Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • vindorf

    csendes tag

    sziasztok

    Jaj de nehéz választás ez a VGA!
    Mikor olvasom a hozzászolásokat , a társaság egyik fele ezt írja, a másik fele meg azt!
    Így aki VGA-t akar vásárolni , az teljesen elbizonytalanodik!

    Nekem a ASUS Videókártya PCI-Ex16x ATI HD 5770 512MB GDDR5 ajánlották de nekem meg a GTX465-ös nagyon tetszik!
    De ahogy olvastam a teszteken, a fogyasztás nagyon odavág!
    Az egyik haverom azt mondta hogy az ATI-k most nagyon jók, a másik haverom azt mondta , hogy ő ATI-t nem venne semmi pénzért mert már igen megjárta velük!
    Hát nem tagadom én is, alig tudtam elcserélni a 9600 pro Ati videokártyámat!

    De az a haverom aki az ATI-t mondta , most kitart amellett hogy az Ati igenis most nagyon jó!
    Videokártyát olyan 40 ezer forintért szeretnék venni , amivel a Formula 1 2010-es játékot is tudom játszani, és nem utolsosorban filmeket is nézni ami kezeli a HD !

    Miskolci vagyok , ha pestről rendelek cuccot, akkor olyan mintha egy drágább kategoriát vásárolnék itt Miskolcon, mert a szállítási költség az több ezer forint!

    Természetesen még házat is akarok venni, de ami tetszik 16000 forintnál kezdődik!
    EGy a lényeg, hogy egy komplett gépet szeretnék amit sokáig szeretnék használni, e gépemet is kiméltem és elszeretném adni !
    Megvagyok vele elégedve de mivel filmeket szerkesztek, ahhoz már több magos processzorra van szükségem és ahhoz szinte mindent ki kell cserélni!

    Szóval valami jó tipp videokártyára

  • vindorf

    csendes tag

    válasz Alastair' #40879 üzenetére

    szia

    Köszönöm szépen a válaszod!
    Ahogy írtam már , az ATI-val voltak gondjaim és tudom hogy sokan dicsérik e kártyát , de az Nvidianal maradok, úgy döntöttem!

    GIGABYTE Alaplap AM3 MA785GT-UD3H AMD 785G FSB5200, ATX, Integrált VGA
    Mondjuk ezt az alaplapot néztem ki magamnak és ha majd az árak lejjebb mennek, akkor a gtx460-at megveszem ahogy írtad!

    Egy CHIEFTEC Tápegység SMART 500W, 12cm, 20+4 BOX szerintem és egy
    AMD AM3 CPU Athlon II X4 635 2.9GHz L1 Cache 128kB, L2 Cache 2048kB BOX
    processzorral, szerinted jó vásárt csinálhatok?

    Egyébként sokat gondolkodtam a Videókártya PCI-Ex16x ATI HD 5770 512MB GDDR5 amit szuper minősítést kapott de én mégsem merem megvenni!

    Ami még a nagy dilemmám, hogy a házaknál a kijelzőset vegyek-e, pl ez, http://www.pchost.hu/aruhaz/images/vxe_photo-b.jpg

    vagy inkább ezt a "szerényebbet" :
    http://www.pchost.hu/aruhaz/images/200991411425636402.jpg

    A kijelzős ugye szépen világít, de ezzel az a bajom, hogy nem megy ki benne az égő?
    Akkor meg fuccs az egész design-nak !

    Melyik házat ajánjlod megvételre, feketét szeretnék az egyik AeroCool Vs. Thermaltake !!

  • vindorf

    csendes tag

    sziasztok!

