Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz concret_hp #832 üzenetére

    Idézőjelesen. 6M huf/év az alap. Igazából kis millió leírás van, de ismerve az állambácsit ezt úgy értik ez az az érték, amit kiárultam költségek nélkül. Nagyon leegyszerűsítve, volt egy tétel 5.5M-es cuccom, eladtam 6-ért, el is értem a határt. Itt jön képbe az, hogy nyilván azt a cuccot meg is kellett vennem. Egyszerűség kedvéért legyen 5M huf, tehát ha ezt leírom költségként akkor 1M huf/évnél járok, legalábbis ha jól feltételezek. Ha nem lehet leírni költségként a beszerzési értéket akkor nem sok értelme van az egésznek mert 6M elég hamar összejön, pár notebook aztán kalap.

    szerk:
    1. bekezdés: amit te fizetsz annak kivizeted a bruttó árát, ugyan úgy, ahogy magánszemélyként fizetnéd.
    Ez teljesen tiszta. A kérdés az, minthogy költség így "megnövekedik-e" a 6M-es értékhatárom az összeggel vagy sem? Mert tréfát vissza igényelni úgy se tudnék, a KATA rendszerben pedig fix 25k az adó ha árulok max értékhatárig, ha nem árulok 1ft-ot akkor is - kivéve persze ha szüneteltetem a tevékenységet -.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák