Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Clonix

    csendes tag

    Sziasztok!

    Újra jövök a kis témámmal, amit korábban rossz helyen publikáltam. Ezúton is SORRY ezért!
    Egy kis segítségre lenne szükségem hozzáértő emberektől.

    Egy érdekes videokártya probléma állt elő. Elmesélem röviden a történetet, és a jelenlegi végkifejletet.

    Történet:
    A számítógép alaplapi hűtőventilátora zúgott már egy ideje, úgy döntöttem szétszedem a gépet, és megszerelem, kifújatom, stb... De még mielőtt ezt megtettem egyszer kétszer megmozgattam a gépet, mert úgy elhalkult a ventilátor zaja ideiglesen. Az egyik ilyen mozgatásnál a gép furán reagált: képernyő átváltott alacsony felbontásúra, alacsony bitmélységgel, és valami ATI-s dolgot írt ki, de nem igazán láttam... Nem vártam végig, gyorsan kikapcsoltam, nehogy valami gond legyen. Elvégeztem a takarítással kapcsolatos teendőket, elindítottam a gépet, és itt tapasztaltam a rendellenességet.
    A gép megy rendesen, ventilátorok, winchester, stb... viszont a monitor továbbra is stand by módban villog, valószínűleg nem kap jelet.

    Végkifejlet:
    Kicseréltem egy másik, régebbi gépemben lévő videókarira ezt a kártyát, azzal meg elindul a gépem. Így tudok gyakorlatilag most pötyögni itt...
    Viszont az érdekesség meg az, hogy az a másik videókari, amivel mostmár nem indul el a gép, az meg a haveromnál tökéletesen, hibátlanul megy. Direkt tesztelés céljából átvittem hozzá.

    Így végképp nem tudom eldönteni, hogy mi lehet a probléma :(
    Alaplap kizárva, mert a régi karival minden klappol rendesen. Viszont videókari is kizárva, mert havernál meg ment vele a gép. Vagy egyik sem, vagy mindkettő... xD Ilyennel én még nem találkoztam.

    Egyébként Mindkettő Ati Radeon, az egyik 8500, a másik meg valamivel újabb, asszem 9000 környéke (utóbbi az, amelyikkel nem indul el)

    Várom a segítséget, válaszokat, kérdéseket, stb...
    És előre is köszönöm!

    Üdv: Clonix

  • Clonix

    csendes tag

    válasz SpeedR #49070 üzenetére

    Köszönöm az eddigi válaszokat!

    Nem halhatott meg, mert haverhoz átvittem direkt tesztelés céljából, és nála ment! Elindult a gépe, minden klappolt!

    Csak nálam nem megy ezzel a kártyával... épp ez a különös az egész történetben, mert ugyanakkor másikkal meg megy... :/

  • Clonix

    csendes tag

    Sziasztok!

    Korábban már kérdeztem, de az kicsit hosszúra sikeredett. Most leírom röviden.

    A gépemben jelenleg egy ATI Radeon 8500 64mb vga van. Ezzel hibátlanul fut a gép.
    A következő kettő kártyával pedig sajnos nem: [Pedig korábban ezeket is vitte]
    - Ati Radeon 9600 SE Family (és azt hiszem) 256mb
    - Asus 7600 gs agp 256mb ddr 2

    Mi történhetett? Mi lehet a gond esetlegesen?

  • Clonix

    csendes tag

    válasz polonic #49250 üzenetére

    A gép megy velük is (ventillátorok, meg tölt is, stb...) csak a monitorig már nem jut el a jel (valószínűleg)
    Stand by módban villog a led a monitoron ugyanúgy, mint a gép bekapcsolása előtt - és nem hallom azt a jellegzetes halk kis "kattanás" hangot bekapcsolás után pár másodperccel amit akkor szoktam, amikor a monitorig eljut a jel, és bekapcsol :/

  • Clonix

    csendes tag

    Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Elnézést, hogy csak most írok újra, csak nagyon zsúfoltak a napjaim.

    fagy53 > Az alaplapom AGP-s. Az összes videokarim is az.

    polonic > Én is erre gondoltam, hogy a táp lehet a gyenge talán. De érdekes, hogy előtte meg vitte ezeket a kártyákat, most meg nem. Ez esetben tönkremehetett bennük valami?

    Everestben valamit valahol megnézzek, ami előrébb vinné ezt a kis ügyet? :D

Aktív témák