Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    Sziasztok!

    Megpróbálkoztam a bios frissítéssel.

    Az alaplap verziója: ASUS A7N8X Rev 2.00
    A BIOS verziója: 10/06/2003 ACPI BIOS Rev 1007

    Ezt próbáltam volna frissíteni egy 2004-es Rev 1010-es verzióra, de nem megy. Az ASUS update 3 szervere közül egyik se talál frissítést, így hát leszedtem a honlapról a 1010-est, de se floppyról, se ASUS update-tel windózból nem tudom felírni.

    A floppys AWDFLASH valami olyasmit ír ki, hogy program chip failed meg hogy nvidia nforce chipset only (de hiszen az nem? akkor mit nyivákol?) vagy valami ilyesmi. Ja meg hogy írásvédett a flash és gyanítom ezért nem tudta felírni az új eepromot.

    A windózos ASUS update meg túljut a törlésen és a felíráson, de mikor a verify eeprom jönne, akkor dob egy hibaüzenetet és nem hajlandó továbbcsinálni. Eredmény: mintha nem is írt volna fel semmit.

    A kérdés már csak az, hogy kinek sikerült ezt bármiféle hardveres bűvészkedés nélkül megoldani? Ha nem muszáj nem akarnék jumperekkel bohóckodni, ráadásul ehhez a részéhez már nem is nagyon értek.

    Hogy a BIOS frissítésre mi szükség van, az egy jóval hosszabb sztori, majd egy másik (vinyós) topicban megemlítem. :)

  • cocka

    veterán

    válasz forest_ns #1018 üzenetére

    Ha nincs probléma, akkor nem kell nyakra-főre BIOS-t frissítgetni.

    Én pl. azért írtam ide még kb. pár hete, mert az új vinyó egy idő után folyton kifagyasztotta a gépet. Rájöttem mi a hiba oka, orvosolva lett, BIOS maradt a régi.

Új hozzászólás Aktív témák