Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adee.

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nyáron összeraktam egy konfigot:

    Alaplap: ASUS TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)
    Processzor: Intel® Core™ i7-10700F
    Ram: 32 GB (4x8GB) Corsair Vengeance LPX Black CL15
    Videókártya: PALIT Gaming Pro RTX 2060 SUPER™ GP OC (később frissült Gigabyte 3060Ti-ra)
    SSD: Samsung 980 M.2 1Tb + Adata SU800 512GB
    Táp: Corsair RMx Series White RM850x tápegység, 850W, 80+ Gold

    Összeraktam minden működött ahogy kell! Később kapott a konfig egy szebb és nagyobb asztalt így áramtalanítottam és félreraktam a gépet 1 napra. Amikor viszont bekapcsoltam a BIOS 1 hosszú és 3 rövid sípszót adott amit meglepett és azt írja az alaplap kis könyve ,hogy nem található videokártya :Y viszont a gép ettől függetlenül bekapcsol és működik minden csak bekapcsoláskor mintha kicsit többet gondolkozna azonban a BIOS-ba nem tudok belépni mert nem jelenik meg.

    Amit csináltam/próbáltam:
    - alaplapi elem kivesz-vár .. (kicseréltem az elemet is azóta) - semmi
    - ctrl cmos reset - gondolkozik - felpörögnek a ventik és elindul a Windows
    - RAM-okat kivettem, cserélgettem - semmi
    - videokártyát kivettem, foglalatot megtisztítottam - semmi
    - Windows helyreállítás - UEFI mód - semmi .. ugyanúgy betölt a rendszer a BIOS-t nem érem el
    - Al Suite 3 programmal próbáltam BIOS-t frissíteni - legfrissebb BIOS-t letöltöttem az ASUS oldaláról az alaplapnak megfelelően - betöltöttem a programba - FLASH - újraindul a gép a BIOS 2 rövidebb de MÉLY hangot ad majd indul a rendszer ahogy eddig.
    - indításnál próbáltam SHIFT-et nyomni és DEL de semmi .. csak gondolkozik egy kicsit indul a op. rendszer

    Okozhatja ezt a jelenséget az ,hogy NINCS a processzorban IGP? mert olyan minden indítás mintha a BIOS azt keresné és nem találja (1 hosszú és 3 rövid sípszó) aztán gondol egyet és látja ,hogy na de van itt egy mégis (Gigabyte 3060Ti) és elindul a rendszer.

    Nem tudok már mit kitalálni :W Remélem tud valaki segíteni :R

    Csókolom, halál ellen nincs orvosság.

Új hozzászólás Aktív témák