Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [O]-[C]-[B]

    tag

    válasz LLam #6474 üzenetére

    Mi abban a nagy was ist das ha egy terméket megadóztatnak?
    Elárulom, hogy a cryptocurrency-k "commodity"-k, azaz magyarul árucikkek. Nem funcionálnak jelenleg még pénzként.
    Egy árura pedig lehet adót kivetni, lásd: ingatlanadó, gépjárműadó, luxusadó stb. 2 éve nem élek Magyarországon, nem gondolnám, hogy ezek az adónemek eltűntek úgy a köztudatból, hogy nem is emlékeznek rájuk...
    Elárulnád, hogy mi ebben a paradox? Szerintem nagyon is korrekt a norvégok döntése:
    - ha pénzbeli jövedelem a befolyó bitcoin akkor szja-köteles (nem tudom mi a norvégoknál az szja megfelelője)
    - ha nem pénzbeli jövedelem a befolyó bitcoin akkor pedig kivetik ezt a fajta vagyonadót.
    Ők az utóbbira szavaztak, hangsúlyozom, minden gazdasági ember így tenne, ráadásul az államigazgatás nem ismer olyan "pénzt" ami nem regulált. Tehát a hatályos törvények nem is tennék lehetővé, hogy az elsőt válasszák...

    @ninjacat: inkább maradj ki ebből, köszi :) Mondd már meg kérlek, hogy hogy adózol a sörökből, beadod a felét az államnak? Értem. A szomszédod is úgy fizeti az ingatlanadót, hogy a pincét átiratta az államra?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák