/20-as(?) Diginet van. Ha délután kiülök a folyosóra(csak ott lehet fogni), és elkezdek tölteni valamit, akkor 2-2,3MB/s-al jön le, és ugyanennyivel megy fel, ha van leecher. Viszont estefelé, amint többen kezdjük használni(4-5 ember legalább) az egész lelassul, és kb másfél órán keresztül(20:00-21:30) alig jön lefelé, 60-70kB/s és 200-250kB/s között váltakozik, majd az utóbbi időpontban, mikor kezdenek lecsatlakozni róla, akkor felgyorsul jó esetben 400-1000kB/s köré. Még nem volt olyan, hogy ne ért volna le a cucc(általában a valóvilág aktuális részét szedem az első feltöltőtől nmagon, amint feltöltik), de azért elég rossz, hogy kinn ülök másfél órát, a notim merül, és nem jut akkuidőm a megnézésre. Már eddig sem értem, hogy akármit csinálok(prioritást magasra rakom, kényszerített indítás, feltöltés 1-re vétele[pedig egyébként ez megy fel általában 500kB/s-1MB/s körül mindig] stb), nem tudok jobban szedni, mint az említett sebességek, pedig itthon az 5Mbites ADSL-lel stabil 625kB/s-al jön, bármikor kezdem el szedni. Eddig még feltételezem, hogy router beállítás kérdése, hogy minél többen vagyunk rajta, annál jobban elosztja a sávszélt. Viszont azt nem értem meg, hogy az miért van, hogy a mellettem ülő meg tud 1,3MB-tal szedni(ekkorra már az én torrentem is tele van seederrel), holott később kezdett el netezni, mint én.
    Bocsi a litániáért, és előre is köszi, ha valaki tud segíteni, vagy van valami ötlete.
    Ui: AVG tűzfalat használok, de akkor se működött normálisan, ha az Avira antivir része volt csak fenn. Win7 x64 és x86 alatt is ugyanez áll fenn.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

Új hozzászólás Aktív témák