    Nvidia GTX460 VGA kártyáról mondanék egy pár szót!
    Többen ajánlottátok, hogy ez egy király választás!
    De olvastam más teszteken hogy fogyasztásban iszonyú!
    Nem tulzok ha azt mondom hogy GTX 460 fogyasztása mégis tekintélyes 234 W, ami egy 8,5 hüvelykes kártya esetében kiugróan magas érték.<<szerintem>>
    A kártya csupán 768 MB-nyi GDDR5 memóriával rendelkezik, amivel elmarad ugyan a Radeon HD 5770 egyes kiviteleinek 1 GB-os fedélzeti memóriájától, ám mivel a memóriabusz szélessége 128 bit helyett 192 bites, az NVIDIA üdvöskéje túl is szárnyalhatja riválisát. Ez alapján tehát a GTX 460 valahol a HD 5770 és a 256 bites HD 5830 között helyezkedik el. A GTX 460 240 CUDA magot tartalmaz, ami éppen fele a felsőkategóriás GTX 480 tudásának!

    Többen mondogattátok hogy lemegy az ára?
    És ha nem megy le? Akkor gáz van!
    De ha belegondoltok iszonyúan sok ez a fogyasztás és a HD 5770 -nek csak 104 W a fogyasztása!!

    Lehet hogy mégsem olyan jó választás a GTX 460?
    Mert ha azt nézem ,hogy a tápom 500 wattos, egy processzor AMD Athlon II X4 95W, azért így összességében a villanyórám elszédül :) én meg mehetek külön melóra hogy az áramszámla különbözetett kifizessem!

    Valakinek igaza volt hogy egy kicsit gondoljom át azért ezt a videokártya dolgot mert hoppon maradhatok!

    [ Szerkesztve ]

  • vindorf

    csendes tag

    válasz fagy53 #40968 üzenetére

    Köszönöm szépen a teszteket
    Most már tutira sikerült elbizonytalanítanod engem és szerintem azokat is akik most terveznek venni VGA-t!

    Először a GTX460 fogyasztásához 180 W-t írtam, utána megláttam a te általad ajánlott tesztett és bizony átkellett írnom a számokat!

    Tudtam, hogy a számítógép konfiguráció választás iszonyúan nehéz, mert ma megveszem, holnap már bánni fogom az egészet!
    De azt tudom hogy az alaplap, a processzor , a táp , a memoria biztos amit megveszek, de ez a videokártya vásárt igencsak át kell rágnom magam!

    A végén senkisem fog venni GTX460 VGA-t a már megírt okok miatt!

    Megkérdezhetem hogy te melyik VGA kártyát vennéd meg és mi alapján döntenél?
    Kíváncsi vagyok a válaszodra !

  • vindorf

    csendes tag

    válasz zuchy #40970 üzenetére

    szia

    A 240 CUDA értéket innen néztem :

    http://pcworld.hu/nvidia-geforce-gtx-460-megerkezett-az-ati-radeon-hd-5770-ellenfele-20100603.html

    gtx 460 768 MB fogyasztása 150 watt de ha játszom vagy dolgozom vele akkor bizony 234 W a fogyasztás!

    Úgy látszik ahány teszt annyi féle eredményt írnak!
    Van ahol azt olvastam hogy túlmelegszik és hangos!
    A másik helyen már csendes és nem melegszik túl!

    Lehet folytatni ezeket a dolgokat, szerintem akkor derül ki hogy mi az igaz , mikor az ember megveszi és teszteli!
    Csak ha utána kiderül hogy mégis több a negatívum mint a pozítivum, az életben bánni fogjuk hogy megvettük!
    Még vagy 10 tesztet elolvasok és akkor aztán végképp káosz lesz nálam!

  • vindorf

    csendes tag

    válasz zsole84 #40974 üzenetére

    szia

    Itt a link amit kértél

    http://vgaspeed.hu/article4.php?article=t083&page=1

    Ahogy látom ez a 1 GB-os VGA-ra vonatkozik!

    Pedig hidd el , hogy Nvidia-s "rajongó" vagyok és idáig nagyon meg voltam velük elégedve!
    Most is az van egy Nvidia GeForce 7600 GT VGA.
    Lekopogogom még mindig tökéletesen működik és semmi baja!

  • vindorf

    csendes tag

    válasz lsc #40980 üzenetére

    szia

    Most ha jól értelmezem az ábrát a

    GTX 460 768M 109 W a fogyasztása ha csúcson dolgozom vele?

    Azt hiszem egy kicsit meggyőzés stádiumába kerültem!
    Köszönöm szépen a linket , remélem hogy nem átverés, mert ezek az értékek már barátságosabbak mint amiket én találtam!

