Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The.Bali

    aktív tag

    Sziasztok!

    Notebookra szeretnék rákötni 1-nél több monitort. Milyen megoldások léteznek erre? Úgy tudom vannak USB-s videokártyák is, amire akár 2 monitort is rá tudok kötni. Ti hallottatok ilyenről? Az lenne a cél, hogy a notebook saját monitorja is, és ezen kívül még 2 másik monitort is kezeljen a notebook.

    Köszi a választ előre is!

  • The.Bali

    aktív tag

    Sziasztok!

    Újabb kérdésem lenne. Jelenleg egy Geforce GT 440-es videokártya van a gépemben, de sajnos csak 2 monitort támogat ez a kártya. Az alaplapomban két PCIe 16X-os slot van. Az elsőben van a mostani kártya. A második foglalat x4-es üzemmódban tud menni, ha mindkettőben van kártya. Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy másik videokártyát, akkor képes lesz a gépem egyszerre 3 vagy 4 monitort is kezelni kiterjesztett asztal módban? Az egérrel végig tudom majd járni az összes monitort, mint most, hogy 2 monitor van rákötve?

  • The.Bali

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van a gépemben két videokártya és eddig gond nélkül működött mind a kettő. Az elmúlt 3 hétben azonban érkezhetett valami Windows 10 frissítés, ami miatt nem hajlandóak együtt működni.

    OS: Windows 10 Pro x64 HUN
    VGA1: NVIDIA GeForce 210
    VGA2: NVIDIA GeForce GT 440

    A GeForce 210-es kártya nem tud elindulni. Eszközkezelőben ezt a hibát lehet kiolvasni: "A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)"

    Az elérhető legújabb illesztőprogramokkal sem működik.
    GeForce 210: 342.01-desktop-win10-64bit-international.exe
    GeForce GT 440: 378.66-desktop-win10-64bit-international-whql.exe

    Régebben úgy működött a két kártya telepítése, hogy előbb feltettem az egyik kátya nvidia driverét, majd restart, utána feltettem a másik driverét, és vezérlőpultban a programok listájánál mindkét nvidia illesztőprogram látszott. Most viszont csak az egyik látszik, amit utóljára telepítek.
    - Ha a GeForce GT 440 driverét teszem fel elsőnek, akkor elindul a Windows, de a GeForce 210-es kártyából nem jön ki jel, a Windows a fenti hibakódot írja eszközkezelőben.
    - Ha előbb a GeForce 210-es driverét teszem fel, vagy ha a GeForce GT 440 telepítése után felteszem a GeForce 210-es driverét, akkor Windows restartot követően fekete kép jelenik meg mindegyik monitoron (a primary monitoron pedig egy fehér kör betöltő jel ami mozog), de semmi nem történik akár 1 napon keresztül sem. A gépen a power gomb megnyomására szabályosan leáll a gép, de billentyűkombinációkra sem reagál.
    - A videokártyák külön külön a gépbe téve, saját drivereikkel jól működnek.
    - Windows Update-ről érkező automatikus drivertelepítést is próbáltam kikapcsolni, illetve próbáltam régebbi drivereket feltenni az nvidia oldaláról. Semmi sem segített.

    Hogy lehetne párhuzamosan mindkét nvidia drivert feltenni, vagy hogyan lehetne kézzel elindítani a GeForce 210-es kártyát?

    Segítségeteket előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák