Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Shongi86

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy MSI GTX460 Hawk kartyaval lenne gondom. Crysis 2 kozben egyszercsak folyamatos sipolasra lettem figyelmes. Gep kikapcsol azonnal, a sipolas megszunik.
    A gep ujra bekapcsolasa utan visszatertem a jatekra, de ismet elojott a folyamatos sipolas. Kileptem a Windows-ba, vartam kb 2-3 percet es a sipolas meg is szunt.
    Kovetkezo lepes az Everest letoltese volt, majd vissza a jatekba, es neha kilepes Windows-ba, a homersekletek ellenorzesere. Ekkor vettem eszre, hogy az elvileg csodajo hutessel ( twinfroz II ) szerelt videokartyam 83 C-os.
    Azota nem vartam meg, hogy ismet sipoljon, de ha ma hazamegyek, akkor ismet teszek egy probat es megnezem, hogy hany fokos a GPU, amikor mar sipol.

    Szoval alapvetoen ket kerdesem lenne:
    1. Talalkozott mar valaki hasonlo problemaval?
    2. Miert 80+ C-os az elvileg szuper hutessel szerelt videokartyam?

    A valaszokat es a segitseget elore is koszonom!

  • Shongi86

    csendes tag

    válasz RootRulez #49951 üzenetére

    Koszi, ki fogom probalni a GPU-Z-t.

    Nem tudom, hogy pontosan mi lenne a ciripeles definicioja, de amit en hallok, az folyamatos, annyira nem magas hangtartomanyu sipolas. Nem eles a hang, hanem erosebb es folyamatos sipolas.

    Amikor melegszik a kartya, akkor egy ido utan rakapcsol a ket ventilator, es a hang ahhoz hasonlit, mintha ezek egyszer csak 20-szor gyorsabban forognanak, mint elotte. Tehat nem olyan eles az elteres a ventilator hangja es a sipolas kozott, hogy azonnal eszrevegyem a kulonbseget, kellett kb 1-1.5 masodperc.

    De koszi a tippet, logolom a homersekletet, es majd irok az eredmenyrol!

Aktív témák