    Köszönöm szépen !

  • vindorf

    csendes tag

    válasz fagy53 #40981 üzenetére

    szia

    Köszönöm szépen neked a hasznos infot, lehet hogy a GTX 460 768 M táborát fogom én is gyarapítani!

    De még várok vele , hátha lemegy az ára , rövid időn belül és rászánom magam a vásárlásra!
    Mert még ez a 60 ezer még egy picit sok a kártyáért!

    Köszönöm szépen a hasznos információkat!

    Üdv

  • vindorf

    csendes tag

    válasz fagy53 #40986 üzenetére

    szia

    Örülök hogy szóba hoztad a gyártót is!
    Sajnos a ZOTAC-ról nem túl jó dolgokat hallottam a teszt szerint a "leglassabb!

    Mivel gigabyte alaplapot veszek , így gigabyte vagy gainward VGA kártyát akarok venni , de valahogy jobban szimpatizállok a Gainvward-al!

    Miskolcon itt fogom megvenni :
    http://www.pchost.hu/aruhaz/product_info.php?cPath=4_78&products_id=6724

    Igaz , csak 7 ezer forintot esett az ára de ez is valami!

    Abban igazad van hogy már lement az ára e kártyáknak, de nagyon fontos melyik gyártó hogyan szeretné a termékét piacra dobni!
    Valjuk be az igazat , hogy a ZOTAC nagyon elkapkodja az egészet és bizony a szakavatott hozzáértők nem fogják megvenni!
    Hiába adja olcsobban mint a többiek , de a minőséget kellene szem előtt tartani nem pedig az árat!

    Szerinted a GAINWARD jó választás lenne , mármint a 768 M -os változat ?

    Nagyon odavág a Colorful GTX 460 iGame de sajnos ez nálunk nem kapható!

    Elkezdtünk beszélni az árcsökkenésről és már 53 ezer forintnál járnak az árak!
    Ez az , mondthatnánk egy páran lesz ez még jobb is :)

  • vindorf

    csendes tag

    válasz grrpowa #40990 üzenetére

    szia

    Megírod melyik a gyártója a GTX-nek amit vettél és mi a tipusa a VGA-nak?

    Ha van rá garancia , visszaviheted és ott legfeljebb elküldik egy laborba tesztelésre!

  • vindorf

    csendes tag

    válasz grrpowa #40992 üzenetére

    A franc, pont GAINWARD amit elkezdtem dicsérni az imént?

    Hát ez oltári jó, mikor elkezdek dicsérni egy gyártót , akkor mindig jön valaki akinek totál más a véleménye e gyártóról!
    Na ettől félek a legjobban, hogy megveszem én is a GAINWARD GTX 460 -at és így járok vele mint te a 8800 GT-el!

    Mondom én hogy nem lesz könnyű menet ez a vásárlás......................

  • vindorf

    csendes tag

    A másik topicban Sakál hozzászolása nagyon tetszett, a GTX 460-ról!

    Én pont GTX 460 768 M -os kártyát akarok venni de az előző hozzászoló megírta hogy mi a baj a 8880-al ami GAINWARD volt!

    Szerintem ha várunk egy-két hónapot utána már többet fogunk tudni e kártyáról, gondolok itt arra hogy többen kisértésbe fognak esni és megveszik!
    Talán ők is többet fognak tudni írni róla, hátha felülbírálják azt az írásomat hogy a Zotac mégsem olyan rossz ahogy írták egyes teszteken!

    De a MSI és Gigabyte is szerintem nagyon ott van, igényes és megbízhatóak!

    No, majd kiderül idővel melyiket is érdemes megvenni !

  • vindorf

    csendes tag

    válasz zsole84 #40996 üzenetére

    szia

    Bocsesz , de én nem akarok semmit túldramatizálni!
    Csak régebben egy pár éve ajánlottam a GE Force 7600 GT VGA -t
    Lekurrogtak érte hogy az úgy rossz ahogy van!
    Nekem tökéletes , nagyon szuper semmi problémám vele!
    Rengeteg játékot végigjátszottam vele és semmi probléma sem volt !

    Csak amióta porul jártam a ATI 9600 pro-val azóta egy kicsit parázosabb lettem, mert alig tudtam megszabadulni tőle!

    Mégegyszer nem akarok ugyanabba a hibába esni mint anno akkor !
    Egy szó mint száz idővel úgyis kiderül melyik kártya váltja be a hozzá fűzött reményeket és elégedettséget!

  • vindorf

    csendes tag

    válasz zsole84 #40999 üzenetére

    Természetesen már eldöntöttem hogy 460 GTX VGA lesz, csak még azon vacillálok hogy melyik gyártó termékét vegyem meg!

    Azt én is látom hogy jókat írnak!

    Ugyhogy most már csak idő kérdése hogy mikor szánom rá magam a vásárlásra !

  • vindorf

    csendes tag

    Az azonnali kérdések órája alaplap topicban az egyik tag pont e témában írt:

    Vett egy GTX 460-at, 785gt-ud3h alaplapba tette és elkezdett recsegni az alaplapi hangkártya hangja. Driverekkel és Win reinstallal is próbálkozott, eddig sikertelenül.
    GA-MA785GT-UD3H alaplap több mint 2 év garral eladó!
    Ami a legszebb hogy pont egy ugyanilyen kártyát akarok venni én is, de e írása után már megint a bizonytalanok táborát gyarapítom!
    Miért van az , ha valamit eltervez az ember , akkor valaki homlokegyenest hihetetlen rossz tulajdonságokkal ruházza fel valamely cuccot!
    MOst őszintén , megvette e alaplapot és már elakarja adni , holott egy vadiúj alaplapról beszélünk és amit én is terveztem hogy megveszek.

    Lehet hogy mégis az MSI alaplapot kellene néznem , amit már előttem valaki nagyon dicsért?
    Olyan sok idő megy el, a sok kereséssel, tesztek megnézése, ellemzésével, hogy a való világ meg teljesen mást hoz ki eredményül mint a tesztek!
    Mert annál rosszabb nincsen mikor az ember megvesz valamit és nem úgy működik ahogy szeretné.
    Rohangálás vissza a boltba, ahol meglállapítják 99%-ban hogy ez tökéletesen működik , valami más lehet a dologban!
    De hisz az előző hozzászoló is kicserélte az alaplapot a GTX kártyát tett bele !
    Nyilván ő is kicserélhetné de inkább eladja !
    Naponta változik a nézetem az egyes cuccokról és tényleg , ilyen írások után már totál az elbizonytalanodás !
    Tudom, hogy ez se jó megoldás megvárni mit ír a másik, mert a másik kárából tanulni lehet a legkönnyebben!
    De belevágott megvette a cuccokat és mégis hoppon maradt!

    Én is jártam már így , totál idegesítő egy helyzet!
    Szóval nem kívánom senkinek sem!
    Most kezdhetem elölről az alaplapokat nézegetni , melyik lehet a jó megoldás!
    Ezek szerint a Gigabyte ez a féle tipus nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket

    [ Szerkesztve ]

  • vindorf

    csendes tag

    válasz lsc #41036 üzenetére

    szia

    Miért tartozik ide?
    Mert ő is egy olyan VGA kártyát vett amilyet én is szeretnék, ugyanilyen alaplappal!
    Azt írta hogy e párosítással ne vegyem meg , mert úgy nem jó !
    De szeretnék egy normálisat venni amivel nem idegeskedik az ember!
    Nézd , nem olcsó dolgok ezek és ahogy a kereskedőket ismerem , nem igazán szeretik kicserélni a cuccokat sőt még gunyos szemmel néznek az emberre hogy "mit akarsz" ?

    Annál rosszabb nincsen mikor pestre küldik vizsgálatra akármelyik cuccot és várni heteket mert nem kapkodják el a vizsgálatott és hidd el, ha még nem jártál ebben a cipőben (ne is járj ) akkor örülj neki!
    Ugye ebben a topicban arról van szó hogy milyen VGA káryát vegyen az ember ami számára megfelelő!
    De ahogy olvashatod itt és a másik topicban hogy nem könnyű!
    Van akinek ez a problémája van akinek más!
    Szerintem arra való ez a topic hogy megosszuk egymással a pozítiv és negatív dolgokat

    [ Szerkesztve ]

  • vindorf

    csendes tag

    válasz waithEard #41158 üzenetére

    Szervusz waithEard és többiek

    waithEard szólnék elsősorban, mert úgy látom egy kicsit szakavatott vagy a témában!
    Te melyik gyártótól ajánlod a GTX460 VGA-t?

    Én a gainward, MSI, ASUS VGA-t szeretnék venni !

    Az alaplapok közül ASus és MSI lenne, de még itt nem döntöttem el, mert amit szerettem volna venni Gigabyte alaplapot ahhoz nem jó a GTX460 VGA

    Az előző hozzászoló is összekeverte a GTX460-st a GTX465-el!!

    Már teljesen megvagyok győzve arról hogy a GTX460 nem eszik sokat és nem melegszik túl!

    Várom a segítségedett és persze másokét is akiknek meggyőző érveik vannak egy-egy gyártó mellett.

  • vindorf

    csendes tag

    válasz zsole84 #41170 üzenetére

    szia

    Írtad hogy neked hamarabb lesz VGA kártyád mint nekem!
    Lehet hogy igazad van, mert ahogy olvasgatom a hozzászolásokat mindig van valaki aki az elképzelésemet lerombolja!
    HIdd el hogy frankót szeretnék venni nem pedig pórul járni!
    Ami most van gépem , remekül működik , semmi baja!
    Mindössze annyi hibája van, hogy a "Nvidia WDM Video Capture (universal)-t nem tudom feltelepíteni , az okát nem tudom, de amióta megvettem az alaplapot, fenn áll ez probléma!
    Senki nem tudott segíteni de hangsúlyozom hogy működik pipecen a gépem!

    Csak egy kicsit zavar a sárga felkiáltojel !
    Jó volna tudni az okát hogy miért nem, probáltam más ilyen file-t feltenni de sajna azok sem voltak jók!

    Mivel filmeket konvertálok és szerkesztek ahhoz már úgy érzem hogy egy brutálisabb gép kellene és ugye egy -két játék is van amivel szeretnék játszani amihez sajnos már csak a GTX460 VGA kártyával lehetséges

    Várom válaszod

  • vindorf

    csendes tag

    szia waithEard

    Nekem is Asus alaplapom van és egyelőre megvagyok vele elégedve!
    De ahogy olvasgatom a hozzászolásokat az alaplap és a GTX460 VGA kártyával kapcsolatban mindenkinek más és más a tapasztalata!
    Azt hiszem Fagyi írta hogy a másik topicban a hangrecsegés mind a Gigabyte-nál és az MSI-nél is fennáll!
    Jajj!
    Pedig a másik befutó az MSI lett volna nálam!
    Másik topicban meg agyba főbe szidják az Asus alaplapot!

    Tudod az a rossz ebben az egészben, hogy az ember eltervezz valami jó kis konfigot és jönnek emberkék akik homlokegyenest mást gondolnak azok működéséről!

    Elsőre jót és frankót szeretnék venni amivel nincs semmi nyavalya!
    Fagy azt írta hogy "ez a fórum olyan mint egy állatorvosi ló, csak nyavalyák vannak, de abból aztán mindenféle!"

    Mivel most egy Asus alaplapom van amivel megvagyok elégedve, mindössze azt leszámítva hogy a nvidia wdm capture (universal)-t nem tudom feltelepíteni, ennyi baja legyen a következő alaplapnak is!
    De amit meg megvennék Asus alaplapot az még baromira drága nekem!

    Annál rosszabb nem is lesz ha az otthonom és a szervíz között fogok retur jegyet venni mert a konfigurációval annyi probléma lesz hogy nem győzök majd szaladgálni!
    Amit venni akarok alaplap, proci, memoria, táp, és GTX460 VGA ami összesen 130 ezer, ami egy havi kereset!

Aktív témák