Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IstvánLászló

    senior tag

    Sziasztok !

    A téma remélem ideillik és lesz aki ismeri eszt az alaplapot.
    Remélem tudtok majd segíteni, kérem-szépen segítsetek biost kellene frissiteni esetleg.
    A konfig tesomé és segítségeteket kérném, szeretnék segíteni neki de elakadtam és semmi ötletem nincsen már, amit tudtam megpróbáltam már.

    Az alaplap Asus P5LP-LE DualCore Intel Pentium D 915 2800 MHz.
    A bios dátuma 12/08/06
    A bios 2006 by Hewlett-Packard Company Rev. 5.08
    Award-bios phoenix - AwardBIOS v6.00PG

    A bios-ba belépem és a CPU-ventilátor fordulatszámát és CPU-feszültségét és FSB-jét is szeretném beállítani de nincsen ilyen-menüje, ez hogy lehetséges??? :W
    A gépbekapcsolása után teljes-fordulatszámmal forog a ventilátor és elviselhetetlenül hangos???, és ezért bios-ba is belépem de mint mondom semmi állítási lehetőség nincs és meg-lepődtem ezen rendesen.

    A gépbekapcsolása után posztoláskor ki is írja valamiért hogy ventilátor error és ha billentyűt nyomok rendesen elindul és stabilan működik is minden látszólag??? :W
    A ventilátor Winows-bootolása közben, fordulatszáma hallhatóan csökken és halkan is működik, de ha elindítunk egy programot mondjuk.
    Az Aidát például 10-másodpecútán ventilátor elviselhetetlenül hangos lesz újból, semmilyen teszt nincsen indítva.
    A CPU hőfokot néztem csak hogy hátha túlmelegszik a CPU, de a hőfoka 40-fok ami szerintem jó.
    Az alaplap hőfoka 60-70-fokot is eléri és ekkor a CPU-ventilátora 4600-as fordulaton forog és elviselhetetlenül hangos a gép.
    A gépet windows-alol újraindítva ismételten megjelenik a hibajelzés újból és kezdődik a mizéria minden újra, CPU-ventilátora 4600-as fordulaton forog és elviselhetetlenül hangos a gép.
    Az elemet ellenőriztem műszerrel ami 3-volt biztosan, cmos-reset is megvolt de semmi változás.
    A netet 2_napja böngészem semmit nem találok, csak balblát lehet hogy az én hibám de sajnos ez van.
    A kérdésem még annyi-lenne hogy bios-nak van-e??, rejtett menüje mert már mindent kipróbáltam amit én tudtam.
    A másik kérdésem ami lenne ne küldjetek légyszives doogle-ba.

    Tisztelt kollégák kérem-szépen segítsetek, mit csináljak még mert csak ti tudtok segíteni rajtam.
    Minden válasznak nagyon örülnék, amit előre is köszönök. :R

    Üdv, István

    [ Szerkesztve ]

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák