Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz jippa #259 üzenetére

    összesen 5 db. járt a kezemben. alapból mindegyik 15 centis. 2 fajta.

    a márkákat nem tudom.
    DaveJr hozatta nekem. kínából, angliából, mikor, hogy....

    az elsőt minden átmenet nélkül átműtöttük 30 centisre, de nem működött, majd szeleteltük, de úgy sem, valami el lett rajta tolva...

    utána jött 2 db. egyforma. ugyanazon beállítások, tesztek alatt az egyik működött mindenhol, a másik meg nem.
    a mindenhol az mindenholt jelent. furmark, 3d11, dx10-11, játékok, minden.
    a rosszabbik példánynál volt, hogy kifagyott, volt, hogy a 3dmark 06 furcsa rácsossá vált, meg a lekülönbözőbb furcsaságok.

    rendeltem még 2-t, ugyanez megismétlődött. 1 jó, egy kevésbé.
    viszont a gyengébb példányt is el lehet használni, pl. egy alacsony házas htpc-be, egy gyengébb kártya elfektetésére. gt210, 8400gs alatt a 3dmark06 is lefutott, mert kisebb sávszél igénye volt.

    csináltam még egy mókát: a 2 db. jó példányt sorbakötöttem: a 3dmark 06 hibátlanul lefutott, de pl. a hawx kifagyott.

    leírásokból úgy látom, hogy sokat számníthat a kidolgozás minősége, és 15+ cm felett kötelező az árnyékolt kábel.

    kis adalék...
    innen olvasható, az oldal közepén:
    "User can order any cable length up to 15" (12" for GEN 2 version)."
    tehát: pcie16x 2.0-nál kb a 30 centi a maximális elvi hossz.
    onnantól time delay out(?), vagy mifene lesz, azaz nem ér időben vissza, hogy megérkezett az adatcsomag. valami ilyesmi. egy minőségi 30 centis kábel 40 k körül van, nem olcsó... (és ugye idegbaj, ha mégsem működik...)

    mielőtt bárki kérdené:
    saját példányokat kincsként kezelem, sem kölcsön, sehogy nem adom őket. önző, irígy módon bánok velük.... :U :))

    a 15 centis az optimális ár/érték. de többet rendelj egyszerre belőle.... (aktuális árat majd DaveJr mond...)

    aláírásomban lévő intejúban látszik, hogy mire is használtam...

    majd az elképzeláseidet, megoszthatod, mert már ugye van többszörös tapasztalatom a passzív vga hűtés témakörében. (pl. feljebb a #255 is...) esetelg nagy boiztonsággal meg tudom mondani, ha terved rejt biztos zsákutcát. (költségkímélő lehet esetleg...)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák